Kur atostogauti padiktuos... liga

Greta Vanagienė
2020-07-03
Šalyje kurortų turime devynis. Kurį pasirinkti, dažnai vertiname pagal atstumą, čia esančias pramogas, numatomą orą ar tai, kuriame viešbutyje šiuo metu paskelbta žaibiška akcija nakvynei dviems.
Klimatologė Audronė Galvonaitė sako, jog poilsio vietą pasufleruoti galėtų sveikata. „Kaip klimatas ir orai veikia mūsų savijautą, taip ir kiekvieno kurorto ypatybės, čia augantys medžiai duoda grąžos mūsų savijautai“,- teigia ji.
Kur atostogauti padiktuos... liga
Pušynai, kuriais apsuptas Druskininkų kurortas, ypač tinkami sergantiesiems plaučių ligomis, o širdininkams verčiau rinktis poilsį lapuočių pasuptose teritorijose.

Kas tinka sveikam, netinka sergančiam

Lietuvoje atstumai tarp kurortų nedideli, visi jie labai skirtingi, todėl tai, kas tinka sergančiam viena liga, gali visai netikti sergant kita.
„Turime devynis kurortus: Anykščiai, Birštonas, Druskininkai, Ignalina, Likėnai, Neringa, Palanga, Trakai ir Zarasai. Kadangi visų jų klimatinės sąlygos skiriasi, jos daro įtaką ir žmonių sveikatai, mat organizmą veikia skirtingas mikroklimatas“, - sako klimatologė Audronė Galvonaitė.

 

„Žmonės grožisi pušimis, dėl jų specialiai traukia į kurortus. Vis dėlto ne visiems pušynai tinka. Jie nėra pageidautini širdininkams. Atkreipkite dėmesį, kiek jų numiršta būtent Druskininkuose, kurie apsupti pušų. Pušynai ypač tinkami sergantiesiems plaučių ligomis, o širdininkams verčiau rinktis poilsį lapuočių miškų apsuptose vietose“, - kalba klimatologė.
 
Svarbu kurorto ypatybės
Be to, anot A.Galvonaitės, skiriasi ne tik klimatas, bet ir kiekvieno kurorto ypatybės: vienuose randamas gydomasis purvas, kitur – mineralinio vandens šaltiniai. Vis dėlto tuose pačiuose kurortuose gali būti randama ir to, ir to, taigi suabsoliutinti nereikėtų.
„Organizmas turi ne tik širdį ir plaučius, todėl kurorte praleisti tam tikrą laiką naudinga ir kitiems organams. Tačiau, kai to laiko nedozuojame, o iš kurorto semiame viską, ką galime, gali rastis ir problemų“, - įspėja ji.

Bijote lietaus? Klimatologė sako šis neturėtų atbaidyti nuo sveikatinimo. Mat nulijus oras išsigrynina, valomi plaučiai.
„Manęs klausia, kada geriausiai važiuoti į pajūrį? Visada sakau – visus metus. Bamba, kad lyja. Ir gerai – kai lyja, vaikščiokite ir kvėpuokite, kur švarus oras, o netūnokite mieste ant šaligatvių. Taip valysite plaučius“, - ir lietuje įžvelgti pliusų ragina pašnekovė.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica