Kaip saugiau iškuopti namus

www.lsveikata.lt
2018-05-11
Pavasarinis namų valymas neretai tampa rimtu kantrybės išbandymu. Niekas nenori gaišti daug laiko nešvarumams valyti. Tačiau griebtis chemikalų – irgi nėra geriausias sprendimas. Plovimo, valymo bei skalbimo priemonėse yra daugybė įvairių aktyvių medžiagų, kurios nevienodai agresyviai veikia žmogų.
Kaip saugiau iškuopti namus
Specialistai įspėja, kad dalis buityje naudojamų cheminių medžiagų gali sukelti alergiją, o per ilgesnį laiką pažeisti imunitetą, paskatinti net onkologines ligas, vaisingumo problemas. Todėl agresyvias chemines priemones patariama naudoti taupiai ir pagal paskirtį.

Specialistai įspėja, kad dalis buityje naudojamų cheminių medžiagų gali sukelti alergiją, o per ilgesnį laiką pažeisti imunitetą, paskatinti net onkologines ligas, vaisingumo problemas. Todėl agresyvias chemines priemones patariama naudoti taupiai ir pagal paskirtį. Be to, savo aplinkoje bandydami išnaikinti visas bakterijas sveikesni galime netapti, atvirkščiai, susilpninsime savo imunitetą ir sudarysime sąlygas daugintis cheminiams preparatams atsparioms bakterijoms. Saugesnėmis valymo priemonėmis būtinai reikėtų pasirūpinti, jei namuose yra mažų vaikų.
 

Sveikatai draugiškesni valikliai
Vonios valiklis iš sodos. Jums reikės vos dviejų sudedamųjų dalių: vandens ir sodos. Tiesiog į sodą įlašinkite šiek tiek vandens –  nedaug, tik tiek, kad iš miltelių, taptų pastos konsistencijos. Toks valiklis padės pašalinti visas dėmes, taip pat naikins nemalonius kvapus bei nebraižys vonios ar kriauklės paviršius.
 
Stiklų ir veidrodžių valiklis iš acto. Actas – tai dar vienas produktas, kurio įprastai yra kiekvienuose namuose. O jei ir nėra – jį nusipirkti kainuoja tikrai nedaug. O su actu galite kuo puikiausiai nuvalyti veidrodžių paviršių, langus, stiklinius baldų paviršius. Taip pat su actu galite valyti ir kitus namuose esančius paviršius, kurie yra linkę apsinešti dėmėmis. Tačiau įsidėmėkite, kad jautresniems, labiau pažeidžiamiems paviršiams valyti, negalima naudoti gryno acto, jį skieskite su vandeniu. Kuo paviršius jautresnis, tuo acto konsistencija turėtų būti mažesnė.
 
Vamzdžių valiklis iš sodos ir acto. Užsikimšus nutekamiesiems vamzdžiams, ne ką prasčiau nei vadinamasis „kurmis“ pagelbėti gali ir kur kas natūralesnės sudėties priemonė: tiesiog į karštą vandenį įpilkite acto ir sodos, gerai sumaišykite ir pilkite į vamzdžius. Ši priemonė puikiai tinka ir vamzdžių užsikimšimo profilaktikai.

 
Įsisenėjusių dėmių šalinimas su citrina. Puiki įsisenėjusias dėmes šalinanti priemonė – citrina. Ji turi dezinfekuojamąjį poveikį bei šalina blogus kvapus. Su citrina galite valyti indus, kuriuose yra įsisenėjusių dėmių, valyti virtuvines pjaustymo lenteles ar kitus įrankius. Jei dėmės didesnės ar senesnės, galima jas įtrynus palaikyti kelias valandas ar net per naktį. Taip pat citrinų rūgštis puikiai kovoja su kalkių nuosėdomis.

 
Verta žinoti
Norint visiškai pašalinti vartotų chemikalų likučius reikėtų gaminį perskalauti karštu vandeniu daugiau kaip 10 kartų!
Indams išplauti dažnai pakanka tik karšto vandens ir kempinėlės. Net ir patį paprasčiausią muilą reikia vartoti saikingai, nes jis nuplauna mūsų odos apsauginį sluoksnį.
Ypač pavojingas yra chloras, kurio turinčios priemonės labai efektyviai balina audinius, išvalo bei dezinfekuoja unitazus ar kriaukles. Jo kvapą gamintojai maskuoja įvairiomis kvapiomis medžiagomis.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

      Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris