Kaip nepasiklysti tarp jaunystės eliksyrų

Sima Kazarian
2021-08-02
Atrodyti jaunatviškai ir didžiuotis puikia išvaizda – svarbu daugeliui moterų, tačiau neretai pasirenkama netinkama strategija grožiui puoselėti, pastebi profesionali medicinos kosmetologė Gerda Venclovaitė.
Kaip nepasiklysti tarp jaunystės eliksyrų
Mezoterapija yra pati švelniausia, bet duodanti pastebimą efektą procedūra. Ji suteikia veidui šviežumo, drėgnumo, sulygina jo spalvą, panaikina neryškias raukšleles.

Senstama skirtingai

„Esu pastebėjusi, kad skaičiukai pase ir vizualinis odos amžius dažnai nesutampa. Viena mano klientė turėjo tipišką paaugliams probleminę veido odą. Taip pat matau trisdešimtmečių, kurias senėjimo požymiai palietė kur kas labiau nei keturiasdešimties sulaukusių moteris“, – pasakoja kosmetologė Gerda Venclovaitė.

 
Kosmetologė teigia, kad jai ir pačiai smalsu, kodėl kai kurių moterų odą branda tarsi stabilizuoja ir jos atrodo gerai, o kitos veidrodyje mato daug mimikos raukšlių bei svarsto apie radikalias procedūras: „Turėjau klientę, kuri jau trisdešimties metų sulaukusi darė chirurginę veido odos pakėlimo operaciją. Tiesa, tokių atvejų nedaug.“
 

Ji teigia, kad senėjimo procesai veide tampa pastebimi maždaug nuo 27 metų. Iš pradžių veide atsiranda šešėliai, kurie vėliau tampa senatvės ženklais. „Yra keletas senėjimo morfotipų. Vienos moterys turi sausą odą ir daug smulkių raukšlelių, kitų oda atrodo neblogai, tačiau atsiranda gilios raukšlės abipus lūpų, tarp antakių. Dar kitoms pradeda pasmakrėje kauptis riebalai. Atsižvelgiant į skirtingus senėjimo požymius yra taikomos ir skirtingo procedūros“, – sakė G.Venclovaitė.
 
Mezoterapija, o gal biorevitalizacija?
Iki trisdešimties paprastai veiksmingos kosmetologinės procedūros. „Oda specialiomis priemonėmis drėkinama, o po to, jei reikia, stangrinama. Šių etapų nerekomenduojama sukeisti, kadangi sudrėkinta oda geriau paruošiama stangrinimo etapui. Neretai sulaukiu prašymų imtis rimtesnių priemonių senėjimui suvaldyti, tačiau visuomet rekomenduoju pradėti nuo paprastesnių ir stebėti rezultatą. Galbūt klientės odai to ir užteks“, – teigė G.Venclovaitė.
 
Vyresniame amžiuje, ir kai neužtenka kosmetologinių procedūrų, pašnekovė rekomenduoja taikyti mezoterapija, biorevitalizaciją arba užpildus. Jų poveikis odai skiriasi.

„Mezoterapija yra pati švelniausia, bet duodanti pastebimą efektą procedūra. Ji suteikia veidui šviežumo, drėgnumo, sulygina jo spalvą, panaikina neryškias raukšleles. Biorevitalizacija turi didesnį putlinamąjį efektą nei mezoterapija. Gilios raukšlės, kurių neveikia lengvesnės priemonės, yra užpildomos užpildais“, – pasakojo kosmetologė.
 
Biorevitalizacijos gali prireikti maždaug nuo 35 metų amžiaus, o užpildų – 40 metų klientėms. Užpildų rezultatas išlieka metus ar pora, o mezoterapija ir biorevitalizacija veikia apie metus. Kurso kaina – apie 800 eurų, nes efektui pasiekti reikia apie 10 procedūrų.
 
Kosmetologė pripažino, kad dažnai noras atrodyti gražiai nesutampa su piniginės dydžiu, todėl ji visuomet ragina klientes atvirai informuoti specialistą, kiek gali skirti lėšų. „Tuomet kosmetologas pasirinks optimalią strategiją klientės lūkesčiams patenkinti. Nuslėpusios ir sudalyvavusios tik dalyje numatytų procedūrų nieko nelaimėsite, nes neturėsite optimalaus rezultato“, – sakė grožio meistrė.
 
Botulinas – atskira respublika
Anot G.Venclovaitytės, botulino injekcijos yra dar viena priemonė, nukreipta prieš senėjimą. „Tačiau jis nei drėkina, nei užpildo, jis tik paralyžiuoja raumenį. Tai visai atskira grožio procedūrų respublika. Tame plote, kur raumuo nejudrus būna prastesnė kraujotaka, oda nėra taip gerai maitinama, todėl kartu su botulinu paprastai leidžiamas hialurono kokteilis, kad aprūpintų maistingomis medžiagomis“, – sakė G.Venclovaitytė. Anot jos, botulinas naudojamas norint panaikinti būtent mimikos raukšles. Kosmetologė pažymi, kad vis dar tenka įspėti moteris, jog šią procedūrą gali atlikti tik plastikos chirurgai, neurochirurgai.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  A.Šnipaitienė: vaikams reikia reumatologijos dienos stacionaro

  A.Šnipaitienė: vaikams reikia reumatologijos dienos stacionaro

  Lietuvoje tėra vos du trys vaikų reumatologai, mažiesiems pacientams atliekantys ultragarso tyrimus. Tarp jų – gydytoja vaik...
  Operacija, varpą prikelianti antram gyvenimui

  Operacija, varpą prikelianti antram gyvenimui

  Gydytojas urologas Marius Anglickis Lietuvoje pradėjo Baltijos šalyse unikalias varpos implantacijos operacijas. Vienas pir...

  Budinti vaistinė


  Galimybių pasą atsispausdinti galima ir „Camelia“ vaistinėse

  Galimybių pasą atsispausdinti galima ir „Camelia“ vaistinėse

  Nuo penktadienio „Camelia“ vaistinių tinkle visoje Lietuvoje galima atsispausdinti galimybių pasą. Tai bus dar papildo...
  Vaistininkai pastebi teigiamas tendencijas: vienkartinės kaukės išstūmė medžiagines

  Vaistininkai pastebi teigiamas tendencijas: vienkartinės kaukės išstūmė medžiagines

  Gyventojai, siekdami apsisaugoti nuo COVID-19 bei kitų užkrečiamųjų virusinių ligų, linkę vis labiau įsiklausyti į sveikatos speci...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Singapūras mėgina susigyventi su COVID-19

  Dar rugpjūčio pabaigoje Singapūro sveikatos apsaugos ministras Ong Ye Kung pasidžiaugė, jog šalyje nuo COVID-19 pasiskiepijo kone 80 proc. gyventojų. Kodėl ši šalis taip greitai rinkosi pasiskiepijusių procentus? Pasirodo, Singapūras vos pradėjęs skiepijimą iš karto ėmėsi ir kontrolės. Nepasiskiepijai? Nei...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Obstipacija: naujas rekordas?
  Henrikas Vaitiekūnas Obstipacija: naujas rekordas?
  Skaičių magija
  Henrikas Vaitiekūnas Skaičių magija
  Raudoną kraują pakeis mėlynas?
  Henrikas Vaitiekūnas Raudoną kraują pakeis mėlynas?

  Naujas numeris























  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica