Išmeskite oro gaiviklius

Greta Vanagienė
2020-02-10
Jei norite detoksikuotis, išmeskite oro gaiviklius, sako sveikatos specialistai. Mat kvapikliuose esantys toksinai skatina DNR pakitimus, trikdo hormonų veiklą, lėtinius uždegimus, silpnina imuninę sistemą. Visa tai atveria kelią vėžiui.
Išmeskite oro gaiviklius
Iš pažiūros nekalti gėlėmis, jūros gaiva ar saldžia karamele kvepiantys buitiniai oro gaivikliai – toksinų židinys, o kartu ir sveikatos negalavimų šaltinis.

Venkite kvapių valiklių

„Jau esame pakankamai įsisąmoninę, kad kartu su maistu galime gauti ir toksinų, tačiau šių sveikatai kenksmingų medžiagų aplinkui yra ir daugiau. Gyvename užterštoje aplinkoje, kvėpuojame užterštu oru, todėl turime kaip įmanoma labiau padėti organizmui sumažinti teršalų aplink save. Pradėti reikėtų nuo paprasčiausių butinių dalykų“, - sako gydomosios mitybos specialistė Ingrida Kuprevičiūtė.

 
Anot jos, toksinai gali skatinti uždegimus, trikdyti hormonų, skydliaukės veiklą, apsunkinti kepenų veiklą, silpninti imuninę sistemą. Dar daugiau - skatinti mutacijas ir onkologines ligas.

Taigi, iš pažiūros nekalti gėlėmis, jūros gaiva ar saldžia karamele kvepiantys buitiniai oro gaivikliai – toksinų židinys, o kartu ir sveikatos negalavimų šaltinis.
„Išmeskite kvapą skleidžiančius pakabukus skirtus automobiliams. Taip pat didelis toksinų židinys – tualeto oro gaiviklis. Juos uodžiant į plaučius patenka kenksmingi toksinai. Vietoj jų verčiau rinktis natūraliais eteriniais aliejais iškvepintus maišelius“, - ragina specialistė.
Ne mažiau kenksmingų  medžiagų sveikatai slypi namų buitinėje chemijoje. Tuo tarpu namų švarai palaikyti I.Kuprevičiūtė patartina rinktis kuo paprastesnes priemones: išsiversti galite naudodami sodą ar actą.  
 
Toksinai kosmetikos krepšelyje
Gydomosios mitybos specialistė primena, jog reikėtų atidžiau rinkti ir kosmetiką – tai, ką tepame ant odos, taip pat įsigeria į kraują. Taigi daug dėmesio skirdami maistui, pamirštame atkreipti dėmesį, kiek toksinų į mūsų organizmą patenka pro odą ar kvėpavimo takus.
„Veido kremas, plaukų šampūnas, tepalas nuo skausmo įsigerdamas pro odą vėliau patenka ir į kraują. Su jais ir toksinės medžiagos. Merginos jau nuo ankstyvo amžiaus ima naudoti veido kosmetiką, paaugliai, turėdami odos problemų ir bėrimų norėdami šiuos veido netolygumus užmaskuoti, tepasi priemonių vis gausiau. Įvairios kreminės pudros, maskuokliai gali turėti kancerogeninių medžiagų. Jei gausiai ją naudojame dešimtmetį, pagalvokime, koks kiekis toksinių medžiagų teršia organizmą“, - atkreipia dėmesį I.Kuprevičiūtė.

 
Specialistė pataria kaip reikiant peržiūrėti kosmetikos krepšelį. Mat dabar rinkoje atsiranda visiškai natūralios kosmetikos. Didelį dėmesį ji pataria skirti ir pažastų dezodorantui, kurių dažno sudėtyje taip pat gausu sveikatai kenksmingų toksinių medžiagų, aliuminio.
„Nusiskutus pažastis ir nusiprausus atveriamos poros. Šias patepus higienos priemone viskas nukeliauja į organizmą“, - aiškina specialistė.  
Taigi didelis žingsnis geresnės sveikatos link – natūralių kosmetikos ir higienos priemonių vartojimas.
 

Tarp kitko
Venkite kosmetikos priemonių, turinčių antibakterinių savybių – kūno priežiūros priemonių, drėgnų servetėlių, priedų skalbimo ir valymo priemonėse. Antibakterinės medžiagos trikdo natūralų odos apsaugos mechanizmą. Naudojant jas ilgą laiką išsivysto bakterijos, atsparios vis agresyvesnėms antibakterinėms medžiagoms.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris