Išmeskite oro gaiviklius

Greta Vanagienė
2020-02-10
Jei norite detoksikuotis, išmeskite oro gaiviklius, sako sveikatos specialistai. Mat kvapikliuose esantys toksinai skatina DNR pakitimus, trikdo hormonų veiklą, lėtinius uždegimus, silpnina imuninę sistemą. Visa tai atveria kelią vėžiui.
Išmeskite oro gaiviklius
Iš pažiūros nekalti gėlėmis, jūros gaiva ar saldžia karamele kvepiantys buitiniai oro gaivikliai – toksinų židinys, o kartu ir sveikatos negalavimų šaltinis.

Venkite kvapių valiklių

„Jau esame pakankamai įsisąmoninę, kad kartu su maistu galime gauti ir toksinų, tačiau šių sveikatai kenksmingų medžiagų aplinkui yra ir daugiau. Gyvename užterštoje aplinkoje, kvėpuojame užterštu oru, todėl turime kaip įmanoma labiau padėti organizmui sumažinti teršalų aplink save. Pradėti reikėtų nuo paprasčiausių butinių dalykų“, - sako gydomosios mitybos specialistė Ingrida Kuprevičiūtė.

 
Anot jos, toksinai gali skatinti uždegimus, trikdyti hormonų, skydliaukės veiklą, apsunkinti kepenų veiklą, silpninti imuninę sistemą. Dar daugiau - skatinti mutacijas ir onkologines ligas.

Taigi, iš pažiūros nekalti gėlėmis, jūros gaiva ar saldžia karamele kvepiantys buitiniai oro gaivikliai – toksinų židinys, o kartu ir sveikatos negalavimų šaltinis.
„Išmeskite kvapą skleidžiančius pakabukus skirtus automobiliams. Taip pat didelis toksinų židinys – tualeto oro gaiviklis. Juos uodžiant į plaučius patenka kenksmingi toksinai. Vietoj jų verčiau rinktis natūraliais eteriniais aliejais iškvepintus maišelius“, - ragina specialistė.
Ne mažiau kenksmingų  medžiagų sveikatai slypi namų buitinėje chemijoje. Tuo tarpu namų švarai palaikyti I.Kuprevičiūtė patartina rinktis kuo paprastesnes priemones: išsiversti galite naudodami sodą ar actą.  
 
Toksinai kosmetikos krepšelyje
Gydomosios mitybos specialistė primena, jog reikėtų atidžiau rinkti ir kosmetiką – tai, ką tepame ant odos, taip pat įsigeria į kraują. Taigi daug dėmesio skirdami maistui, pamirštame atkreipti dėmesį, kiek toksinų į mūsų organizmą patenka pro odą ar kvėpavimo takus.
„Veido kremas, plaukų šampūnas, tepalas nuo skausmo įsigerdamas pro odą vėliau patenka ir į kraują. Su jais ir toksinės medžiagos. Merginos jau nuo ankstyvo amžiaus ima naudoti veido kosmetiką, paaugliai, turėdami odos problemų ir bėrimų norėdami šiuos veido netolygumus užmaskuoti, tepasi priemonių vis gausiau. Įvairios kreminės pudros, maskuokliai gali turėti kancerogeninių medžiagų. Jei gausiai ją naudojame dešimtmetį, pagalvokime, koks kiekis toksinių medžiagų teršia organizmą“, - atkreipia dėmesį I.Kuprevičiūtė.

 
Specialistė pataria kaip reikiant peržiūrėti kosmetikos krepšelį. Mat dabar rinkoje atsiranda visiškai natūralios kosmetikos. Didelį dėmesį ji pataria skirti ir pažastų dezodorantui, kurių dažno sudėtyje taip pat gausu sveikatai kenksmingų toksinių medžiagų, aliuminio.
„Nusiskutus pažastis ir nusiprausus atveriamos poros. Šias patepus higienos priemone viskas nukeliauja į organizmą“, - aiškina specialistė.  
Taigi didelis žingsnis geresnės sveikatos link – natūralių kosmetikos ir higienos priemonių vartojimas.
 

Tarp kitko
Venkite kosmetikos priemonių, turinčių antibakterinių savybių – kūno priežiūros priemonių, drėgnų servetėlių, priedų skalbimo ir valymo priemonėse. Antibakterinės medžiagos trikdo natūralų odos apsaugos mechanizmą. Naudojant jas ilgą laiką išsivysto bakterijos, atsparios vis agresyvesnėms antibakterinėms medžiagoms.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica