Ugnė Siparė: „Žmonės greitai įgyja „imunitetą“ informacijai“

Ringailė Gvildė
2020-08-21
LRT laidų vedėja Ugnė Siparė (30 m.) sako neišgyvenanti dėl to, kad daugiausiai dėmesio mūsų gyvenime dabar užima žinios apie koronavirusą, o atostogauti tenka Lietuvoje. Pasak jos, atostogos Vilniuje ne prastesnės nei kokioje nors Romoje.
Ugnė Siparė: „Žmonės greitai įgyja „imunitetą“ informacijai“
„Dabar žmones užvertė toks srautas žinių apie koronavirusą, kad man kartais atrodo, jog jie tikrai nustojo girdėti ir matyti bet ką su tuo susijusį. O tai reiškia taisyklių nesilaikymą, numojimą ranka į faktus, taip pat ir atvejų daugėjimą“, - sako laidų vedėja Ugnė Siparė. Tati Frank ir Alex Tseitlin nuotr.

- Jau beveik baigiasi kovidinė vasara. Kokia ji buvo tau? 
- Turiu pripažinti, mėgstu, kada gyvenimas intensyvus - daug veiksmo, planų, darbų ir atostogų taip pat. Net nepastebėjau, kaip greitai vasara prabėgo, bet manau dėl to, kad visada ką nors veikiau ir planavau. Net keista, nes galvojau, kad koronavirusas sulėtino tempą, todėl tikėjausi daugiau ramaus laiko, bet panašu, kad viskas priklauso ne nuo aplinkybių, o nuo charakterio - mano charakteris nenustygsta vietoj.
 
- Galbūt turi mylimiausių Lietuvos kampelių ar rizikavai keliauti užsienin? 

- Į užsienius nekeliavome - viena, man atrodo dar gerokai per anksti, antra, yra kur pailsėti ir Lietuvoje, ypač kai ir orai tokie fantastiški. Aišku, man visada patinka grįžti į Marijampolę, mėgstu ir lietuvišką pajūrį, bet, nepatikėsit, šių metų mūsų atradimas - visai ne kokie nors paslėpti Lietuvos kampeliai, o Vilnius! Kai kasdien leki į darbus, nespėji pakelti akių aukščiau ir apsidairyti, kokiame gražiame mieste kažkur skubi. O per atostogas ir čia gali elgtis kaip turistas. Mums labai patiko ispaniški, itališki ir vokiški savaitgaliai. Sostinėje vietų, kur skaniai pavalgyti, galėčiau vardyti nesustodama - restoranų lygis, mano nuomone, yra neįtikėtinai aukštas. Gali apsistoti savaitgaliui jaukiame viešbutukyje… Atostogos Vilniuje ne prastesnės nei kokioje nors Romoje.
 
- Kaip atrodė tavo darbas prasidėjus pandemijai? Juk, viena vertus, laidas filmuoti reikia, bet buvo ir karantinas.
- LRT ėmėsi visų saugumo priemonių ir, atrodo, pavyko tą padaryti sėkmingai. Nesu ta žurnalistė, kuri keliauja į įvykio vietą. Dirbu studijoje, o žiūrovai greičiausiai pastebėjo, kad joje dviese tik ir dirbom - žinių vedėjas ir aš. Visi pašnekovai buvo kalbinami nuotoliniu būdu. Be to, kasdien viską dezinfekuodavome bent keletą kartų, koridoriuose vaikščiojom su kaukėm. Darbuotojai keisdavosi kas dvi savaites, kai nedirbi - izoliuojiesi. Bet ir tuo metu labai rūpėjo „išlipti iš rėmų“, padaryti ką nors kitaip. Taigi teko ir naujų laidų sugalvoti, ir žaliąją studiją namuose įsirengti, ir pašnekovus iš namų kalbinti.
 
Jau pavargai nuo COVID-19 naujienų ar vis tiek net ir laisvu laiku seki aktualijas?
- Seku visas naujienas. Stebiuosi, kaip žmonės greitai įgyja „imunitetą“ informacijai. Prisiminkime pirmąsias žinias apie koronavirusą ir ypač žinutes apie pirmąjį atvejį Lietuvoje - visi buvo susirūpinę, susidomėję, tik apie tai ir kalbėjo. Kai atvejų daugėjo, visi laikėsi saugumo taisyklių, vengė kontaktų. Dabar žmones užvertė toks srautas žinių apie koronavirusą, kad man kartais atrodo, jog jie tikrai nustojo girdėti ir matyti bet ką su tuo susijusį. O tai reiškia taisyklių nesilaikymą, numojimą ranka į faktus, taip pat ir atvejų daugėjimą. Pažiūrėkite į užsikrėtusiųjų maršrutus: atrodo, kad kai kurie susirgusiųjų apskritai negirdėjo apie tokį virusą, kartais iš tiesų labai apmaudu.
 
- Socialiniuose tinkluose neseniai praūžė svarstymai, ar tik Sipariai nelaukia šeimos pagausėjimo. Visus nuraminai, kad ne. O vis dėlto, pasvarstot apie tai? 

- Manau, kad visos jaunos poros apie tai pasvarsto ir pasikalba. Bet grįžkime prie to, ką jau anksčiau sakiau, - racionalūs planai turi egzistuoti, bet reikia mėgautis šia diena. Juk tuokėmės ne dėl vaikų, o dėl to, kad mums gera kartu! Kitaip tariant, viskam savas laikas.
 
- Vis pagiri vyro kulinarinius gebėjimus ir pasidžiaugi, jog tave lepina. Teko užleisti virtuvės valdas ar ir taip buvai labiau panelė prie stiliaus, nei prie keptuvės? 
- Anksčiau visai laiko virtuvėje nepraleisdavau, todėl net keista, kiek dabar ten veiksmo vyksta. Nors kam čia tas „anksčiau“, juk dabar irgi nepraleidžiu. (Juokiasi.) Matyt, taip turėjo būti - mano giminėje kulinarai yra vyrai, taip ir pas mus.

 
- Koks tavo požiūris į sveiką mitybą? 
- Aš labiau kreipiu dėmesį į tai, kas skanu, Marius kreipia dėmesį į tai, kad būtų ne tik skanu, bet ir sveika. Nors mūsų supratimas apie tai greičiausiai skirtingas. Man sveika atrodo tai, kas nekaloringa ir dietiška, o Mariui sveika viskas, ką jis pats pasigamino - net jei tai jo kepti bulvių traškučiai. Bet abu sutariam, kad svarbios kelios bendros taisyklės: subalansuota, įvairi mityba, gerti daug vandens ir neprisikimšti prieš miegą. Mūsų amžiuj tiek sveikatos pakanka, vėliau įvesim daugiau taisyklių.
 
- Sveika mityba, judėjimas, žalingų įpročių neturėjimas yra tos taisyklės, kurių laikantis esi kone šventas ir nuo ligų apsaugotas...
- Aš manau, kad sveika viskas, kas su saiku. Sveika ir tai, ko labai labai norisi. Anksčiau klausydavau įvairių interviu ir kai išgirsdavau sakinį „svarbu įsiklausyti, ko nori tavo organizmas“ - man visada skambėdavo kvailai. Atrodė, kad yra taisyklės, kurios arba sveika arba nesveika, ir jos tinka visiems vienodai. Dabar, manau, kad suprantu šį pasakymą ir gal net moku įsiklausyti į savo organizmą. Žinau, kad šiuo metu jis norėtų daugiau judėjimo, gal šiek tiek daugiau miego, bet viską susumavus galvoju, kad jis laimingas, nes neverčiu jo badauti, nekepinu ir nedžiovinu saulėje, nekemšu į jį didelių cukraus ar druskos kiekių… Ir svarbiausia, reguliariai profilaktiškai lankausi pas gydytojus - manau, jie įspėtų, jei kartais ko nors neišgirsčiau.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica