Rolene Strauss: „Kai buvau maža, mane daugelis vadino gydytoja Strauss“

Saulenis Pociūnas
2014-12-18
Ji šimtu procentų pateisino lūkesčius. Prieš Londone praėjusį sekmadienį pasibaigusį konkursą „Mis pasaulis 2014“ Rolene Strauss iš Pietų Afrikos Respublikos buvo vadinama rimčiausia konkurso favorite. 22 metų medicinos studentė įveikė varžoves iš 120 valstybių ir buvo išrinkta gražiausia šių metų planetos mergina.
Rolene Strauss: „Kai buvau maža, mane daugelis vadino gydytoja Strauss“
„Mis pasaulis 2014“ Rolene Strauss - pirmasis kūdikis, po pagalbinio apvaisinimo išvydęs pasaulį laboratorijoje „Free State University“. Gražuolės tėvas – gydytojas, motina – slaugytoja, todėl patys buvo geras pavyzdys, kad XX amžiaus pabaigos technologijos gali pagelbėti šeimoms susilaukti palikuonių.

Ekspertai neklydo
Kuo prieš konkursą ekspertus patraukė medicinos fakulteto ketvirto kurso studentė?
Ūgis – 177 cm. Rudos spalvos plaukai. Žalsvai melsvos akys. Gimusi 1992 m. balandžio 22 dieną. Rolene savo šalyje į „Mis Pietų Afrikos Respublika“ konkursą ėjo du sykius – 2011 metais ji užėmė penktą vietą, o šiemet tapo nugalėtoja.
Oficialūs (ir neoficialūs) gražiausios šių metų pasaulio merginos rinkimai Londone prasidėjo ne šią savaitę. Jau anksčiau grožio ekspertai būtent Pietų Afrikos Respublikos atstovę vadino viena rimčiausių favoričių pelnyti nugalėtojos karūną. Tiesa, ekspertai kartais irgi klysta: „Mis Lietuva“ konkurso laureatei 21-erių Klaipėdos universiteto choreografijos studentei Agnei Kavaliauskaitei buvo prognozuojama vieta pirmajame dešimtuke, deja...

Įdomu, kad lažybų kontorų sudarytame favoričių sąraše buvo ir dar viena dalyvė, kurios gyvenimas, matyt, nenutols nuo sveikatos arba medicinos. „Mis Indija“, 21 m. amžiaus Koyal Rana, yra švietimo sveikatos apsaugos klausimais aktyvistė.
 
Iš mėgintuvėlio atsiradusi gražuolė
Dabar apie pagalbinį apvaisinimą kalbama daug. Tačiau prieš gerus du dešimtmečius tam reikėjo ryžto bei pastangų. Apie finansus galima net nekalbėti – šios procedūros nėra pigios. Gražiausia planetos mergina prisipažįsta, kad jos tėvai net penkerius metus bandė susilaukti vaikų. Šie mėginimai jiems kainavo beveik visas šeimos santaupas.
Gražuolės tėvas – gydytojas, motina – slaugytoja, todėl patys buvo geras pavyzdys, kad XX amžiaus pabaigos technologijos gali pagelbėti šeimoms susilaukti palikuonių. Beje, Rolene - pirmasis kūdikis, po pagalbinio apvaisinimo išvydęs pasaulį laboratorijoje „Free State University“. „Mis pasaulis 2014“ turi metais jaunesnį brolį.
Pietų Afrikos Respublikos sveikatos priežiūros sistema gali būti pavyzdžiu daugeliui valstybių. Pakanka paminėti faktą, kad pirmoji pasaulyje širdies transplantacija atlikta būtent šioje šalyje. Tad prieš gerus du dešimtmečius PAR pagalbinis apvaisinimas jau nebuvo kažkas fantastiško.
 
Ateitį sieja su medicina
Ar Rolene kada nors gydys pacientus, kol kas sunku pasakyti, mat žavi studentė šiuo metu yra sustabdžiusi studijas Mangaungo universitete. Vis dėlto ketvirtasis kursas –jau nemaža studijų dalis, todėl Rolene tikisi įgyvendinti vaikystės svajonę. „Kai buvau maža, mane daugelis vadino gydytoja Strauss, - pasakoja „Mis pasaulis 2014“. – Daug laiko praleidau ligoninėje, kurioje dirbo tėvai. Turbūt jų pavyzdys viliojo, todėl net neabejojau, kokią studijų kryptį pasirinksiu.“
 

Mėgsta sportą ir... jautieną
Kad išlaikytų gerą formą, „Mis pasaulis“ nevengia sporto. Tiesa, ji nelinkusi lankytis sporto klubuose, nes pramogas gryname ore ir fizinį krūvį suderina žaisdama golfą. Kaip ir daugelis jos bendraamžių Rolene mėgsta muziką, žiūri televizijos serialus (kuriuose medicina tikrai yra ne paskutinėje vietoje...) „Grey anatomija“ ir „Kaulai“.
Jeigu kas nors įsivaizduojate, kad tituluotomis gražuolėmis ir modeliais norinčios tapti merginos valgo tik salotų lapus, klystate. Naujoji „Mis pasaulis“ mėgiamiausiu patiekalu pavadino mamos gaminamą jaučio uodegą su kukurūzais. „Namuose yra sena anglimi kūrenama krosnis, kurią naudojame žiemą. Ir galiu pasakyti, kad nesu ragavusi nieko skanesnio už joje mamos paruoštą jaučio uodegą“, - sako mergina.
Ar naujosios planetos gražuolės širdis laisva, Rolene nelinkusi konkretizuoti. Ji pripažino, kad santykiai su trimis vaikinais nutrūko. O dabar, pelnius naują titulą, laiko romantiškiems santykiams dėl įtempto darbų ir kelionių grafiko gali likti dar mažiau. Beje, užkalbinti šią merginą galima dviem kalbomis: kaip ir daugelis Pietų Afrikos Respublikos gyventojų, Rolene puikiai kalba afrikanų ir anglų kalbomis.
 

Tarp kitko
Jaučio uodegos daugelyje šalių laikomos delikatesu. Tiesa, didžiuosiuose prekybos centruose jų turbūt nerasite, teks ieškoti turgavietėse, bet ir ten jaučio uodegos gali būti vadinamos deficitu. Didesnė tikimybė rasti yra pavasarį ar rudenį, kai ūkininkai skerdžia veršelius ir jautukus, o ne, pavyzdžiui, vidurvasarį. Internete ar kulinarijos vadovėliuose galima rasti įvairių receptų, turbūt netrukus pasirodys ir Rolene mamos gaminimo būdas, tačiau ruošiant jaučio uodegų troškinį daug svarbesnis faktorius negu ingredientų gausa yra troškinimo trukmė: tam, kad troškinys būtų gardus ir puikios konsistencijos, mėsa turi tiesiog kristi nuo kaulų, o tai reiškia, kad patiekalas paprastai troškinamas orkaitėje apie 4 valandas (prisiminkite, kad Rolene namuose yra krosnis, kuri tam puikiai tinka). Troškinimo laiką gali šiek tiek sutrumpinti greitpuodis: tokiu atveju jaučių uodegas reikia užpilti nedideliu kiekiu vandens, lengvai pasūdyti ir virti greitpuodyje apie 1 val., tuomet sudėti į troškintuvą ir dar 1-2 val. troškinti orkaitėje kartu su daržovėmis ir kitais pagardais. O kokias daržoves dėti – čia jau jūsų skonio ir fantazijos reikalas. Tik šalia lietuviškų bulvių ar morkų, pabandykite ir kukurūzus – juos „Mis pasaulis“ mama tikrai naudoja.
Parengė Saulenis Pociūnas
 
Komentaras 
Gydytoja akušerė – ginekologė Audronė Usonienė:

- Lietuvoje iki šiol neturime ne tik pagalbinio apvaisinimo įstatymo, nėra ir statistikos, kiek vaikų pasaulį išvydo po tokių procedūrų. Registre trūksta duomenų, šeimos nelinkusios garsiai kalbėti apie tai, kad kūdikio susilaukė po pagalbinio apvaisinimo procedūrų. To nenoro priežasčių daug – ir aplinkinių reakcija, ir noras išsaugoti konfidencialumą, ir bandymas ateityje nuo neigiamo poveikio apsaugoti vaiką. Informacija, kad Lietuvoje yra apie penkiasdešimt ar šešiasdešimt tūkstančių šeimų, kurios dėl medicininių priežasčių negali turėti vaikų, manau, yra pasenusi. Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad vienam milijonui gyventojų reikia apie tūkstantį pagalbinio apvaisinimo procedūrų, o nevaisingumo problemų yra vis daugiau. Jei anksčiau buvo minima, kad pagalbos gali prireikti dešimčiai ar penkiolikai procentų pacientų, tai dabar šis skaičius išaugo iki dvidešimties procentų.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica