Šilutės medikai: klasteris – tai lygiavertis įstaigų bendradarbiavimas

Ana Daukševič
2015-03-24
Praėjusiais metais startavę onkologijos, kardiologijos ir insultų klasteriai suteikė galimybę Šilutės ligoninės pacientams gauti geriausią gydymą. Tiesa, įstaigos vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus pažymi, jog klasterio idėja nėra tiesiog siųsti savo pacientus kitur. Pirmiausia ji paremta gydymo įstaigų lygiaverčiu bendradarbiavimu.
Šilutės medikai: klasteris – tai lygiavertis įstaigų bendradarbiavimas
Šilutės ligoninės Reanimacijos skyriaus vedėja Audronė Pikžirnienė neabejoja klasterio būtinumu: „Kardiologinių pacientų skaičius auga, todėl klasteris yra labai reikalingas.“

Tapo aiškiau

„Neretai galvojama, jog klasteris – tai paprasčiausias pacientų siuntimas į didžiąsias ligonines. Tačiau taip tikrai nėra. Visų pirma tai lygiavertis įstaigų bendradarbiavimas, siekiant suteikti sergančiajam geriausią medicinos pagalbą. Vienareikšmiai pasisakau už klasterio idėją. Ji palengvina paciento siuntimą į trečio lygio gydymo įstaigas Klaipėdoje. Bendradarbiaujame su keliomis pajūrio ligoninėmis. Klasteris - žymiai patogesnis būdas, nes dabar kiekvienas žino savo veiklos apimtis, ribas. Nekyla papildomų klausimų. Jei pacientui reikia sudėtingesnės procedūros, susisiekiame su Klaipėdos kolegomis ir jie žino, kad žmogus turi būti skubiai priimamas“, - sako Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus (nuotr.).

Klasterio idėja - teisingas pacientų srautų paskirstymas bei pagalbos teikimas greičiau ir geriau. „Jis veikia tikrai puikiai. Ligoninėje galime atlikti trombolizę ir susisiekti su partneriais, kad pacientui būtų suteikta ir specializuota pagalba. Kita vertus, neužkrauname aukštesnio lygio gydymo įstaigų pacientais, kuriems sudėtingesnės procedūros nėra reikalingos. Reikia pabrėžti, kad yra tam tikros indikacijos. Jeigu į centrą vežtume visus pacientus, Klaipėdos specialistai irgi negalėtų dirbti. Taigi atliekame tam tikrą „filtro“ vaidmenį. Manau, toks darbo organizavimas yra geras“, - tikina vyriausiasis gydytojas. Klasterio atsiradimas įpareigoja centrą priimti visus pacientus, kuriems reikalinga specializuota pagalba, todėl derinti veiksmus yra paprasčiau.
 
Poreikis didėja
Šilutės ligoninės Reanimacijos skyriaus vedėja Audronė Pikžirnienė neabejoja klasterio būtinumu. „Kardiologinių pacientų skaičius auga, todėl klasteris yra labai reikalingas. Mūsų skyrius dirba kardiologinio bei neurologinių klasterių ribose. Laikas yra labai ribotas, todėl esant reikalui, žmogų reikia skubiai stabilizuoti ir siųsti tinkamam gydymui. Miokardo infarkto atveju organizuojame paciento pervežimą į klasterį, kur jam atliekama koronarografija. Sakyčiau, kad klasteris tikrai palengvino bendradarbiavimą tarp gydymo įstaigų. O ir pajūrio kolegos žiūri į mus kaip į lygiaverčius partnerius. Bendradarbiaujame su Klaipėdos jūrininkų ligoninės reanimacija, kardiologais. Jų specialistai reguliariai apsilanko mūsų gydymo įstaigoje. Kalbame apie jų galimybes priimti mūsų pacientus. Atsiradus klasteriui turėjome vizitą Klaipėdoje, kur viso regiono gydymo įstaigos konferencijos metu aptarė pacientų pervežimo, gydymo, tolesnės reabilitacijos sąlygas. Siekiame, kad sergančiajam reikalinga pagalba būtų suteikiama kuo greičiau. Šilutės ligoninėje atidarome koronarą atlikdami trombolizę, atkemšame koronarą vaistais, tačiau per 24 valandas turime nuvežti pacientą į specializuotą kliniką. Ten visiškai atidaroma kraujagyslė, įdedamas stentas. Vėliau paciento laukia tolesnis gydymas ir reabilitacija “, - pasakoja Audronė Pikžirnienė. Tiesa, gydytoja pastebi, jog vis dar iškyla šiek tiek problemų. „Vienintelis išliekantis rūpestis – reanimobilių trūkumas mūsų regione. Jis yra būtinas pacientui pervežti. Tačiau turime jų per mažai, todėl kartais reikia spręsti, kaip kuo skubiau nugabenti žmogų, jei reanimobilis tuo metu yra išvykęs į kitą iškvietimą. Tačiau dėl paciento stacionarizavimo Klaipėdoje neturime jokių problemų“, - teigia medikė.
 
Komentaras

Šilutės ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus vedėja Žydrė Dobilinskienė:

- Pacientams dabar yra geriau. Į priėmimo skyrių pacientas atvyksta arba su artimaisiais, arba atvežamas greitosios medicinos pagalbos. Priėmimo skyriuje įvertiname, ar žmogaus būklė stabili ir jį galima pervežti į kitą gydymo įstaigą, ar pirmiausia turime stabilizuoti jo būklę. Per savaitę turime vieną du pacientus, kuriuos tenka siųsti į Klaipėdą, kur jiems suteikiama specializuota pagalba. Kuomet atsirado klasteris medicinos paslaugos teikiama labiau centralizuotai. Organizuojama įvairiapusė pagalba. Šilutės ligoninėje negalėtume suteikti visų paslaugų, todėl bendradarbiaujame su kolegomis Klaipėdoje.
 
Tarp kitko
2014 metų pradžioje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinti trys insultų klasterių centrai, iš kurių vienas įsteigtas VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. 2014 m. sausio 27 d. pasirašyta sutartis su VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligonine dėl bendradarbiavimo diagnozuojant ir gydant ūminį galvos smegenų insultą.
VšĮ Šilutės ligoninė sėkmingai įsitraukė į klasterio veiklą – pirmoji pacientė (pirmą šio centro darbo dieną), kuriai sėkmingai buvo atlikta trombo pašalinimo iš galvos smegenų kraujagyslių operacija buvo atvežta iš Šilutės ligoninės.
2014 m. su VšĮ Klaipėdos universitetine ligonine pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl ambulatorinių tretinio lygio gydytojų specialistų konsultacijų VšĮ Šilutės ligoninėje siekiant užtikrinti pacientams, kuriems įtariamos ar diagnozuotos onkologinės ligos, reikalingų asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, tęstinumą.  Pagal šį projektą Klaipėdos medikai kiekvieną mėnesį, pagal grafiką, VšĮ Šilutės ligoninėje konsultuoja rajono gyventojus dėl įtariamų ar diagnozuotų onkologinių ligų.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris