Darius Radzevičius: „Krūtų implantai moters nepadarys geresne žmona“

Deimantė Zailskaitė
2015-03-06
„Krūtų implantai moters nepadarys nei geresne žmona, nei mama ar darbuotoja. Jei jus vyras myli, myli besąlygiškai, ir visai nesvarbu, kokio dydžio jūsų krūtinė. Jeigu nemyli, niekas nepadės... Žinoma, dažnai moterys po operacijos labiau pasitiki savimi, kartais ir nevykusį vyrą pakeičia...“ – sako garsus plastikos chirurgas dr. Darius Radzevičius, su kuriuo artėjančios Moters dienos proga kalbėjomės apie moterų grožį bei plastinės chirurgijos ateitį.
Darius Radzevičius: „Krūtų implantai moters nepadarys geresne žmona“
„Savo ateitį įsivaizduoju kur kas paprasčiau: laimingas pensininkas, kurio pradėtą darbą tęs vienas ar keli mokiniai...“ – sako garsus plastikos chirurgas dr. Darius Radzevičius.

- Šiuolaikinės moterys turbūt drąsiau renkasi grožio chirurgijos paslaugas? Jos paprastai ateina vienos ar lydimos vyro, kitų šeimos narių?
- Didžioji dalis mano pacienčių ateina vienos. Jei ateina su vyru, jis dažniausiai būna „už“ operaciją. Jei su mama, ši dažniausiai būna „prieš“.
Išties moterys dažniau ir drąsiau ėmė rinktis grožio procedūras, taip pat ir operacijas. Tai susiję su didesniu operacijų saugumu, prieinamumu, gal ir su reklama ar mada.
 
- Kokios grožio operacijos yra populiariausios? Ar tendencijos išlieka panašios?
- Krūtų didinimas, riebalų nusiurbimas, vokų, nosies plastika – šiuo metu pasaulyje populiariausios operacijos, o botulino toksino, filerių injekcijos ir lazerinės procedūros yra populiariausios plastinės procedūros. Manau, kad taip pat yra ir Lietuvoje.
 

- Ar į plastinę chirurgiją „ateina“ daug naujovių?
- Pastaraisiais metais kaip ir visa, taip ir plastinė chirurgija tampa mažiau invazyvi. Didelę reikšmę vaidina implantų ir medžiagų, įvedamų į organizmą (krūtų implantai, botulino toksinas, fileriai) kokybė ir saugumas. Ultragarsas, lazeris taip pat yra labai plačiai naudojami plastinėje chirurgijoje.
 
Mūsų skaitytojos klausimas: tenka išgirsti, kad „botokso“ injekcijos, implantai kenkia moters sveikatai, netgi gali sukelti onkologines ligas. Ar tiesa?
- Pirmą kartą girdžiu, kad botulino toksinas gali sukelti onkologines ligas. Per dažnas ir per didelis botulino ar užpildų naudojimas, kaip ir bet kokių medikamentų perdozavimas, gali kenkti sveikatai. Svarbiausia, be abejo, saikas.
 
- Viena populiariausių operacijų – krūtų didinimas. Dažnai pastebite, kad moteris tam ryžtasi raginama sutuoktinio arba draugo? 
- Manau, kad moteris konsultacijai, o vėliau operacijai ryžtasi ne dėl sutuoktinio. Ji tiesiog nori atsikratyti vieno ar kito komplekso ir geriau jaustis. Jei įtariu, kad moteriai yra daroma įtaka, pasakau savo, kaip vyro, o ne kaip gydytojo nuomonę: krūtų implantai moters nepadarys nei geresne žmona, nei mama ar darbuotoja. Jei jus vyras myli, myli besąlygiškai, ir visai nesvarbu, kokio dydžio jūsų krūtinė. Jei nemyli, niekas nepadės...
 
- Kokia yra tipinė jūsų klientė?
- Išsilavinusi, pati save išlaikanti 35-45-erių metų protinga moteris, kuri turi šiokių tokių trūkumų ir nori jų atsikratyti. Nemažai pacienčių, atsisėdusių į fotelį konsultacijų kabinete, prisipažįsta, kad ne kartą yra sakiusios, jog čia niekada neapsilankys. Bet atėjo toks laikas, kai ima nebepatikti tai, ką matai veidrodyje, kai jautiesi jauniau, negu atrodai. Ar operacija reikalinga, gali nuspręsti tik pati pacientė. Ar operacija yra galima ir ar pacientės norimas rezultatas realus – atsakau aš.
Labai svarbu, kad pacientų lūkesčiai atitiktų chirurgijos galimybes. Neretai pacientai, matydami reklamą, įsivaizduoja, kad medicinoje yra viskas įmanoma. Taip tikrai nėra.
 
- Ar skaičiuojate, kiek operacijų jau esate atlikęs?
- Kiekvienais metais matau suvestinę, kiek ir kokių operacijų esu atlikęs. Jų atlieku gerokai daugiau nei keturis šimtus. Aktyviai grožio srityje dirbu jau penkiolika metų. Atliekamų procedūrų neskaičiuoju.

 
- Kodėl kadaise apsisprendėte žengti būtent plastikos chirurgo keliu? 
- Gydytoju norėjau būti nuo šešerių metų. Būdamas vaikas dažnai sirgau, bet mane gydė labai mieli žmonės. Tikrai nebijojau „baltų chalatų“, o užaugęs norėjau būti kaip Jie. Lietuvoje plastinė chirurgija asocijuojasi su mikrochirurgija, o mano dabar vyresnysis kolega, bičiulis ir „Ąžuoliukietis“ medicinos mokslų daktaras Saulius Špokevičius, jau būdamas mikrochirurgas, man, pirmo kurso studentui, pasakė, kad man tiesiog reikia tapti mikrochirurgu. Taip ir padariau...
Vėliau stažuodamasis Prancūzijoje sutikau labai įdomų žmogų, kuris mane sudomino grožio chirurgija ir tapo vienu mano mokytojų. Mokslų daktaro Andre Mariano gyvenimo filosofija man buvo siekiamybė, o ilgainiui tapo realybė.
 
- Ar dažnai tenka taisyti kolegų klaidas?
- Ne tik kolegų klaidas, bet ir pacientus, kurie nepatenkinti rezultatu. Tai labai subtili ir sudėtinga tema. Visuomet tokiais atvejais pacientui rekomenduoju grįžti pas savo gydytoją, kuris geriausiai žino, ką, kaip ir kodėl darė, ir kaip problemą galima išspręsti. Jei pacientė vis dėlto pasirenka mane, apsiimu operuoti tais atvejais, kai žinau, kad galiu padaryti geriau ir kad pacientė bus patenkinta.

 
- Kaip galvojate, ar prieš operaciją būtų naudingas psichologinis pacienčių įvertinimas? Žinant, kad jūsų žmona yra gydytoja psichiatrė, galbūt apie tai padiskutuojate?
- Manau, kad psichiatrijos žinios, kurias gaunu iš žmonos, mano darbe yra labai svarbios. Mūsų klinika svarsto apie galimybę įvertinti pacienčių psichologinę būklę. Kai kuriose užsienio klinikose – tai normali praktika.
 
- Kaip galvojate, kokia yra plastinės chirurgijos ateitis? 
- Manau, kad genų inžinerija turėtų nemažai pakeisti ir plastinėje chirurgijoje.
Nebereikės koreguoti nosies ar vokų formos – šeimos, prieš pradėdamos kūdikį, galės pasirinkti norimą akių, nosies ar lūpų formą. Odos senėjimas taip pat bus pristabdytas, todėl neteks reikšmės veido patempimo operacijos. Plastinės chirurgijos specialistams liks tik nusiurbinėti riebalus ar koreguoti krūtų ir pilvo formą po gimdymo, ir tai tik toms pacientėms, kurios ryšis kūdikį nešioti pačios, o ne pasikliauti dirbtinės gimdos paslaugomis... Juokauju, bet manau, kad dalis tiesos tame bus.
Savo ateitį įsivaizduoju kur kas paprasčiau: laimingas pensininkas, kurio pradėtą darbą tęs vienas ar keli mokiniai...
 
Dosjė
Medicinos mokslų daktaras, plastinės ir atkuriamosios chirurgijos licencijuotas specialistas, tikrasis Lietuvos plastinės ir atstatomosios chirurgijos, Lietuvos plaštakos chirurgijos draugijų narys, buvęs Lietuvos plaštakos chirurgijos draugijos prezidentas, tikrasis Amerikos plaštakos chirurgijos draugijos narys.
1991 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą.
1995 metais – rezidentūrą, stažavosi plastinės ir atkuriamosios, estetinės bei plaštakos chirurgijos klinikose bei skyriuose Wisconsin universitete (Madison, JAV), „Clinique Mutualiste“ (Prancūzija), Hopital de Hautepierre (Prancūzija), Loyola universitete (Chicago, JAV), „Clinique des XV“ (Strasbourg, Prancūzija), Osakos ir Nagojos (Japonija) universitetinėse klinikose.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Budinti vaistinė


  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...
  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  „Medicines for Europe“ generalinio direktoriaus Adriano van den Hoveno teigimu, Lietuvos farmacijos politika dėl gener...

  Sveika šeima


  Ant stalo – užkrėstas laimikis iš miško

  Rudenį prasidėjus medžioklės sezonui žvėriena tampa delikatesu, kuris su pasididžiavimu tiekiamas ne tik ant šeimos, bet ir svečių stalo. Specialistai įspėja, jog vartojant trichinelioze užkrėstą kiaulių, šernų ar bebrų mėsą galima susirgti visam gyvenimui.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Gamtos stichijos tęsiasi. Kenčia Libija

  Libijos gyventojai išgyvena dėl artimųjų netekties ir prarastų namų. Sugriuvus užtvankai, Dernos mieste kilo potvynis, pareikalavęs mažiausiai 11 tūkst. gyvybių. Nemaža dalis nukentėjusiųjų yra sužeisti. Nepaisant sudėtingo politinio krašto konteksto, vyksta gelbėjimo darbai. Prasidėjo streikai. Protestuotojai ragina va...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Henrikas Vaitiekūnas Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona
  Henrikas Vaitiekūnas Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona

  Naujas numeris