Žarnyno bakterijos – kaip atskirti gerąsias nuo blogųjų?

www.lsveikata.lt
2021-11-26
Įvairūs mūsų imuninę sistemą atakuojantys virusai vienareikšmiai yra laikomi blogais, tačiau to paties negalime pasakyti apie bakterijas. Mokslininkai jau seniai žino, kad mūsų organizmuose, o, konkrečiai, žarnyne galime rasti tiek blogųjų, tiek ir gerųjų bakterijų. Kaip kad sufleruoja kategoriški pavadinimai, vienų bakterijų mums reikėtų vengti, o kitas, atvirkščiai, - reikia puoselėti. Kuo skiriasi gerosios žarnyno bakterijos nuo blogųjų ir kaip organizmą pripildyti tomis, kurios padėtų, o ne kenktų?
Žarnyno bakterijos – kaip atskirti gerąsias nuo blogųjų?

Geros bakterijos prieš blogas – pasakos paremtos tikrove
Puikiai žinome įvairias pasakas bei istorijas apie du veikėjus – gerą ir blogą, kovojančius vienas prieš kitą ir bandančius įrodyti savo viršenybę. Kaip pasakose, taip ir realiame gyvenime, bakterijos padeda ląstelėms apsisaugoti nuo kenksmingų patogenų bei skatina audinių atsinaujinimą.

 
Gerosios žarnyno bakterijos taip pat užkerta kelią blogųjų bakterijų augimui, kuris veda prie stiprių ir itin sudėtingai įveikiamų sveikatos problemų – tuberkuliozės, streptokokinės infekcijos ir kt. Tokiu būdu yra užtikrinamas mūsų kūno imuninės bei kitų sistemų balansas, leidžiantis mums jaustis sveikesniais, laimingesniais ir energingais.
 
Padeda, bet ir kenkia – esminės klaidos
Nepaisant to, kad gerosios žarnyno bakterijos kovoja už mūsų gerovę, padėdami joms kovoti patys neretai kasame tik dar gilesnę duobę. Tiesa ta, jog vieni geriausių vaistų kovoje su bakterijomis yra plačiai naudojami antibiotikai, tačiau bandydami įvairius savo sveikatos sutrikimus kiekvieną kartą gydyti vien tik šių vaistų pagalba, rizikuojame savyje turėti bakterijos, kurios bus galiausiai jiems atsparios.
 
Antibiotikai bei kiti panašūs preparatai, negana to, kovodami su blogosiomis bakterijoms, kartu naikina ir gerąsias, todėl būtina kaskart susirgus bei profilaktiškai didinti jų kiekį organizme, žarnyne. Tam geriausia naudoti natūralius probiotikus – gerąsias bakterijas, kurių randama didžiojoje dalyje fermentuotų pieno produktų (bei daugelyje kitokios kilmės maisto produktų). Taip galima vartoti probiotikais praturtintus maisto papildus ar kitus produktus, - šios galimybės neribotos, kadangi gerųjų žarnyno bakterijų formulė gali būti pateikiama įvairiais pavidalais, kuriuos visus vienija tas pats – sveiko gyvenimo – principas.
 
Daug sveikatai ir grožiui naudingų maisto papildų galima rasti natūralia produkcija prekiaujančioje internetinėje svetainėje Ohhira. Nepraleiskite progos ir švenčių metu palepinkite sau artimus žmones sveikatai būtinai vitaminais.

 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris