Žarnyno bakterijos – kaip atskirti gerąsias nuo blogųjų?

www.lsveikata.lt
2021-11-26
Įvairūs mūsų imuninę sistemą atakuojantys virusai vienareikšmiai yra laikomi blogais, tačiau to paties negalime pasakyti apie bakterijas. Mokslininkai jau seniai žino, kad mūsų organizmuose, o, konkrečiai, žarnyne galime rasti tiek blogųjų, tiek ir gerųjų bakterijų. Kaip kad sufleruoja kategoriški pavadinimai, vienų bakterijų mums reikėtų vengti, o kitas, atvirkščiai, - reikia puoselėti. Kuo skiriasi gerosios žarnyno bakterijos nuo blogųjų ir kaip organizmą pripildyti tomis, kurios padėtų, o ne kenktų?
Žarnyno bakterijos – kaip atskirti gerąsias nuo blogųjų?

Geros bakterijos prieš blogas – pasakos paremtos tikrove
Puikiai žinome įvairias pasakas bei istorijas apie du veikėjus – gerą ir blogą, kovojančius vienas prieš kitą ir bandančius įrodyti savo viršenybę. Kaip pasakose, taip ir realiame gyvenime, bakterijos padeda ląstelėms apsisaugoti nuo kenksmingų patogenų bei skatina audinių atsinaujinimą.

 
Gerosios žarnyno bakterijos taip pat užkerta kelią blogųjų bakterijų augimui, kuris veda prie stiprių ir itin sudėtingai įveikiamų sveikatos problemų – tuberkuliozės, streptokokinės infekcijos ir kt. Tokiu būdu yra užtikrinamas mūsų kūno imuninės bei kitų sistemų balansas, leidžiantis mums jaustis sveikesniais, laimingesniais ir energingais.
 
Padeda, bet ir kenkia – esminės klaidos
Nepaisant to, kad gerosios žarnyno bakterijos kovoja už mūsų gerovę, padėdami joms kovoti patys neretai kasame tik dar gilesnę duobę. Tiesa ta, jog vieni geriausių vaistų kovoje su bakterijomis yra plačiai naudojami antibiotikai, tačiau bandydami įvairius savo sveikatos sutrikimus kiekvieną kartą gydyti vien tik šių vaistų pagalba, rizikuojame savyje turėti bakterijos, kurios bus galiausiai jiems atsparios.
 
Antibiotikai bei kiti panašūs preparatai, negana to, kovodami su blogosiomis bakterijoms, kartu naikina ir gerąsias, todėl būtina kaskart susirgus bei profilaktiškai didinti jų kiekį organizme, žarnyne. Tam geriausia naudoti natūralius probiotikus – gerąsias bakterijas, kurių randama didžiojoje dalyje fermentuotų pieno produktų (bei daugelyje kitokios kilmės maisto produktų). Taip galima vartoti probiotikais praturtintus maisto papildus ar kitus produktus, - šios galimybės neribotos, kadangi gerųjų žarnyno bakterijų formulė gali būti pateikiama įvairiais pavidalais, kuriuos visus vienija tas pats – sveiko gyvenimo – principas.
 
Daug sveikatai ir grožiui naudingų maisto papildų galima rasti natūralia produkcija prekiaujančioje internetinėje svetainėje Ohhira. Nepraleiskite progos ir švenčių metu palepinkite sau artimus žmones sveikatai būtinai vitaminais.

 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  21-osios chromosomos žmonės

  21-osios chromosomos žmonės

  Vienas iš 700 pasaulio kūdikių gimsta su Dauno sindromu. Šie 0,14 proc. Žemės gyventojų vis dar apipinti ginčais dėl...
  Vaikų chirurgams daug nerimo sukėlęs negaluojantis paauglys įveikė naują klastingą ligą

  Vaikų chirurgams daug nerimo sukėlęs negaluojantis paauglys įveikė naują klastingą ligą

  Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos, ortopedijos-traumatologijos centro vaikų chirur...

  Budinti vaistinė


  Greitieji COVID-19 testai: kaip atlikti ir kokios galimos klaidos?

  Greitieji COVID-19 testai: kaip atlikti ir kokios galimos klaidos?

  Šalyje sparčiai augant užsikrėtimų COVID-19 virusu skaičiui, dažnas savikontrolės testus renkasi atlikti namuose. Tam yra n...
  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vyriausybės sprendimu galimybių pasas nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo i...

  razinka


  Sveika šeima


  Toksiški santykiai: kaip vėl jų neužmegzti?

  Atsikratę toksiškų santykių, kuriuose trūko pagarbos ir supratimo, žmonės neretai ir naujuose įbrenda į tą pačią balą. Psichoterapeutė Kaytee Gillis pastebi, kad patyrusieji traumų ankstesniuose santykiuose sunkiai įžvelgia „raudonas vėliavas“ ir ateityje. Ji pateikia penkis dalykus, kurie tokiems žmonėms atrodo no...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Australija neišlaikė omikron testo

  Beveik dvejus metus – tiek Australija buvo atsiribojusi nuo išorinio pasaulio. Pernai gruodį atidariusi sienas ji pasitiko omikron atmainą, kuri sparčiai išplito šalyje. Vietiniai žmonės išsigandę, medikai nespėja susitvarkyti, o politikai nežino, kokius sprendimus priimti.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar narcizas lietuviška gėlė?
  Henrikas Vaitiekūnas Ar narcizas lietuviška gėlė?
  Pasiūlymas naujam verslui
  Henrikas Vaitiekūnas Pasiūlymas naujam verslui
  Apie vieną nuogą ir tris apsirengusius karalius
  Henrikas Vaitiekūnas Apie vieną nuogą ir tris apsirengusius karalius

  Naujas numeris