V.Janušonis: palatų sergantiems COVID-19 netrukus gali nebeužtekti

Ignas Jačauskas, BNS
2020-03-30
Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis sako, kad jau kitą savaitę palatų sergantiems koronavirusu šioje ligoninėje gali nebeužtekti. Rengiantis šiam scenarijui, Klaipėdos respublikinė ligoninė jau atlaisvino vieną korpusą.
Pasak V.Janušonio, šiuo metu ligoninėje gydomas 41 pacientas, du iš jų – medikai. 
V.Janušonis: palatų sergantiems COVID-19 netrukus gali nebeužtekti
V.Janušonis

„Esame jau sudarę planą, rytoj turime pasitarimą su regiono įstaigų vadovais, ten galutinai apsispręsime, kaip didėjant šiai problemai reikėtų plėstis. Informacija keičiasi kas kelias minutes, bet šiuo metu yra 41 sergantis, dar 11 yra išleista gydytis į namus, nes turi sąlygas“, – BNS sekmadienį sakė V. Janušonis.     
Ligoninės vadovas sako, kad ieškoma galimybių atlaisvinti daugiau vietos ligoninės Infekcinių ligų korpuse, tariamasi perkelti dalį nesergančių ligoninės pacientų, kuriems reikalinga reabilitacija, į sanatorijas.
 

„Šiuo metu paguldyti dar galime, bet laikomės ant ribos, kad gali nebeužtekti, jei sergančiųjų atsirastų daugiau. Kalbame apie Respublikinę ligoninę, kuri yra išlaisvinusi ir paruošusi vieną korpusą. Tiesa, jis nedidelis, apie 40 lovų, gal dar galima praplėsti. Bet tai, jei susitarsime, bus tam tikra pagalba, parama ir įtariamiems dėl viruso“, – teigė V. Janušonis.
„Tikėtina, kad kitą savaitę gali prireikti, nes ką tik gavau informacijos, kad nustatyti keli nauji atvejai iš mobilaus punkto, visi jie yra vidiniai, ne įvežtiniai. Tai jų po truputį daugės“, – įspėjo jis.
Koronavirusas nustatytas 15-ai šios Klaipėdos ligoninės medikų.
Pasak V. Janušonio, abiejų ligoninėje gydomų medikų būklė „yra patenkinama“, jiems nėra reikalinga plaučių ventiliacija, nors viena medikė yra arti rizikos grupės pagal amžių.
 
V. Grubliauskas: situacija kelia nerimą 
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas BNS sakė, kad „nerimą kelia tai, jog ligoninėje yra net keletas židinių“, t.y. Akių ligų skyrius bei Neurochirurgijos skyrius.
Ligoninės Akių ligų skyriuje mirė du gydyti sunkios būklės pacientai, kuriems taip pat nustatytas virusas.
„Kitas yra Neurochirurgijos skyrius, kuriame nustatyti gal penki ligoniai, iš kurių du ar trys – reanimacijoje, likę perkelti į infekcinį korpusą. Jie yra brandaus amžiaus ir tai rizikos laipsnį didina iki maksimalaus, ypač dėl garbaus amžiaus žmonių, kurie yra reanimacijoje“, – sakė meras.

„Tikrai nenorėčiau nusiteikinėti dramatiškam, makabriškam scenarijui, bet matydami, kokia yra ta juodoji dinamika, turime nusiteikti pačiam blogiausiam. Suvokiame, kad tai dar – ne apogėjus, ne tas taškas, nuo kurio viskas pradės mažėti“ – pridūrė meras.
V. Grubliauskas teigia išgirdęs ligoninės vadovų signalą, jog čia likę mažiau nei dešimt palatų, tad Respublikinė ligoninė jau yra pasiruošusi priimti pacientus su COVID-19.
Jis pažymi, kad aprūpinant medikus apsaugos priemonėmis „jaučiamas pagerėjimas“, didesnės priemonių siuntos uostamiestis sulaukė šeštadienį, laukiama dar vienos siuntos ir sekmadienį, ligoninės turi rezervą mažiausiai dešimčiai dienų.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

   Budinti vaistinė


   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

   Sveika šeima


   Vyriškumui sušlubavus

   Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

   Sveikatos horoskopas


   Gruodžio 14-20 d.

   Avi­nas
   Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

   Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

   Komentarai


   Tema ir būsimos potemės
   Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
   Pulti ant kelių? Taip!
   Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
   Keistoji medicina
   Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica