Vilnius ir Kaunas jau ruošia mobiliuosius koronaviruso patikros punktus

Ramūnas Jakubauskas, Augustas Stankevičius, BNS
2020-03-16
Dalis Lietuvos didmiesčių pirmadienį pradėjo įrenginėti mobiliuosius koronaviruso patikros punktus, kuriuose gydytojo siuntimą turintys žmonės galės neišlipę iš automobilio pasitikrinti nuo plintančios infekcijos.
Vilnius ir Kaunas jau ruošia mobiliuosius koronaviruso patikros punktus

Mobilūs patikros punktai steigiami dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos, Tauragės ir Telšių.
Vilniuje tokius punktus nuspręsta įrengti trijose vietose – Savanorių prospekte ir šalia „Siemens“ arenos esančiose „Statyk ir važiuok“ aikštelėse bei prie Valakampių pirmojo paplūdimio.
„Didelis miestas, reikia daugiau taškų. Dėl miesto dydžio vieno punkto neužtenka“, – BNS sakė Vilniaus mero patarėjas Karolis Žukauskas.
Jo teigimu, pirmasis punktas šalia „Siemens“ arenos turėtų atsidaryti trečiadienį ir veikti nuo aštuntos ryto iki aštuntos vakaro.
 

Kaune vienas mobilus patikros punktas bus įrengtas Jonavos gatvėje esančiame Kauno kempinge. 
„Šią vietą lengva pasiekti automobiliu iš daugelio miesto vietovių. Taip pat jis greitai ir paprastai pasiekiamas atvykstantiems iš kitur. Atoki teritorija saugiai aptverta, tinkama sklandžiam automobilių judėjimui“, – BNS sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.
Jis taip pat pridūrė, kad artimiausiu metu medikai kartu su savivaldybės darbuotojais parūpins visą reikalingą įrangą, bus sudarytos komandos, kurios dirbs punkte.

Klaipėda kol kas susipažįsta su ministerijos siūlymu ir jo sąlygomis, tačiau meras Vytautas Grubliauskas sako, kad mobiliems punktams numatyti reikalavimai kelia abejonių.
„Nenoriu komentuoti neperskaitęs savo akimis. Bet kiek man pakomentavo administracija, kad reikalinga ne tik vieta, bet ir vagonėlis, vieta, kur tai būtų atliekama, reikalingos gal trys brigados, kurios dirbtų nuolatos, reikalinga apsauga. Po to paimtus tuos mėginius šiandien reikėtų vežti į laboratoriją Vilniuje, nes Klaipėdoje neleidžia“, – BNS sakė V. Grubliauskas.
Jo teigimu, šias galimybes savivaldybė svarstys, tačiau ir toliau reikalauja leisti atlikti tyrimus Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kuri turi visas tam reikiamas sąlygas.
„Tai skamba gražiai, tarsi tai yra ir dovana. Bet kiek dar reikia prisidėti norint tą dovaną įgyvendinti. Taip, žmonėms suteiki tą galimybę patiems atvažiuoti, priduoti tą mėginį, kuris po to bus vežamas į Vilnių – nežinau, ar tai didelis efektas. Aš labai atsargus“, – kalbėjo uostamiesčio meras.
 
Šiauliai ir Panevėžys sprendimo dėl vietos dar nėra priėmę.
„Sprendimą dėl konkrečios vietos priimsime rytoj antradienį“, – BNS teigė Šiaulių miesto vicemeras Domas Griškevičius. 

„Per kelias dienas, matyt, bus aiškiau, nes labai šviežia informacija ir kolegos iš sveikatos poskyrio kol kas negali atsakyti. Tik dabar žmonės pradeda tuo klausimu dirbti“, – BNS teigė Panevėžio miesto savivaldybės atstovė Vilma Kučytė.

Alytuje patikros punktą ketinama įrengti prie Pramonės mikrorajone esančio kultūros centro, punktas gali veikti nuo antradienio. 
Telšiuose mobilų patikros punktą ruošiamasi įrengti buvusiame kariniame miestelyje, kur šiuo metu įsikūręs Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. 
 
Griežti nurodymai

Pacientams pradėjus staiga karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios jis keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar turėjo kontaktą su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos atveju, pirmiausia jie turės skambinti trumpuoju telefono numeriu 1808. 
Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. 
Nusprendus tirti, konsultantui pacientas turės pateikti kontaktinius duomenis ir bus klausiama paciento, ar jis gali į mobilų patikros punktą atvykti su asmenine transporto priemone. Jeigu taip, su pacientu susisieks mobilaus patikros punkto koordinatorius ir nurodys atvykimo laiką ir vietą.
Atvykus į mobilų patikros punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip – jiems bus paaiškinta, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra.
 
Kaip pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, tikrintis atvykęs žmogus su savimi turi turėti asmens dokumentą ir A4 formato popieriaus lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.
Ministerijos teigimu, atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą gydyti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir jis bus transportuojamas į ligoninę. 
Ministerija taip pat primena, kad į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. 
Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo pirmadienio Lietuvoje paskelbtas karantinas.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica