Vilniuje už 4,5 mln. eurų bus statomas naujas psichiatrinės ligoninės korpusas

Ignas Jačauskas, BNS
2019-05-20
Savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius Jonas Bartlingas sako, kad Vasaros gatvėje iki šiol buvo atnaujinti penki korpusai, tačiau dalis pastatų pripažinti kultūros paveldu, todėl jų neįmanoma pritaikyti ligoninės reikmėms. Tam reikia naujo pastato.
Anot jo, rekonstrukcijos leido pagerinti darbuotojų ir pacientų sąlygas, leido teikti naujas paslaugas. Čia per kelerius metus buvo įsteigti: Valgymo sutrikimų tarnyba, Psichosocialinės reabilitacijos ir Krizių intervencijos skyrius, Psichoterapijos skyrius, Psichoterapijos dienos stacionaras, Savižudybių prevencijos skyrius, taip pat Paciento patikėtinio ir Pacientų taryba.
Vilniuje už 4,5 mln. eurų bus statomas naujas psichiatrinės ligoninės korpusas

„Rekonstravus ir renovavus pastatus sumažėjo pastatų išlaikymo išlaidos. Tačiau ligoninė ir toliau dalį sveikatos priežiūros paslaugų (gerontopsichiatrija, ūmi psichiatrija, psichosocialinė reabilitacija) dar teikia nerenovuotuose pastatuose, kurie buvo statyti praėjusio amžiaus pradžioje kaip užmiesčio vilos ir perduoti ligoninės reikmėms 1927 metais“, – dėstė J.Bartlingas.

Anot jo, pastatai įtraukti į Kultūros paveldo sąrašus, todėl jų rekonstruoti ar renovuoti pritaikant Ligoninės poreikiams, negalima. Būtent čia veikiantys skyriai ir bus perkelti į naująjį pastatą.
 
Senieji pastatai XX amžiaus pradžioje statyti kaip užmiesčio vilos. Savivaldybės atstovas sako, kad pacientų gydymo sąlygos čia neatitinka higienos normų reikalavimų, kitų ligoninėms taikomų reikalavimų ir „netgi elementarių žmogiško orumo normų“.
„Daugelyje palatų gydoma po šešis – dešimt pacientų, skyriuose nėra užimtumo kambarių, kabinetų psichologų konsultacijoms. Įgyvendinus projektą bus pastatytas naujas ligoninės korpusas, atitinkantis higienos normų reikalavimus bei atitinkantis ligoninės poreikius“, – sakė savivaldybės atstovas.
 
Naujam pastatui savivaldybė pasiryžusi skirti 2,5 mln. eurų, dar apie 1 mln. eurų bus skirta iš ligoninės biudžeto, likusias lėšas tikimasi gauti iš Valstybės investicijų programos ar Europos Sąjungos fondų.
Pasak J.Bartlingo, atsiradus naujam ligoninės korpusui šioje vietoje atsirastų „moderniausia Lietuvoje ir posovietinėje erdvėje psichiatrijos ligoninė, turinti plačiausią paslaugų spektrą ir orias sąlygas pacientams“. Ligoninėje ketinama įkurti mokymo bazę Lietuvos ir Rytų Europos specialistams.
Savivaldybės pastatus, kurie bus atlaisvinti pastačius naują korpusą, bus galima pritaikyti kitiems savivaldybės poreikiams.
 

BNS
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris