Vilniuje atidaromos karščiavimo klinikos, tačiau savivaldybė keičia registracijos būdą

Augustas Stankevičius, BNS
2020-03-30
Sostinėje antradienį atidaromos dvi karščiavimo klinikos, viena veiks Lazdynų poliklinikoje, kita – Naujosios Vilnios poliklinikoje, tačiau keičiamas registracijos būdas, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.
Vilniuje atidaromos karščiavimo klinikos, tačiau savivaldybė keičia registracijos būdą
P.Poderskis

„Šias poliklinikas pasirinkome kaip didžiausią pasirengimą turinčias poliklinikas ir patogiausiai galinčias įgyvendinti šiuos sprendimus“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.
Apie tokių klinikų įsteigimą Sveikatos apsaugos ministerija pranešė praėjusios savaitės pabaigoje.

Ministerija nurodo, kad į tokias klinikas galės būti siunčiami tik tie kvėpavimo takų infekcijos simptomus jaučiantys žmonės, kurie gaus savo šeimos gydytojo siuntimą, tačiau P. Poderskis teigia, kad pacientų registracija bus vykdoma, paskambinus į Karštąją liniją 1808.
„Labai svarbu, kad viskas būtų nuoseklu ir derėtų darniai su bendra sistema Lietuvoje, kad registracija būtų per 1808. Taip ir bus“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius.
Anot P.Poderskio, savivaldybė su ministerija šį pakeitimą suderino.
 
„Tegul vienas kabinetas pakalba su kitu kabinetu. Akivaizdu, kad jie nesusikalba tarpusavyje“, – kalbėjo jis.
Ministerijos teigimu, Vilniaus miesto savivaldybė „puikiai žino“, kokia yra nustatyta tvarka, tačiau kodėl jos neketina laikytis – neaišku.
„Nežinau, kodėl Vilnius nusprendė kitaip dėliotis viską, ar jie tikrai įsigilinę į tai, kas tose klinikose vyks, nes tikrai viskas sudėliota papunkčiui. Pacientai, norėdami patekti į karščiavimo kliniką, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją“, – BNS pirmadienį sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Neringa Mikėnaitė.
Kaip anksčiau skelbė SAM, karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos ir – jei reikia – paskiriamas gydymas.
Ministerija numato, kad į šias klinikas galės kreiptis 18–60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8⁰ C ir didesnė, taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus. 
Kaip praneša SAM, viena karščiavimo klinika jau veikia Vilkaviškyje. Ji įsikūrusi Vilkaviškio ligoninėje.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

   Budinti vaistinė


   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

   Sveika šeima


   Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

   Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

   Sveikatos horoskopas


   Lapkričio 23 - 29 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

   Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Kiekvienam teks nuvykti...
   Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
   Leonardas Cohenas ir jausmai
   Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica