Teismas išteisino L. Ašoklienę ir sūnų, kaltu dėl turto iššvaistymo pripažino vyrą

BNS
2024-04-12
Panevėžio apygardos teismas penktadienį išteisino buvusią šalies vyriausiąją epidemiologę Loretą Ašoklienę ir jos sūnų, kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir turto iššvaistymo pripažino Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorių Edviną Ašoklį.
Teismas išteisino L. Ašoklienę ir sūnų, kaltu dėl turto iššvaistymo pripažino vyrą
L.Ašoklienė

Kaip pranešė teismas, L. Ašoklienė išteisinta dėl disponavimo žinomai suklastotu dokumentu. Teismas konstatavo, kad ji nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
Ji buvo kaltinama tuo, kad turėjo netikrą, specialiai jai pagamintą Utenos PSPC darbo pažymėjimą, nors faktiškai šioje gydymo įstaigoje nedirbo. Vis dėlto teismas pažymėjo, kad byloje nėra patikimų ir neginčijamų įrodymų, pagrindžiančių šį kaltinimą.
 
„Bylos duomenys rodo, kad darbo pažymėjimas L. Ašoklienei buvo pagamintas tik jos sutuoktinio E. Ašoklio valia ir jo iniciatyva, pati L. Ašoklienė jokios iniciatyvos tuo klausimu nerodė, nes jai tokio pažymėjimo nereikėjo“, – nurodė teismas.

 
Anot teismo, L. Ašoklienei nereikėjo pažymėjimo siekiant koronaviruso pandemijos metu išvengti asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimo, nes ji tuo metu dirbo Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja, buvo šalies vyriausioji epidemiologė ir turėjo valstybės tarnautojo pažymėjimą.
 
Pasak pranešimo, pagal savo užimamas pareigas L. Ašoklienė turėjo galimybę laisviau nei kiti Lietuvos piliečiai karantino metu judėti tarp savivaldybių, vykdydama jos pareigybės specializacijoje numatytas funkcijas.
 
Teismas taip pat išteisino ir Ašoklių sūnų K. A., kuris buvo kaltinamas tuo, kad degalus į savo transportą pylėsi galimai neteisėtai naudodamasis Utenos PSPC priklausančia degalų pirkimo kortele.
 
Anot teismo, nors K. A. neabejotinai suvokė, jog disponuoja jam svetima kortele ir jos naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenimis, pakankamais finansinei operacijai inicijuoti – PIN kodu, tačiau tokių jo veiksmų negalima laikyti neteisėtais.

 
„Pagal įstatymą neteisėtu veikimu pripažįstami tik tokie veiksmai, kuomet kortele ir jos PIN kodu naudojamasi be mokėjimo priemonės savininko ar naudotojo sutikimo. Šiuo atveju, K. A. degalų pirkimo kortele ir jos PIN kodu naudojosi su tėvo E. Ašoklio, kuris buvo teisėtas kortelės naudotojas, žinia“, – nurodė teismas.
 
E. Ašoklį teismas pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir turto iššvaistymo.

Tuo metu dėl neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis bei dėl dokumentų suklastojimo teismas jį išteisino kaip nepadariusį šių veikų. Teismas jo pavaldinį A. T. pripažino kaltu dėl padėjimo piktnaudžiauti tarnyba, padėjimo iššvaistyti svetimą turtą ir dokumentų klastojimo.
 
E. Ašokliui teismas skyrė galutinė subendrintą bausmę – 20 tūkst. eurų baudą ir atėmė jam teisę ketverius metus dirbti ar eiti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens pareigas valstybės ar savivaldybių įstaigose bei jų kontroliuojamuose juridiniuose asmenyse.
 
A. T. skirta galutinė subendrinta bausmė – 10 tūkst. eurų bauda. Baudas abu kaltinamieji turi sumokėti per 12 mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.
E. Ašoklis ir A. T. taip pat turės atlyginti Utenos pirminės sveikatos priežiūros centrui daugiau nei 1,1 tūkst. eurų turtinės žalos.
 
Išteisintiesiems L. Ašoklienei ir K. A. priteista iš valstybės po 2,4 tūkst. už jiems suteiktą teisinę pagalbą.
Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    „Būčiau susirgusi vėžiu, senai būčiau mirusi, o nuo šios ligos mirtis neateis. Nebent galėjau mirti nuo vaistų“...
    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...

    Budinti vaistinė


    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

    razinka


    Sveika šeima


    Buriavimas: mėlynos kojos, bet rami galva

    Kad buriavimas yra vandens sportas, žino kiekvienas. Tačiau ties čia daugelio žinios apie šią sporto šaką tikriausiai ir baigiasi. Kuo ypatingas buriavimas, kokia jo nauda ir žala sveikatai, kaip įveikti jūrligę ir krantligę, pasakoja buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ įkūrėjas Vilius Tamkvaitis.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JAV – rekordinis vaistų trūkumas

    Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

    Naujas numeris