Sveikinimai medikams: nusilenkti iki žemės būtų per maža

Barbora Ruseckytė
2020-04-27
Šiemet Medicinos darbuotojų diena kitokia: joje bus daugiau įtampos, susitelkimo, greičiausiai nesigirdės ir šventinio šurmulio. Ji tikrai bus kitokia, nes visuomenė mato, kad pirmieji nuo klastingo viruso juos ginti stoję kariai – medikai.
Sveikinimai medikams: nusilenkti iki žemės būtų per maža

Menininkė ir TV laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė:

- Medicinos darbuotojų diena, kai prisimenami ir pagerbiami šalies medikai, šiandien galėtų būti minima kiekvieną dieną. Jau visas mėnuo, kai esame supratę, kokie jie pasišventę kiekvienam mūsų. Manau, medikai dabar, kaip niekad iki šiol, sulaukia žmonių palaikymo.
Vis dėlto kiekvienas turime medikų, kuriems norėtume padėkoti labiausiai. Tiems, kurie sunkiu gyvenimo metu, nepaisant nieko, neatsisakė padėti. Aš nuoširdžiausią ačiū noriu pasakyti ypatingiems gydytojams Sigitai Vaičiūnienei, Ritai Krištopaitytei, Olgai Zimanaitei.
Kartą per savo gimtadienį sveikinau ir dėkojau žmonėms, kurie kuo nors ypatingu prisidėjo prie mano gyvenimo. Vienai gydytojai parašiau tokį „opusą“, kuriame sakiau, kad jai jau gimus veikiausiai buvo instaliuota Hipokrato priesaika. Kita vertus, nieko keista – medikų dinastijos žmonės, matyt, visi yra pasišventę. Nei krūviai dirbant keliuose darbuose, kad galėtų išgyventi, nei už tai gaunamas atlygis jų nesustabdo. Hipokrato priesaika išties veikia – jie neieško „ekskjuzų“, kaip pasislėpti ir išvengti darbų. Šiuos metus siūlau pavadini gydytojų metais.

 
Operos solistas Merūnas Vitulskis:

- Mano mama buvo medikė, todėl daug suprantu apie šios specialybės žmones. Nuo pat vaikystės gydytojai man asocijuojasi su globa, šiluma, pagalba. Tokiu metu, kai yra labai pavojingos sąlygos dirbti, manau, yra jų auka, misija, todėl labai tikiuosi, kad žmonės, kurie pakliūva pas medikus, įvertins šį didelį jų atsidavimą.
Kiek teko susidurti su kitų šalių medicinos sistema, mūsų šeima Lietuvos medikus vertiname labai gerai. Sykį net per nuotolį gydytojai padėjo išgydyti vaiką. 
Visada širdyje jausiu padėką medikams, su kuriais esame susidūrę. Visi mobilizuoti, išmanantys savo darbą, neabejotinai pasirinkę specialybę pagal pašaukimą. Linkiu jiems būti įvertintiems.
 
Operos solistė Kristina Zmailaitė:

- Nuo vaikystės dėl savo ir artimųjų sveikatos problemų teko daug bendrauti su gydytojais. Susidūriau su sudėtingomis ir komplikuotomis situacijomis, ne sykį traukė mane iš beviltiškiausių situacijų, tačiau visi susidūrimai su medikais buvo be galo šviesūs.
Jų išsilavinimo kartelė, palyginti su kitomis profesijomis, ypač aukšta, reikalaujanti didelių protinių resursų, o kasdieniai sprendimai – gyvybiškai svarbūs. Labai gaila, kad gyvename tokioje valstybėje, kurioje šios profesijos žmonės deramai neįvertinami finansiškai. Hipokrato priesaika, matyt, vienintelis jų motyvacinis variklis eiti į priekį.

Neteko girdėti, kad jie dėl pandemijos skųstųsi ką praradę ar dėl to ko nors atsisakę. Pasiaukojamai, rizikuodami savo gelbėja kito gyvybę.
Būtų maža pasakyti gydytojams, kad lenkiuosi už jų darbą iki žemės. Nėra žodžių išreikšti jiems padėką.
Medikų dienos proga pirmiausiai jiems patiems norėčiau palinkėti sveikatos ir rasti savyje vidinio užsidegimo nepalūžti.
 
Primarijus Nerijus Juška:

- Visi turime angelą sargą, kurio nematome, bet šventai juo pasitikime ir tikime. Vis dėlto nėra nieko prasmingesnio, nei turėti „sargą“, kuris būna visada šalia tavo gyvenimo stebuklų ir praradimų, veriančio skausmo, baimės ir vilties. Tegul nepritrūksta medikams skirto šilto žvilgsnio, žodžių, ar nebylių šypsenų, tariančių jiems ačiū! Su Jūsų švente gerbiamieji medikai!
 


Etiketo žinovas Giedrius Drukteinis:

- Ši krizė dar kartą parodė, kokia profesija yra reikalingiausia pasaulyje. Jei nėra sveikatos, nėra ir laimės - tai žinojo jau antikos išminčiai. Todėl gydytojams linkiu visokeriopos sėkmės kuriant idealų - niekada nesergantį ir sveiką - žmogų.
 


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

   Budinti vaistinė


   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

   Sveika šeima


   Vyriškumui sušlubavus

   Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

   Sveikatos horoskopas


   Gruodžio 14-20 d.

   Avi­nas
   Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

   Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

   Komentarai


   Tema ir būsimos potemės
   Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
   Pulti ant kelių? Taip!
   Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
   Keistoji medicina
   Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica