Sveikatos apsaugos ministras Vilniui siūlo patikrinti visus barų, kavinių darbuotojus

Jūratė Skėrytė, BNS
2020-10-15
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlo sostinės savivaldybei dėl COVID-19 testuoti barų, kavinių, restoranų darbuotojus, jeigu atsisako trumpinti jų darbo laiką.
Sveikatos apsaugos ministras Vilniui siūlo patikrinti visus barų, kavinių darbuotojus

„Suprantu, kad miestas kelia klausimus, kiek pagrįsta yra rekomendacija. Jeigu kyla abejonių miestui, manau, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras turėtų patarti savivaldybei, kad būtų galima pratestuoti barų, pasilinksminimo vietų darbuotojus ir pažiūrėti, kokia ten yra situacija“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ministras.
„Jeigu testavimas parodytų, kad jų yra užsikrėtusiųjų arba nemažai užsikrėtusiųjų, gal tai bus pakankamas įrodymas kalbėti apie papildomus apribojimus šitoje srityje“, – teigė jis.

 
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienį paragino Vilniaus miesto savivaldybę laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, trumpinti barų darbo laiką.
Anot NVSC, tokių veiklų kaip grupinės sporto treniruotės, šokių, dainavimo studijų veiklos ribojimas reikalingas norint spręsti susidariusią nepalankią epidemiologinę situaciją dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo.
Trečiadienį iki pietų NVSC Vilniaus departamentas jau buvo gavęs 98 teigiamus koronaviruso infekcijai nustatyti testų rezultatus.
Reaguodamas į šias rekomendacijas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis BNS sakė, kad savivaldybė neskubės daryti sprendimų. Anot jo, savivaldybės sprendimai turėtų būti grįsti duomenimis, o nustačius koronaviruso atvejus konkrečiose įstaigose, reikia dirbti su jomis, bet ne riboti visą sektorių.
 
A. Veryga savo ruožtu pabrėžė, kad Vilniuje ir kituose dideliuose miestuose, skirtingai nei Radviliškyje ar Raseinuose, sunku atsekti užsikrėtimų grandinę.
„Manau, kad Vilnius dar ką galėtų daryti, jeigu nenori tokių ribojimų ir nemato prasmės tai daryti, bent jau kalbėti su barų savininkas, kad (lankytojų – BNS) registracija būtų visuotina. Yra tokių praktikų, kad trumposiomis žinutėmis užsiregistruoja, ir jeigu išplinta, bent jau rasti galima tuos žmones. Dabar ir atsekti yra neįmanoma“, – sakė ministras.
 
Jis tvirtino, kad jokių prievartos priemonių Vilniuje įvesti nacionaliniu lygiu neplanuojama.
„Mes galime sprendimus priiminėti, bet juos juk įgyvendina savivaldybė“, – tvirtino A. Veryga.
Pasak NVSC, Vilniaus miesto suminis sergamumo rodiklis COVID-19 liga 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14-lika dienų yra 64,6 atvejai, bet situacija sparčiai keičiasi. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jurgita Syminienė: būti autoritetu sau po dešimties metų

  Jurgita Syminienė: būti autoritetu sau po dešimties metų

  Respublikinės Klaipėdos ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus vedėja, vidaus ligų gydytoja Jurgita Syminienė (33 m....
  Pogimdyminė depresija – (ne)išpaikintų mamyčių liga

  Pogimdyminė depresija – (ne)išpaikintų mamyčių liga

  „Atrodė iki pilnos laimės gyvenime trūksta tik vaikelio“, - pokalbį pradeda pogimdyminę depresiją išgyvenusi Di...

  Budinti vaistinė


  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Lietuvoje prasidėjus gripo sezonui į pacientų skiepijimą vis dar negali įsitraukti šalies vaistinės. Lietuvos vaistinių aso...
  „Camelia“ dar labiau sumažino medicininių kaukių kainą

  „Camelia“ dar labiau sumažino medicininių kaukių kainą

  Vienas didžiausių vaistinių tinklų „Camelia“ ketvirtadienį skelbia, kad visą spalį klientams suteiks galimybę apsaugin...

  Sveika šeima


  „Studentų maistas“ – ne vaistas

  Ne veltui džiovintų vaisių ir riešutų mišinys pramintas „studentų maistu“. Mitybos specialistė Vaida Kurpienė sako juose dažnai rasite didelę dozę pridėtinio cukraus (tai, ko reikia kremtant mokslus pernakt). Taigi maišelis riešutų popiet tikrai nėra nekaltas ir sveikuoliškas užkandis, k...

  Sveikatos horoskopas


  Spalio 12 - 18 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Nobelio medicinos premija paskirta virusologams H. Alteriui, Ch. Rice'ui ir M. Houghtonui

  Šių metų Nobelio premija už pasiekimus medicinos srityje atiteko amerikiečiams Harvey J. Alteriui (Harviui Dž. Alteriui) ir Charlesui M. Rice'ui (Čarlzui M. Raisui), taip pat britui Michaelui Houghtonui (Maiklui Hotonui).

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kiek vorų jau suvalgėte?
  Henrikas Vaitiekūnas Kiek vorų jau suvalgėte?
  Šiuo metu šeimos gydytojai tapę beteisiais raštininkais
  Viktorija Andrejevaitė Šiuo metu šeimos gydytojai tapę beteisiais raštininkais
  Kas nepažįsta laikrodžių?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas nepažįsta laikrodžių?

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica