Stiprinamos pajėgos priklausomybės ligoms gydyti

www.lsveikata.lt
2022-01-28
Nuo šiandien, sausio 28 d., Kalėjimų departamento Sveikatos priežiūros skyriuje darbą pradeda gydytojas toksikologas, biomedicinos mokslų daktaras Robertas Badaras. Gydytojas bus atsakingas už priklausomybės ligų kompleksinio ir nuoseklaus prevencijos, intervencijos bei reabilitacijos proceso organizavimą laisvės atėmimo vietose. Taip pat teiks kompetentingą metodinę pagalbą Kalėjimų departamento padalinių ir pavaldžių įstaigų specialistams priklausomybės ligų gydymo ir reabilitacijos klausimais.
Stiprinamos pajėgos priklausomybės ligoms gydyti
R. Badaras

„Džiaugiamės ir labai vertiname, kad toks profesionalus specialistas sutiko prisijungti prie mūsų kolektyvo. Tikime, kad daktaro Roberto Badaro turimos mokslo žinios, profesionalus požiūris ir ilgametė patirtis leis įgyvendinti laisvės atėmimo vietose esminius  priklausomybių ligų gydymo ir prevencijos pokyčius“, – sako Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.
 

Dr. Robertas Badaras pripažįsta, kad mato didelį gydymo nuo priklausomybių ligų poreikį bausmių vykdymo sistemoje ir sieks kartu su kvalifikuoto personalo pagalba įgyvendinti kompleksinį priklausomų asmenų gydymą.
 
Dr. R. Badaras Kauno medicinos institute (dabar – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) įgijo gydomosios medicinos specialybę, Vilniaus universitete atliko terapijos internatūrą, taip pat baigė toksikologijos bei anesteziologijos ir reanimatologijos rezidentūras. Dr. R. Badaras turi gydytojo klinikinio toksikologo, gydytojo anesteziologo reanimatologo licencijas, taip pat visuomenės sveikatos priežiūros specialisto licenciją verstis privalomuoju mokymu apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai.
 
2016 m. Vilniaus universitete apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Greitoji opiodinė detoksikacija taikant naują palaipsniui didėjančių naltreksono dozių indukcijos metodą“. Klinikiniu toksikologu dr. R. Badaras dirba nuo 1990 m. Nuo 2010 m. jis yra Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas.
 
Dr. R. Badaras yra įvairių toksikologijos mokymo priemonių, daugybės mokslinių straipsnių ir pranešimų, knygos „Toksikologo užrašai“ bendraautoris, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docentas.
 
Artimiausiu metu planuojama priimti naują socialinį darbuotoją ir į Kalėjimų departamento Resocializacijos skyrių, kuris taip pat bus atsakingas už priklausomybių gydymo laisvės atėmimo įstaigose tobulinimą siekiant apjungti sveikatos priežiūros ir socialinės pagalbos paslaugas, taikant kompleksinį gydymą.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Sveika šeima


  Socialinių tinklų magija

  Keli mygtukų paspaudimai ir žiūrėk, ekrane galima pamatyti širdžiai mielą veidą. Šiuolaikiniame pasaulyje, kai laiškai nuo vienos šalies iki kitos nekeliauja kelis mėnesius, galima santykius palaikyti per atstumą. Ir nors socialiniai tinklai įneša į kasdienį gyvenimą nemažai naudos, kartu gali ir pa...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

  Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
  Biocheminė meilė
  Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

  Naujas numeris