Statistinis COVID-19 paplitimas šalyje vertinti dar nepradėtas

Augustas Stankevičius, BNS
2020-07-20
Statistinis COVID-19 paplitimas Lietuvoje vertinti dar nepradėtas, BNS informavo Statistikos departamentas.
Statistinis COVID-19 paplitimas šalyje vertinti dar nepradėtas

„Kol kas šis tyrimas nevyksta. Tyrimas bus paleistas, kai SAM nuspręs, kad jau reikia“, – BNS sakė departamento atstovė Birutė Stolytė.
Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad toks tyrimas būtų atliekamas tik tada, jei epidemiologinė situacija šalyje blogėtų.

„Vyriausybės sprendimu buvo suformuotas įrankis, kuris leidžia operatyviai pradėti statistinį COVID-19 ligos paplitimo tyrimą, jeigu epidemiologinė situacija šalyje pablogėtų“, – BNS sakė SAM atstovas Julijanas Gališanskis.
„Tokiu atveju tyrimas būtų pradėtas atskiru ministerijos pavedimu“, – pridūrė jis.
 
Gegužės pabaigoje Vyriausybė pavedė Statistikos departamentui iki 2021-ųjų liepos atlikti statistinį koronaviruso infekcijos paplitimo tyrimą, kurio metu būtų renkami duomenys apie galimus ligos pasireiškimo požymius ir taikomas prevencijos ir valdymo priemones.
Tyrimas būtų atliekamas anonimiškai apklausiant Lietuvos gyventojus. Klausimynas būtų pildomas internetu arba mobiliojoje programėlėje.
Žmonių būtų prašoma reguliariai – kas savaitę – pateikti tam tikrus duomenis, pavyzdžiui, informaciją apie savo savijautą, susijusią su galimais šios ligos simptomais, sergamumą lėtinėmis ligomis, aprūpinimą dezinfekcinėmis priemonėmis darbo vietose ir panašiai.
 
Surinkti duomenys būtų vaizduojami žemėlapyje, o tai leistų vertinti situaciją pagal šalies regionus, rajonus, miestus, gatves.
Ministerijos teigimu, turint šiuos duomenis, būtų galima operatyviau reaguoti priimant sprendimus dėl pacientų ištyrimo, pavyzdžiui, dar tik įtariant grėsmę atsirasti židiniui, masiniam sirgimui tam tikrame regione.
Kovo pabaigoje Statistikos departamentas parengė virtualų žemėlapių rinkinį, leidžiantį analizuoti įvairius su koronavirusu susijusius statistinius duomenis.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica