Situacija Ukmergės ligoninėje sudėtinga, gali tekti laikinai stabdyti veiklą

Jūratė Damulytė, BNS
2020-03-20
Ukmergės ligoninės gydytojai nustačius koronavirusą, situacija šioje įstaigoje sudėtinga, gali tekti laikinai stabdyti ligoninės veiklą, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Situacija Ukmergės ligoninėje sudėtinga, gali tekti laikinai stabdyti veiklą

Pasak jo, nustatyta apie šimtas asmenų, su kuriais medikė kontaktavo ir kuriems būtina izoliuotis. Be to, šis skaičius gali didėti atsekus daugiau buvusių kontaktų.
„Kalbam apie šimtą asmenų, kai tai yra toks didelis kontaktų skaičius (...). Kiek žinau, tai yra personalas (ligoninės medicinos personalas - BNS), tai žinom, kad medikai dirbantys ir su pacientais kontaktuoja, tas skaičius labai netikslus“, – sakė ministras.
„Ligoninei tai tikrai nemažas smūgis“, – pridūrė jis.

 
Pasak A.Verygos, ministerija penktadienį spręs, kaip toliau organizuoti Ukmergės ligoninės veiklą. Ji šiuo metu nepriima naujų pacientų, todėl sprendžiama dėl jų nukreipimo į kitas įstaigas.
„Gali tekti laikinai stabdyti veiklą“, – LRT radijui teigė A.Veryga.
Tačiau išsamiau situaciją ir galimus sprendimus ministras teigė komentuosiantis, kai tiksliau bus žinomos visos aplinkybės.
„Atsekti tuo kontaktus nėra lengvas ir paprastas darbas. Jau vakar mes beskubėdami padarėme tam tikrų klaidų, kažką pasakydami. Tai nenorėčiau skubėt, kad nesuklaidintume žmonių, nes kiekvienas pasakymas gali išgąsdint įstaigas kitas, sukelt paniką. Kai turėsim tikslių žinių – pasakysim“, – BNS kalbėjo ministras.
 
Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienio vakarą pranešė, kad tarp tądien nustatytų koronavirusu apsikrėtusiųjų asmenų – medikas iš Ukmergės, dirbantis Ukmergės ligoninėje. Lytis ir amžius neskelbiami.

Dar vėliau vakare ministerija paskelbė, jog šis medikas taip pat dirba Kauno klinikose ir „Kardiolitos“ klinikoje. 
Tačiau vėlai vakare atsiųstame patikslintame pranešime ši informacija nebėra minima.
Skelbiama, jog šis asmuo turėjo tiesioginį kontaktą su kolegomis, anksčiau keliavusiais Italijoje, Egipte, Afrikoje ir Dubajuje.  
Jis izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose.

„Kita problema – medikai jie bendrauja vienas su kitu, dėl ko buvo išlindusios kitos gydymo įstaigos, nes medikai tarpusavy bendravo ir keliavo po kitas šalis ir slidinėjo, ir visokios kitose vietose buvo, kur jau dabar žinom, kad yra protrūkiai. Tai tokia labai paini situacija, tiek visokių ryšių atsiranda, kad juos išnarplioti epidemiologams kaip detektyvas pasidaro. Tuos ryšius narplioja, bet pasieksim tą momentą, kada jau nebeišnarpliosim – tiesiog bus per daug tų kontaktų, žmonių skaičius kuris gali aiškintis taip pat yra baigtinis“, – kalbėjo ministras.
Iš viso ketvirtadienį nustačius 14 naujų koronaviruso atvejų, užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 48.

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris