Situacija Ukmergės ligoninėje sudėtinga, gali tekti laikinai stabdyti veiklą

Jūratė Damulytė, BNS
2020-03-20
Ukmergės ligoninės gydytojai nustačius koronavirusą, situacija šioje įstaigoje sudėtinga, gali tekti laikinai stabdyti ligoninės veiklą, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Situacija Ukmergės ligoninėje sudėtinga, gali tekti laikinai stabdyti veiklą

Pasak jo, nustatyta apie šimtas asmenų, su kuriais medikė kontaktavo ir kuriems būtina izoliuotis. Be to, šis skaičius gali didėti atsekus daugiau buvusių kontaktų.
„Kalbam apie šimtą asmenų, kai tai yra toks didelis kontaktų skaičius (...). Kiek žinau, tai yra personalas (ligoninės medicinos personalas - BNS), tai žinom, kad medikai dirbantys ir su pacientais kontaktuoja, tas skaičius labai netikslus“, – sakė ministras.
„Ligoninei tai tikrai nemažas smūgis“, – pridūrė jis.

 
Pasak A.Verygos, ministerija penktadienį spręs, kaip toliau organizuoti Ukmergės ligoninės veiklą. Ji šiuo metu nepriima naujų pacientų, todėl sprendžiama dėl jų nukreipimo į kitas įstaigas.
„Gali tekti laikinai stabdyti veiklą“, – LRT radijui teigė A.Veryga.
Tačiau išsamiau situaciją ir galimus sprendimus ministras teigė komentuosiantis, kai tiksliau bus žinomos visos aplinkybės.
„Atsekti tuo kontaktus nėra lengvas ir paprastas darbas. Jau vakar mes beskubėdami padarėme tam tikrų klaidų, kažką pasakydami. Tai nenorėčiau skubėt, kad nesuklaidintume žmonių, nes kiekvienas pasakymas gali išgąsdint įstaigas kitas, sukelt paniką. Kai turėsim tikslių žinių – pasakysim“, – BNS kalbėjo ministras.
 
Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienio vakarą pranešė, kad tarp tądien nustatytų koronavirusu apsikrėtusiųjų asmenų – medikas iš Ukmergės, dirbantis Ukmergės ligoninėje. Lytis ir amžius neskelbiami.

Dar vėliau vakare ministerija paskelbė, jog šis medikas taip pat dirba Kauno klinikose ir „Kardiolitos“ klinikoje. 
Tačiau vėlai vakare atsiųstame patikslintame pranešime ši informacija nebėra minima.
Skelbiama, jog šis asmuo turėjo tiesioginį kontaktą su kolegomis, anksčiau keliavusiais Italijoje, Egipte, Afrikoje ir Dubajuje.  
Jis izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose.

„Kita problema – medikai jie bendrauja vienas su kitu, dėl ko buvo išlindusios kitos gydymo įstaigos, nes medikai tarpusavy bendravo ir keliavo po kitas šalis ir slidinėjo, ir visokios kitose vietose buvo, kur jau dabar žinom, kad yra protrūkiai. Tai tokia labai paini situacija, tiek visokių ryšių atsiranda, kad juos išnarplioti epidemiologams kaip detektyvas pasidaro. Tuos ryšius narplioja, bet pasieksim tą momentą, kada jau nebeišnarpliosim – tiesiog bus per daug tų kontaktų, žmonių skaičius kuris gali aiškintis taip pat yra baigtinis“, – kalbėjo ministras.
Iš viso ketvirtadienį nustačius 14 naujų koronaviruso atvejų, užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 48.

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica