Situacija Klaipėdos hospise – skandalinga, bus keliamas atsakomybės klausimas

Ignas Jačauskas, BNS
2020-04-20
Situacija Klaipėdos hospise, kuriame koronavirusu užsikrėtė didžioji dalis globotinių, „yra skandalinga“ ir dėl jos bus reikalaujama tam tikrų asmenų atsakomybės, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Situacija Klaipėdos hospise – skandalinga, bus keliamas atsakomybės klausimas
A.Veryga

Anot jo, įstaiga turėjo leidimą tik vienai lovai, nors slaugomų asmenų čia buvo beveik keturios dešimtys. 

„Paskutinė informacija, kurią turime iš Klaipėdos hospiso, yra, sakyčiau, mažų mažiausiai skandalinga. Ką išsiaiškino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, kurie ten vertino situaciją, yra tai, kad įstaiga higienos pasą turėjo tiktai vienai hospiso lovai, paslaugoms teikti. Realybėje ten buvo 38 vietos ir, deja, bet iš tų 38 pacientų didžioji dalis pacientų yra užsikrėtusių“, – spaudos konferencijoje pirmadienį teigė ministras.
„Jeigu visa ta situacija yra absoliučiai teisinga, tai, matyt, bus ir tam tikrų asmenų atsakomybės klausimas“, –pridūrė jis.  
 
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė sako, kad patikrinimo aktas dar rengiamas, bet „aiškiai matosi, kad be sisteminių infekcijų kontrolės reikalavimų ignoravimo tokia padėtis negalėjo būti“.
„Taip pat reikia pasakyti, kad ši įstaiga neteikia nustatyta tvarka informacijos apie susirgusius ar mirusius asmenis. Apie mirusį asmenį (praėjo daugiau nei para), oficialios informacijos NVSC iš šios įstaigos neturi. Taip pat šiandien dar paaiškėjo, kad šio hospiso darbuotojai teikia ir sveikatos priežiūros paslaugas namuose esantiems pacientams“, –  sakė ji.
R.Lingienė sako neatmetanti, kad dėl šioje įstaigose išplitusio koronaviruso užsikrėtusių asmenų gali būti ir daugiau.
 
A.Veryga sako, specialistams surašius hospiso patikrinimo aktą, bus sprendžiama, ar kreiptis į teisėsaugą.
„Iš to, ką dabar matome, gali būti pagrindas kreiptis į teisėsaugą. Nes jei viskas yra taip, kokią informaciją gavome iš vertinusių specialistų, iš tikrųjų yra kriminalas, jei žmonės tokiu būdu taip neatsakingai elgiasi“, – kalbėjo ministras. 
Koronaviruso židiniu tapusiame Klaipėdos hospise užkratas nustatytas 33 pacientams iš 38, taip pat 11 įstaigos darbuotojų. Vienas pacientas mirė. Ieškoma pamainos personalui, sprendžiama, kaip izoliuoti likusius sveikus pacientus.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Vyriškumui sušlubavus

  Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
  Keistoji medicina
  Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica