Seimo opozicija ragina mažiausiai dviem savaitėms uždrausti viešus renginius

Jūratė Skėrytė, BNS
2020-03-12
Seimo opozicijos atstovai ragina Vyriausybę dėl koronaviruso grėsmės mažiausiai dviem savaitėms uždrausti viešus renginius.
Seimo opozicija ragina mažiausiai dviem savaitėms uždrausti viešus renginius

„Dėl viešų renginių, mūsų nuomone, reikia imtis tikrai griežtų priemonių, ne rekomendacijų – mažiausiai porai savaičių sustabdyti“, – ketvirtadienį Seime po susitikimo su sveikatos apsaugos ministru sakė konservatorė Irena Degutienė.
Ministras Aurelijus Veryga savo ruožtu tvirtino, kad ketvirtadienį Vyriausybė šį klausimą spręs.
„Vyriausybė organizuoja neeilinį posėdį ir kelios priemonės bus svarstomos. Viena yra dėl viešų renginių, tiek uždarų, tiek atvirų. Kita priemonė yra ugdymo procesas, ugdymo įstaigos, trečia – kelionės, skrydžiai ir ne tik“, – sakė jis.

Ministras teigė nenorįs atskleisti, kokie siūlymai Vyriausybei bus teikiami. Anot jo, bus pranešta apie priimtus sprendimus.
Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pranešė, kad svarstoma uždrausti visus renginius, į kuriuos susirenka daugiau kaip 100 žmonių.
 
„Visus renginius, į kuriuos susirenka daugiau kaip 100 žmonių, svarstoma uždrausti. Ir kiną, ir teatrą. Jie turėtų būti draudžiami tam tikrą laikotarpį siekiant prevenciškai apsaugoti mūsų visuomenę nuo galimo koronaviruso plitimo. Dabar pats laikas tai padaryti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.
Socialdemokratė Rasa Budbergytė ragino Vyriausybę netaupyti pinigų, sprendžiant dėl nedarbingumo, perkant vadinamuosius skubiuosius testus, ir naudoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo lėšas.
„Pinigų negalima taupyti žmonių sveikatos sąskaita“, – teigė ji.

Liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje atliekama per mažai tyrimų dėl koronaviruso.
„Padaryti vos daugiau nei 300 testų. Klausimą kėlėme, kodėl nebuvo padaryta 3 tūkst. ar 10 tūkst. testų. Tikėtina, kad tuo atveju turėtume kitus (susirgimų – BNS) skaičius“, – sakė ji.
Parlamentarės teigimu, kitų šalių patirtis rodo, jog prasidėjus epidemijai naujų užsikrėtimų skaičius kasdien skaičius didėja apytikriai 30 procentų. 
 
Ministras savo ruožtu tikino, kad kol kas gydymo įstaigos yra pasirengusios koronaviruso plitimui Lietuvoje, tačiau, anot jo, visiškai to padaryti neįmanoma.
„Tas pasiruošimas yra santykinis. Dabar yra pasiruošę (gydymo įstaigos – BNS), dar papildomai pajėgumus ruošia, deguonies papildomas įrangas išsivedžioja. Bet jeigu bus tiek daug pacientų, kad jie tiesiog užplūs, joks pasirengimas nepadės. Mat jeigu nebus, kam fiziškai prieiti ir teikti pagalbą, nesvarbu, kiek įrangos turėsime ar lovų, vis tiek bus blogai“, – kalbėjo A.Veryga.
Jis apgailestavo, kad ne visi žmonės įsiklauso į rekomendacijas nevykti į užkrėstas teritorijas, o iš ten grįžus saviizoliuotis. 
„Dalis elgiasi tikrai pilietiškai, registruojasi ir skambina, ir važiuoja (pas medikus – BNS), kaip reikia, o kiti eina į teatrus, vaikšto į šventes. Jeigu taip bus, bus negerai, bus kaip Italijoje“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu dėl koronaviruso ištirtas 321 mėginys, nustatyti trys užsikrėtimo atvejai. Visi jie – įvežtiniai. Šiaulietė ir du kauniečiai koronaviruso užsikrėtė viešėdami Šiaurės Italijoje.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Lauktuvės“ iš Nepalo

  Kol Jungtinėje Karalystėje toliau plinta Delta vadinama koronaviruso atmaina, o šalies Vyriausybė rengiasi švelninti karantino ribojimus, Vakarų Europos žiniasklaida praneša apie naują COVID-19 mutaciją iš Nepalo. Mokslininkai sako, kad ją sunkiau veikia vakcinos. 

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica