Savižudybių prevencijos mokymai Ignalinos rajono savivaldybėje: „Pagalbą galėsime suteikti daug drąsiau“

www.lsveikata.lt
2018-10-29
Ignalinos rajono savivaldybės gydytoja Asta Laurinaitienė įsitikinusi – organizuoti mokymai ir supervizijos, įgyvendinant Lietuvos sveikatos mokslų universiteto projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvų plėtra Lietuvos savivaldybėse“, specialistams ištiesiant pagalbos ranką padės jaustis daug tvirčiau.
Savižudybių prevencijos mokymai Ignalinos rajono savivaldybėje: „Pagalbą galėsime suteikti daug drąsiau“
Savižudybių prevencijos mokymai Ignalinos rajono savivaldybėje.

„Visas mokymų ciklas ir supervizijos buvo labai naudinga ir vertinga patirtis. Dėstė profesionalios lektorės, taigi ir dalyvavusiųjų atsiliepimai patys geriausi. Aktualiausia mokymų tikslinė grupė – socialiniai darbuotojai, kurie yra arčiausiai tokių žmonių. Tačiau dalyvavo ir kitų sričių specialistai, psichologai, gydytojai psichiatrai. Gauta daug psichologinių žinių, įgūdžių, kaip atpažinti asmenį, kuris kėsinasi pakelti prieš save ranką“, – apibendrindama kalbėjo A.Laurinaitienė.
Ji pabrėžė, kad itin daug naudos davė konkrečių atvejų nagrinėjimas. „Pateikti konkretūs pavyzdžiai iš psichologų patirties leidžia daug geriau įsijausti“, – sakė gydytoja.

 
Pašnekovės manymu, tokie mokymai šiais laikais aktualūs visiems, nepaisant to, ar savivaldybė patenka į padidintos savižudybių rizikos zoną. „Šis amžius yra skubėjimo, moksliškai įrodyta, kad dėl to daugėja įvairių psichikos sutrikimų ir ligų. Tad ženklus, leidžiančius atpažinti šias problemas, svarbu žinoti kiekvienam“, – dėstė A.Laurinaitienė ir pridūrė, kad ateityje bus laukiama ir daugiau tokių mokymų.
 
Mokymai „Reagavimo į savižudybių riziką algoritmo diegimas“ Ignalinos rajono savivaldybėje prasidėjo rugpjūčio 7 dieną ir vyko visą mėnesį, iš viso surengti 7 seminarai. Į seminarus buvo kviesti įvairių institucijų, įstaigų, organizacijų atstovai, bendruomenių nariai, juos vedė psichologė Birutė Balsevičienė. Rugsėjo pabaigoje organizuotos supervizijos.

 
Tarp kitko
Projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“ organizuoja
VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“. Projekto tikslas – įgalinti projekte dalyvaujančias savivaldybes savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius. Mokymų ir supervizijų metu siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba būtų sisteminga, o ne epizodinė.
 
Visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės emocinės pagalbos teikimą. Galiausiai bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą. Projekto metu kiekvienoje savivaldybėje apmokyta nuo 140 iki 212 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.

Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ narė Elena Gasiūnienė, globojanti demencija sergančią mamą, stengiasi jai suteikti v...
  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  „Kiekvieną kartą stebiuosi, kaip mano sūnus turėdamas tikslą eina jo link ir nekreipia dėmesio į nieką aplink“, &ndash...

  Budinti vaistinė


  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...
  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  „Medicines for Europe“ generalinio direktoriaus Adriano van den Hoveno teigimu, Lietuvos farmacijos politika dėl gener...

  Sveika šeima


  Ant stalo – užkrėstas laimikis iš miško

  Rudenį prasidėjus medžioklės sezonui žvėriena tampa delikatesu, kuris su pasididžiavimu tiekiamas ne tik ant šeimos, bet ir svečių stalo. Specialistai įspėja, jog vartojant trichinelioze užkrėstą kiaulių, šernų ar bebrų mėsą galima susirgti visam gyvenimui.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Gamtos stichijos tęsiasi. Kenčia Libija

  Libijos gyventojai išgyvena dėl artimųjų netekties ir prarastų namų. Sugriuvus užtvankai, Dernos mieste kilo potvynis, pareikalavęs mažiausiai 11 tūkst. gyvybių. Nemaža dalis nukentėjusiųjų yra sužeisti. Nepaisant sudėtingo politinio krašto konteksto, vyksta gelbėjimo darbai. Prasidėjo streikai. Protestuotojai ragina va...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Henrikas Vaitiekūnas Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona
  Henrikas Vaitiekūnas Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona

  Naujas numeris