Santaros klinikų reanimacijoje vietų COVID-19 pacientams beveik neliko

Ignas Jačauskas, BNS
2021-09-13
Vilniaus universiteto (VU) ligoninėje Santaros klinikose reanimacijos vietų COVID-19 pacientams beveik neliko, sako įstaigos direktorė valdymui Jolita Jakutienė.
Santaros klinikų reanimacijoje vietų COVID-19 pacientams beveik neliko

„Dėl aktyvaus gydymo lovų yra pakankamai rami situacija, tačiau didžiausią nerimą mums kelia reanimacijos lovos. Šiuo metu Santaros klinikose užimta 90 proc. visų reanimacijos lovų. Mes jau svarstome įvairius sprendimus, kaip šią situaciją spręsti, sprendimus priimsime rytoj, tardamiesi su savo padalinių vadovais, darbuotojais“, – pirmadienį per spaudos konferenciją teigė J. Jakutienė.
Anot jos, šiuo metu Santaros klinikų reanimacijoje guli 18 pacientų, tik 10 proc. jų paskiepyti arba iš dalies paskiepyti. Keliems COVID-19 pacientams ligoninėje – nuo 30 iki 40 metų, reanimacijoje gulinčiųjų amžius – nuo 50-ies, vienas asmuo, neseniai miręs nuo COVID-19, buvo 46-erių.

 
J. Jakutienė pažymėjo, kad bendra situacija Vilniaus regione yra „stabili, tačiau neleidžianti atsipalaiduoti“: Vilniaus klinikinė ligoninė praėjusią savaitę įrengė papildomų 20 lovų COVID-19 pacientams, Alytaus ligoninė – dešimt, nuo pirmadienio COVID-19 pacientams paslaugas pradeda teikti Druskininkų ligoninė.
Didžioji dalis Vilniaus regiono sunkiausių pacientų gydomi Santaros klinikose.
„Nuo šio ketvirtadienio planuojame uždaryti 2-ąjį infekcinių ligų skyrių, su jame esančių 12 lovų, kurias visas dedikuosime COVID-19 pacientams gydyti. Taigi, iš viso turėsime 60 aktyvaus gydymo ir 20 reanimacinių lovų“, – tvirtino J. Jakutienė.
 
Anot jos, infekcinėmis ligomis sergantys asmenys bus perkelti į Marcinkevičiaus ligoninę, dalis, pavyzdžiui, sergantieji erkiniu encefalitu, bus perkelti į Santaros klinikų Neurologijos skyrių.

Klinikų direktorė valdymui patikino, kad kol kas planinės operacijos nestabdomos, tačiau šis klausimas bus sprendžiamas artimiausiu metu, kadangi po planinių operacijų pacientai kurį laiką turi būti perkelti į reanimacijos skyrių, o vietų čia mažėja.
Klinikų duomenimis, iš viso įstaigoje užimta beveik 80 proc. ligai gydyti skirtų stacionaro vietų – gydomi 37  sergantieji, tarp jų – šeši vaikai. Pabrėžiama, kad ketvirtosios bangos metu vyraujant delta atmainai, daugiausiai čia guldomi vyresni žmonės.
 
J. Jakutienės teigimu, dalis į klinikas patekusių jaunų asmenų buvo nepasiskiepiję, taip pat turėję gretutinių ligų, kurios „komplikuoja ligos eigą“. Anot jos, šiuo metu plintant užkrečiamesnei koronaviruso delta atmainai, situacija Santaros klinikose „yra panaši“, kaip ir pirmosios ar antrosios bangos metu, nes čia ir anksčiau guldyti tik sunkūs pacientai.
Klinikose, pasak J. Jakutienės, fiksuojami ir „pavieniai atvejai“ susirgimų tarp medikų, tačiau, kadangi medikai yra pasiskiepiję, anot jos, jiems nustatyta lengva COVID-19 forma.    
 
Klinikų viena vadovių pabrėžė, kad nepasiskiepiję žmonės sukelia problemų ne tik sau, bet ir kitiems, ir nebūtinai sergantiems COVID-19. Ji taip pat akcentavo, kad, nepaisant kai kurių asmenų įsitikinimų, delta atmaina pakerta ir sportuojančius ar kitaip imunitetą stiprinančius žmones.
„Pirmiausia, aš norėčiau, kad tie žmonės suprastų, jog jie nepadeda gauti medicininių paslaugų kitiems žmonėms, kurioms jos gyvybiškai būtinos. Netgi tos planinės operacijos – jeigu žmogui reikia, tai jam jų reikia. Jei mes mažiname jų, vadinasi, dalis žmonių negauna jiems reikalingų paslaugų, tai pirmiausia dėl to reikėtų pasiskiepyti“, – ragino ji.
Sergamumas COVID-19 pastaruoju metu Lietuvoje auga. Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą nustatyti 489 nauji koronaviruso atvejai, mirė 19 žmonių. Bendras dviejų savaičių naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 385,6 atvejo, savaitės teigiamų testų dalis – 6,4 procento.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

   Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

   Praėjusią savaitę Nacionaliniame vėžio institute (NVI) įvyko Krūties vėžio dienai skirtas pacientų forumas. Ir, nors iš esm...
   Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

   Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

   Vilniaus rajone gyvenanti Algimanta prieš trejus metus pradėjo nesuvokti, kas su ja vyksta. Moterį pradėjo kamuoti kardiolo...

   Budinti vaistinė


   Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

   Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

   Nuotolinės vaistinės, kuriose būtų galima įsigyti receptinių, kompensuojamų vaistų, galėtų pradėti veikti kitų metų pavasarį, sako...
   Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

   Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

   Pastaruoju metu Lietuvoje auga sergamumas ir peršalimo ligomis, ir COVID-19. Gyventojai, norėdami greitai įsitikinti, ar ne...

   Sveika šeima


   Vitaminas D lietuviškai žiemai

   Apie vitaminą D kalbama pastaruoju metu išties nemažai ir dauguma tautiečių numano, kad greičiausiai jo trūksta. Juk žmogaus organizmas vitaminą D sukuria veikiamas saulės spindulių, tačiau žiemą, o ir rudens pabaigoje bei pavasario pradžioje, saulutė mus savo spinduliais džiugina ne per dažniausiai.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Indija skęsta šiukšlėse

   Remiantis prieš dešimtmetį atliktu Indijos taršos reguliuotojo tyrimu, sąvartynų šiukšlių gaisrai į miesto orą išskyrė 11 proc. visų kietųjų dalelių, kurios yra pagrindinė miesto oro taršos priežastis. Delyje įsikūrusio mokslinių tyrimų centro (CSE) pernai metų duomenimis, šalyje yra 3159 sąvartynai, kuriuose – 800 mln. tonų š...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Gatvės bomžai
   Palmira Rudalevičienė Gatvės bomžai
   Kodėl stintos kvepia agurkais?
   Henrikas Vaitiekūnas Kodėl stintos kvepia agurkais?
   Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite
   Bronis Ropė Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite

   Naujas numeris   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica