R.Tamašunienė: „Ministras Veryga tikrai nusipelnė atostogų“

Deimantė Gruodė
2020-07-24
„Ministras ir operacijų vadovas Aurelijus Veryga tikrai nusipelnė atostogų, nes dirbo įtemptu režimu. Nemanome, kad galėtų kilti kokių nors keblumų, ypač įvertinus šios dienos situaciją“, - sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė (46 m.), kurią kalbinome po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio.
R.Tamašunienė: „Ministras Veryga tikrai nusipelnė atostogų“

- Ministre, ar reikia nerimauti dėl antrosios, kaip prognozuojama, koronaviruso bangos – jai esame pasiruošę?
- Nerimauti visada reikia, kadangi neaišku, kaip toliau klostysis situacija. Bet pagal tai, kokia yra sukaupta patirtis, kaip institucijos sąveikauja tarpusavyje ir kaip sukurtos informacinės sistemos bei pasirūpinta apsaugos priemonės, vertiname, kad pasirengimas tikrai geras. Tikimės, kad žmonės ir toliau išliks sąmoningi, įsiklausys į operacijų vadovo rekomendacijas. Jau esame pripratę gyventi kitokioje realybėje ir, kol nėra išrasta vakcina, reikia pasistengti laikytis saugaus atstumo, higienos reikalavimų, esant poreikiui ir matant, kad aplink yra daug žmonių, galbūt ir nešioti veido kaukę. Ypač žmonėms, kurie yra didesnės rizikos grupėje.

- Jūs pati, eidama į parduotuvę, laikotės rekomendacijos nešioti apsauginę veido kaukę?
- Paskutiniu metu jau buvau be kaukės. Atvirai kalbant, nesilankau didelėse parduotuvėse, stengiuosi tai daryti kuo minimaliau. Įpratome, kad parduotuvėje apsilanko vienas šeimos narys.

- Kokia situacija su apsaugos priemonių ir dezinfekcinio skysčio atsargomis – nepritrūksime jų?
- Jau yra pasirūpinta, ir visos tarnybos, kurios dalyvauja šioje ekstremalioje situacijoje, pirmiausiai, be abejo, mūsų medikai, socialinės įstaigos, stacionarai, taip pat pareigūnai, policija, pasieniečiai, ugniagesiai yra sukaupę reikalingų apsauginių priemonių rezervą. Kalbame apie pasirengimą dviems mėnesiams.
Bet taip pat sukauptas ir valstybės rezervas. Žinome, Sveikatos apsaugos ministerija teikia paraišką ir dėl medicininių apsaugos priemonių sandėlio įkūrimo Lietuvoje. Tikimės, kad visos tos priemonės suplanuotos ir vykdomos jau dabar, suveiks, ir mūsų pasirengimas bus geras ne tik šiai pandemijai, bet ir kitiems iššūkiams.

- Kaip vertinate skandalus, kurie lydi įvairių priemonių viešuosius pirkimus, pradedant greitaisiais testais, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatais, o dabar - ir reagentai?
- Reikia suvokti, kad dirbame ekstremaliomis sąlygomis ir turėjome apsirūpinti apsaugos priemonėmis bei reagentais, idant atliktume kuo daugiau tyrimų. Rinkoje vyko daug įvairių dalykų. Buvo tokių, kurie pasinaudojo esama situacija ir veikė gal ne visai teisėtais metodais. Manau, kad pareigūnai išsiaiškins. Bet šiuo atveju, kaip jau minėjau, reikia įvertinti, kad siekėme kuo greičiau pateikti visas reikalingas priemones, idant pandemija būtų suvaldyta, infekcija nepasklistų ir neužlūžtų mūsų medicinos sistema ar neiškristų kuri nors pareigūnų tarnyba.

- Sveikatos apsaugos ministras ir operacijų vadovas Aurelijus Veryga „susiveikė“ karališkas atostogas. Žmonėms neramu, nes ministras atostogaus net penkias savaites. Nepaisant koronaviruso, netgi planuoja vykti ilsėtis į kitą šalį. Jūs taip rizikuotumėte?
- Nuo kito pirmadienio turiu dviejų savaičių atostogas. Numatyta, kad ministrą pavaduojantis kolega perima taip pat ir pareigas, susijusias ir su COVID-19 situacijos valdymu. Ministras Aurelijus Veryga tikrai nusipelnė atostogų, nes dirbo labai įtemptu režimu. Nemanau, kad susidarytų kokių nors keblumų, nes visi, kalbant apie Vyriausybės COVID-19 valdymo komiteto veiklą, ministrai dalyvauja ir žino situaciją, algoritmus, kaip turime dirbti, tad sudėtingesnių situacijų neturėtų iškilti. O taip pat žinome, kad labai toli negalime nukeliauti, nes privalėtume grįžti, jeigu kartais atsitiktų kas nors nenumatyto ar dar labiau ekstremalaus negu šiuo metu.

- Betgi galima atostogauti ir sodyboje, ar būtina vykti į užsienį, kai epidemiologai ragina to nedaryti?
- Kiekvienas žmogus pasirenka, kaip atostogauti. Aš kol kas neplanuoju vykti į užsienį. Galbūt nuvyksime į pajūrį, bet nuvykus į Šventąją galima trumpam aplankyti ir kaimyninės šalies pajūrį.

- Ar buvo protinga ir operacijų vadovo pareigas patikėti susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui?

- Sveikatos apsaugos ministerijos komanda dirba ir ministrui pristato situaciją, sprendimus. Kolegos ministrai yra pasiekiami telefonu, galima pasikonsultuoti. Juolab kad aktyvuotas operacijų centras, kuriame yra sutelkta daugiau pajėgumų. Jam vadovauja sveikatos apsaugos viceministras, kuris yra ir Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos narys. Nemanome, kad galėtų kilti kokių nors keblumų, ypač įvertinus šios dienos situaciją.

- Jau aiškėja, kada galėtų būti antroji viruso banga, kokia tikimybė, jog vėl sugrįšime į karantiną?
- Reikia klausyti epidemiologų. O jie sako, kad dar neišbridome iš pirmosios infekcijos bangos.
Bet pagal kitų valstybių duomenis matome, kai vyriausybei priėmus sprendimus dėl priemonių atlaisvinimo, žmonėms leidus būriuotis arba daugiau organizuoti masinių renginių, nustatoma ir daugiau atvejų. Šiuo metu ir kelionių sezonas paaktyvėjęs. Tikimės, kad vis dėlto mūsų sistema suveiks ir visus atvejus atseksime bei nustatysime kontaktinius asmenis.
Blogiausia situacija, kai jau nėra nustatoma, iš kur galėjo žmogus užsikrėsti. Tokių atvejų turime nedaug ir tikimės, kad jų gal ir nebus. Kad žmonės atsimins, kur jie būna, su kuo ir kada, o visą reikalingą informaciją pateiks Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams.

Dosjė:

 
1994 m. baigė Vilniaus konservatoriją ir įgijo etninės kultūros pedagogės specialybę.
1994 m. Karvio pagrindinės mokyklos mokytoja.
Nuo 1998 m. – Lietuvos lenkų sąjungos narė.
2002 m. baigė Vilniaus pedagoginio universiteto Pedagogikos ir psichologijos fakultetą ir įgijo edukologijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį, 2003 m. šiame universitete baigė vokiečių filologiją.
2004 m. Pikeliškių pagrindinės mokyklos direktorė.
2006 m. Mykolo Romerio universitete įgijo viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį.
2006 m. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjo pavaduotoja.
2007–2012 m. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.
Nuo 2007 m. Vilniaus rajono vietos veiklos grupės narė, nuo 2009 m. – šios grupės valdybos narė.
Nuo 2008 m. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narė, vyriausiosios tarybos narė.
Nuo 2012 m. Lietuvos Respublikos Seimo narė, o nuo 2019 m. – vidaus reikalų ministrė.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica