Reitingų medžioklė A.Dulkio sąskaita

Ringailė Gvildė
2021-10-07
Sveikatos apsaugos ministerija pastarosiomis dienomis patiria nuolatinę turbulenciją dėl to, kaip leidžia komunikacijai skirtus išteklius. Dėl kiekvieno kluptelėjimo ministrui Arūnui Dulkiui kritikos negaili opozicijos atstovai. Ar kritika pelnyta? Viešųjų ryšių ekspertas Arūnas Armalis tikina – nepelnyta ir hipokritiška.
Reitingų medžioklė A.Dulkio sąskaita
„Galimybė, kad šis ministras pasitrauks yra, tačiau manau, jog tai bus daroma ne karštuoju laikotarpiu, o išsprendus tam tikras problemas, tarkime, kitą vasarą, įveikus karščiausius taškus“, – paklaustas apie sveikatos apsaugos ministro A.Dulkio atsistatydinimą, teigė viešųjų ryšių ekspertas Arūnas Armalis.

Sako puodas, kad katilas juodas
Viešųjų ryšių ekspertas Arūnas Armalis sako, jog opozicija ne veltui senosios demokratijos šalyse vadinama sarginiu šunimi – be įžeidimų. Tačiau šiandienėje situacijoje, kai turime pandemijos ir migracijos krizę, opozicijos elgesys dažnu atveju atrodo ne tik nekonstruktyvus, bet ir nevalstybiškas.
 
„SAM istorija dėl dešimties tūkstančių eurų, kurie turėjo būti sumokėti „Kitokiems pasikalbėjimams“ yra ne ta situacija, kuomet reikia reikalauti ministro galvos, ypač kalbant apie dabartinius ir buvusius „valstiečius“. Veryga kaip buvęs ministras tikrai ne vieną skeletą turi spintoje, o apie jo pirkimus – irgi begalė istorijų ir dar nesibaigusių tyrimų. Tiek Skvernelis kalba tarsi pats valdžioje buvo ne prieš metus, o bent prieš dešimtmetį. Prisiminkime jo istorijas su keliuko tiesimu, tuometinio patarėjo Tomo Bužinsko dalyvavimu pirkimų komisijoje, kito patarėjo Luko Savicko tiesioginiu dalyvavimu tuometiniuose SAM pirkimuose ir ikiteisminiai tyrimai – ten sumos siekdavo ne iki dešimties tūkstančių, bet buvo pamėgta apvali trijų šimtų tūkstančių eurų suma. Pamenu, kaip skaudžiai Veryga sureagavo į ministro Dulkio komunikaciją apie dvidešimt dingusių priemonių vagonų, tad dabar, panašu, Veryga imasi satisfakcijos“, – tikina A.Armalis.

 
Komunikacijos ekspertas taip pat siūlo prisiminti, ar praėjusioje vyriausybėje kilus aštresniam klausimui kas nors iš premjero ar ministrų komandos prisiimdavo atsakomybę?
Tad, pasak A.Armalio, turime skaidriai pirktą komunikacijos žingsnį, kuris neskaidriai realizavosi. Žiniasklaida puikiai žino, kokie reikalavimai yra žymėti reklaminį turinį ir tai ne tiek pirkėjo atsakomybė, kiek pačios žiniasklaidos priemonės. „Jeigu sutartyje buvo nurodyta, kad turinys turi būti pažymėtas, tai jau ne SAM kaltė, kad žymėjimas kažkur pasimetė. Tad šiuo atveju opozicijai kritikuojant SAM matomas itin hipokritiškas elgesys ir dviveidystė. „Valstiečių“ frakcijai skilus reitingai staigiai krito ir krenta toliau, tad jie iš paskutiniųjų stengiasi išsilaikyti vandens paviršiuje kitų ir – SAM – ir net visos valstybės sąskaita dėl politinių dividendų. O šioje istorijoje kaltę prisiėmė ir atsistatydino ministro patarėja A.Šuksta“, – aiškina viešųjų ryšių ekspertas.
 
Atvirumas kainuoja nervus
Pasitraukus A.Šukstai, ministerija nusprendė paviešinti komunikacijai skirtų pirkimų ataskaitą, motyvuodama „viešojoje erdvėje kilusiu susidomėjimu“ pastaruoju metu vykdytais pirkimais. Jie finansuoti iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, taip pat Vyriausybės rezervo ir Sveikatos apsaugos ministerijos biudžeto lėšomis.
 
„SAM žingsnis paviešinti, kur ir kam išleisti pinigai yra drąsus, žinant, kad tikrai bus norinčių prisikabinti ir kabliukų ieškos, o prisikabinimas prie penkių tūkstančių eurų už fotografijas kiek perlenktas. „Valstiečiai“ fotografę iš Panevėžio buvo įsidarbinę savo frakcijoje. Tad SAM atveju, manau galbūt nereikėjo fotografuoti trisdešimties asmenų, būtų pakakę ministro ir jo artimiausios komandos fotografijų, bet pati kaina nėra niekuo išskirtinė ar per didelė“, – ministerijos sprendimą komentuoja A.Armalis.

 
Kas laukia A.Dulkio?
Opozicija nerimastingai reikalauja – visa atsakomybė turi kristi ant ministro A.Dulkio pečių. Tačiau ministrą atvirai palaiko tiek Seimo pirmininkė, tiek Premjerė. V.Čmilytė-Nielsen LRT radijuj tvirtino, jog „ministras negali ir neturėtų kontroliuoti kiekvieno mažo žingsnelio“ – tam yra jo komanda, o už ministro komunikaciją atsakinga patarėja A.Šuksta jau atsistatydino.
 
Vis dėlto, uždaruose ratuose kalbama, kada neatlaikys ir ministro nerviniai saugikliai. „Manau, kad laiko klausimas, kada ministras Dulkys vis dėlto atsistatydins. Galvoju, kad į tokią jautrią ir nestabilią šiuo metu poziciją paimti ne partinį žmogų buvo strateginis konservatorių sprendimas. Žinant, kad tokioje situacijoje gali tekti jį aukoti, nepartinį samdytą profesionalą aukoti visada lengviau politinės komunikacijos atžvilgiu. Jeigu reikės, ras geresnį, partinį, kad ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininką Antaną Matulą“, – tikina A.Armalis.
 
Versle tokie vadovai vadinami reformų vadovai – priimamas laikinas vadovas, atliekantis „valytojo“ funkciją, emociškai nesusijęs su darbuotojais, neturi istorijos, blaiviai įvertina situaciją ir priima reikalingus sprendimus bei žingsnius. Viešųjų ryšių ekspertas mano, kad A.Dulkys ir yra tas krizinis vadovas, nors vargu bau priimtas galvojant apie trumpalaikį terminą.
 
„Galimybė, kad šis ministras pasitrauks yra, tačiau manau, jog tai bus daroma ne karštuoju laikotarpiu, o išsprendus tam tikras problemas, tarkime, kitą vasarą, įveikus karščiausius taškus. O kalbant apie patarėjos A.Šukstos pasitraukimą – tai ministrui reikalinga pozicija, nes matome, kaip nuo patarėjų veiksmų priklauso komunikacija. Akivaizdu, jog sveikatos apsaugos ministrui komunikuoti nėra paprasta ir reikės surasti kitą politinio pasitikėjimo žmogų. Tam ministras turi kokį mėnesį laiko, nes SAM komunikacija yra be galo svarbi, tad greičiausiai šiam postui vėl bus ieškoma žmogaus iš artimiausio rato“, – teigia A.Armalis.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Praėjusią savaitę Nacionaliniame vėžio institute (NVI) įvyko Krūties vėžio dienai skirtas pacientų forumas. Ir, nors iš esm...
  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Vilniaus rajone gyvenanti Algimanta prieš trejus metus pradėjo nesuvokti, kas su ja vyksta. Moterį pradėjo kamuoti kardiolo...

  Budinti vaistinė


  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Nuotolinės vaistinės, kuriose būtų galima įsigyti receptinių, kompensuojamų vaistų, galėtų pradėti veikti kitų metų pavasarį, sako...
  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Pastaruoju metu Lietuvoje auga sergamumas ir peršalimo ligomis, ir COVID-19. Gyventojai, norėdami greitai įsitikinti, ar ne...

  Sveika šeima


  Vitaminas D lietuviškai žiemai

  Apie vitaminą D kalbama pastaruoju metu išties nemažai ir dauguma tautiečių numano, kad greičiausiai jo trūksta. Juk žmogaus organizmas vitaminą D sukuria veikiamas saulės spindulių, tačiau žiemą, o ir rudens pabaigoje bei pavasario pradžioje, saulutė mus savo spinduliais džiugina ne per dažniausiai.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija skęsta šiukšlėse

  Remiantis prieš dešimtmetį atliktu Indijos taršos reguliuotojo tyrimu, sąvartynų šiukšlių gaisrai į miesto orą išskyrė 11 proc. visų kietųjų dalelių, kurios yra pagrindinė miesto oro taršos priežastis. Delyje įsikūrusio mokslinių tyrimų centro (CSE) pernai metų duomenimis, šalyje yra 3159 sąvartynai, kuriuose – 800 mln. tonų š...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gatvės bomžai
  Palmira Rudalevičienė Gatvės bomžai
  Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Henrikas Vaitiekūnas Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite
  Bronis Ropė Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica