„Pušyne“: viešbutis ar reabilitacijos centras?

Gintarė Kaminskienė
2015-09-14
Jau mėnesį Vidaus reikalų ministerijai pavaldus Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ turi laikinai pareigas einantį direktorių. Mat rugpjūčio pradžioje dėl nepasitikėjimo nušalintas buvęs direktorius Vincas Nesteckis. Jis sako, kad tokia situacija - visiškas „apdergimas“ po šešiolikos sąžiningo darbo metų. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis atkerta: „„Pušynas“ daugiau nebus viešbutis, jis turi būti grąžintas vidaus reikalų sitemos pareigūnų poreikiams tenkinti.“
„Pušyne“: viešbutis ar reabilitacijos centras?
Vidaus reikalų ministerijos komisija dar kovą apskaičiavo, kad pastaraisiais metais vidaus reikalų sistemos darbuotojai „Pušyne“ sudarė tik apie 7 proc. bendro poilsiautojų skaičiaus, o reabilitacijos paslaugomis pareigūnai nepasinaudojo nė sykio.

Grasina nemalonumais

Dar rugpjūčio pradžioje reabilitacijos centre „Pušynas“ buvo užviręs tikras mūšis. Mat atvykęs po keturių mėnesių ligos ilgalaikis vadovas Vincas Nesteckis rado pakeistas savo kabineto spynas ir iškraustytus daiktus. Iš Palangos poilsio ir reabilitacijos centro direktoriaus pareigų V.Nesteckis vidaus reikalų ministro įsakymu atšauktas jam gulint ligoninėje.
Prabėgus mėnesiui nuo „karo“ dėl direktoriaus kėdės pradžios, buvęs „Pušyno“ vadovas dabar grasina rimtais nemalonumais. Mat vienoje žiniasklaidos priemonių, anot jo, pasirodė melagingi faktai, pavyzdžiui, apie centre išgulėtas lovas. „Atvažiuokite ir nufotografuokite, kaip jos atrodo. Nė vieno teisingo fakto straipsnyje nemačiau. Kodėl atidirbus šešiolika metų, už darbą gavus garbės ženklo ordiną ir nusipelniusio darbuotojo vardą, esu taip apdergiamas? Reikia sąžinės turėti. Todėl tikrai bus nemalonumų, visus reikalingus dokumentus turiu. Kreipiausi į teismą“, – pyktį liejo ilgametis reabilitacijos centro vadovas.

 
Rengėsi privatizuoti
V.Nesteckis taip pat įsitikinęs, kad neįmanoma atleisti žmogaus, kuris nepadarė nieko blogo. Buvęs „Pušyno“ vadovas teigia, kad iki šiol nėra gavęs jokių centre vis dar vykdomo audito išvadų ir paaiškinimo, dėl kokių priežasčių buvęs atleistas.
Auditoriai „Pušyne“ dirba iki šiol ir nieko neranda. Žinoma, jei nori mušti, lazdą visuomet atrasi. Tik įdomu, kiek šitas auditas valstybei kainuoja?“ – toliau niršo buvęs direktorius.
Paklaustas, kaip sužinoji apie būsimą atleidimą, V.Nesteckis teigė, kad apie jokį savo darbinės veiklos svarstymą informuotas nebuvo. „Taip gyvūnai nesielgia, kaip ministras su manimi pasielgė. Išsikvietė mane pokalbio ir per tris minutes atleido.
Nebuvau informuotas, kad vyks svarstymas. Esu įstaigos  direktorius ir valdybos pirmininkas, man turėjo pranešti, kokiu klausimu esu kviečiamas. Sudaryta komisija, kurioje buvo neseniai dirbantys asmenys ir man buvo pasakyta: „Arba pats rašai, kad išeini, arba būsi atleistas dėl nepasitikėjimo“. Tai analogų neturinti įvykis, gi esu samdomas darbuotojas! Ir turiu dokumentus, kurie įrodo, kad dirbome gerai. Kai atėjau į šituos poilsio namus, net radiatorių nebuvo, įrengiau naujus kortus, fontanus, viskas sutvarkyta. O dabar vietoje manęs paskyrė savo žmogų, kuris nuvarys centrą į bankrotą. Panašių pavyzdžių šalyje jau turime“, – rėžė dėl direktoriaus kėdės kovojantis V.Nesteckis.
Ir pridūrė, kad net turįs dokumentų, kurie įrodo, jog praėjusiais metais buvo ruošiamasi „Pušyno“ privatizavimui ir jį norėta „apeiti“. „Ministerija nei vieno euro neduoda, o praėjusiais metais pajamos buvo rekordinės – pasiekė daugiau nei pusantro milijono eurų. Ir dar jie nepatenkinti. Per tiek metų dirbau su dvylika ministrų, šitas tryliktas. Negi buvęs policininkas galvoja, kad su žmonėmis gali elgtis kaip su šunimis?
Niekada niekam „į užpakalį“ nelindau. Taip ir pasakiau, kad te atleidžia, bet neturi teisės“, – įsitikinęs buvęs „Pušyno“ direktorius.
 
Grąžins turtą pareigūnams


Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis anksčiau „Lietuvos sveikatai“ buvo minėjęs, kad tikisi ministerijai pavaldžiame poilsio ir reabilitacijos centre pasiūlyti pareigūnams didesnį reabilitacijos paslaugų spektrą. Apie Vinco Nesteckio atleidimą ir dabartinę „Pušyno“ situaciją ministras nedaugžodžiavo, tačiau patikino, kad centras į buvusio vadovo rankas tikrai negrįš.
„Ministerija dirba savo darbą ir vadovaujasi įstatymais. Buvęs vadovas prarado pasitikėjimą ir buvo nušalintas nuo pareigų, kaip numato įstatymais. Taškas. O visus kitus klausimus sprendžia tiek auditas, tiek atliekamas ikiteisminis tyrimas. Jeigu buvęs direktorius įsitikinęs, kad auditas nieko nerado, tegul nesibaimina. Galbūt dar yra vilčių ir norų grįžti ir turėti vien asmeniškai valdomą ministerijos turtą, bet taip daugiau nebus. Ir tokiais principais „Pušynas“ negyvens, kaip gyveno iki šiol. Šis centras yra Vidaus reikalų ministerijos nuosavybė, kuri pirmiausiai yra skirta pareigūnų poilsiui, reabilitacijai ir sveikatinimui. Šiuo metu su visais kalbame ir ieškome būdų, kaip gerinti reabilitacijos paslaugas ir iš tikrųjų grąžinti šitą ministerijai priklausantį turtą vidaus reikalų sistemos pareigūnams. Centras negali būti naudojamas kitais tikslais. Tai negali būti viešbutis“, – poziciją „Lietuvos sveikatai“ išsakė S.Skvernelis.
 

Paneigė žodžius
Ministras tarė – „Pušynas“ viešbučiu nebus. Tačiau praėjusią savaitę žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad šio poilsio ir reabilitacijos centro direktoriaus pavaduotoja Janina Mikučionienė mano priešingai. „Mūsų įstaiga – ne sveikatos priežiūros įstaiga, o viešbutis, papildomai teikiantis dar ir reabilitacijos paslaugas, – praėjusią savaitę cituota viena iš įtaigos vadovių.
Vakar „Lietuvos sveikatai“ susisiekus su laikinai direktoriaus pareigas einančiu „Pušyno“ direktoriumi Juliumi Tomu Žulkumi, šis pavaduotojos žodžius komentuoti atsisakė, tačiau trumpai nušvietė esamą situaciją.
„Kol kas tikrai nežinau, kada konkursas direktoriaus pareigoms eiti vyks, bet faktas, kad jis bus. Laukiame galutinių audito išvadų, tačiau jau dabar aišku, kad įmonė yra visiškai nukrypusi nuo savo pagrindinės veiklos, visiškai nebuvo vadovautasi viešaisiais pirkimais, labai daug buvusio direktoriaus įgaliojimų viršijimų. Trūkumų begalė“,– teigė J.T.Žulkus. O dėl pavaduotojos teiginio pasiūlė pasiskambinti jai pačiai.
Be abejonės, žurnalistų skambutis buvo pasitiktas priešiškai, neva kalbėti direktorius su niekuo neleidžia, tačiau po atkaklių įtikinėjimų, J.Mikučionienė žiniasklaidoje pasirodžiusios citatos išsižadėjo. „Kada aš taip sakiau? Čia kažkoks nesusipratimas. Viešbučio turime tik kelis žmogelius. Mūsų įstaiga – poilsio ir reabilitacijos centras“, – iš pradžių į kalbas nesileidusi pasisakė J.Mikučionienė.
 
Tarp kitko
VRM komisija dar kovą paskaičiavo, kad pastaraisiais metais vidaus reikalų sistemos darbuotojai „Pušyne“ sudarė tik apie 7 proc. bendro poilsiautojų skaičiaus, o reabilitacijos paslaugomis pareigūnai nepasinaudojo nė sykio. Tačiau V. Nesteckis tikino, kad vien paskutiniaisiais metais pareigūnų skaičius sudarė 18 procentų lankytojų, neskaičiuojant drauge atvykstančių šeimos narių.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

      „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

      JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Pažinti sapioseksualą
      Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

      Naujas numeris