Probiotikų pasirinkimas: gidas ir patarimai

www.lsveikata.lt
2024-10-23
Renkantis probiotikus (kitaip gerosios bakterijos) – svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad užtikrintumėte, jog gaunate tinkamą produktą savo individualiems poreikiams. Šiuo metu pasirinkimas tikrai gana platus, tad renkantis reikia neskubėti.
Taip pat prioritetas turi būti tokie probiotikai, kurie yra kuo natūralesni. Dėl to reikia atsakingai rinktis ne tik juos, tačiau ir gamintojus, kurie siūlo šiuos kasdienai taip reikalingus maisto papildus.
Probiotikų pasirinkimas: gidas ir patarimai

Renkantis gerąsias bakterijas įvertinkite savo sveikatos problemas

Pirmiausia gerosios bakterijos turėtų būti pasirenkamos įvertinus problemas su kuriomis kasdien susiduria Jūsų virškinimo sistema.
Kokius virškinimo sutrikimus patiriate? Jus kankina viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, dujų kaupimasis? Ar turite kitų sveikatos sutrikimų (alergija, odos ligos, silpna imuninė sistema)? Kai kurie žmonės tikrai gali rinktis iš mažesnės gerųjų bakterijų pasiūlos.
Tiesa, yra ir universalių papildų. Pavyzdžiui, Gut Prime gerosios bakterijos, kurios tinka daugeliui žmonių, kad praturtinti savo žarnyno mikroflorą.
 
Apie probiotikų rūšis


Renkantis probiotikus taip pat reikia detaliau susipažinti ir su jų rūšimis. Skirtingos probiotikų rūšys turi skirtingą poveikį sveikatai. Pasirinkite rūšį, kuri atitinka jūsų poreikius. Pavyzdžiui, Lactobacillus ir Bifidobacterium yra populiarios virškinimo sutrikimams gydyti, o Saccharomyces boulardii gali būti naudingas viduriuojant vartojant antibiotikus.
Kai kurie probiotikai sudaro kelias bakterijų rūšis, vadinamas sinbiotikais. Tyrimai rodo, kad sinbiotikai gali būti naudingesni už vienos rūšies probiotikus.
Atminkite, kad moksliniai tyrimai apie probiotikų naudą vis dar atliekami. Todėl sunku tiksliai pasakyti – kam ir kokiais atvejais jie yra naudingiausi.


 
Skaitykite apie dozavimą – jis skiriasi

Kiekvieno probiotiko rekomenduojama dozė skiriasi. Atidžiai perskaitykite produkto etiketę ir laikykitės nurodymų. Jei nesate tikri dėl dozės – pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Niekada nevartokite didesnių dozių nei yra nurodyta ant pakuotės.
Tenka išgirsti, kad kai kurie vartoja didesnes dozes, kadangi tikisi, kad tuomet efektas bus geresnis, didesnis. Taip tikrai nebus. Priešingai, galite susidurti su šalutiniais poveikiais.
 
Apie pačią papildų formą ir pateikimą

Gerosios bakterijos yra įvairių formų: kapsulės, milteliai, lašai, kramtomi produktai. Pasirinkite jums patogią formą. Kapsulės ir milteliai yra lengvai dozuojami, tačiau lašai ir kramtomi produktai gali būti patrauklesni vaikams.
Svarbu, kad nepamirštumėte papildų vartoti kasdien. Tam pirmiausia reikia rasti jums labiausiai priimtiną jų pateikimo formą.
 
Skaitykite atsiliepimus apie probiotikus

Rinkitės probiotikus iš patikimos įmonės, kuri turi gerą reputaciją. Pasidomėkite atsiliepimais internete ar pasitarkite su žmonėmis vartojusiais tą patį produktą.
Kuo daugiau žinosite – tuo tikresnis galite būti, kad radote Jums labiausiai tinkamą variantą. Taip pat atminkite, kad domėtis reikia ne tik konkrečiais gaminiais, tačiau ir gamintojais.



 
O galbūt jums tiktų natūralūs probiotikai?

Jeigu norote greitesnio ir didesnio efekto – reikia ne dvigubinti papildų kiekius, tačiau greta jų kasdien vartoti ir tam tikrus maisto produktus, kuriuose yra gerųjų bakterijų. Tai yra įvairūs rauginti produktai: jogurtas, kefyras, raugai kopūstai, rauginti agurkai, rūgštinio raugo duona, kombucha, tam tikri vaisiai ir daržovės: bananai, česnakai, svogūnai, artišokai.

Ypač vertinamas jogurtas. Tai yra puikus probiotikų šaltinis, ypač tie, kuriuose yra gyvų ir aktyvių kultūrų. Ieškokite jogurtų, kuriuose yra Lactobacillus ir Bifidobacterium bakterijų. Jūsų organizmui labai pasitarnaus ir kefyras.
Tai yra fermentuotas pieno gėrimas, panašus į jogurtą, tačiau jame yra įvairesnių probiotikų štamų. Tai geras kalcio, baltymų ir vitamino B12 šaltinis. Rauginti kopūstai yra fermentuotas kopūstas, kuris yra puikus probiotikų, vitamino C ir skaidulų šaltinis.
Tai populiarus garnyras, tačiau jį galima mėgautis ir kaip atskiru patiekalu. Arba kombucha. Tai yra fermentuota arbata, kurioje gausu probiotikų, antioksidantų ir B vitaminų. Tai gaivus ir sveikas gėrimas, kurį galima mėgautis karštą ar šaltą. Rauginti agurkai yra fermentuoti, geras probiotikų, vitamino K ir skaidulų šaltinis. Tai populiarus garnyras daugelyje pasaulio šalių.

Tai tik keli iš daugelio natūralių probiotikų šaltinių. Įtraukus šiuos maisto produktus į savo racioną, galite pagerinti savo žarnyno sveikatą ir bendrą savijautą.
Prieš vartodami probiotikus – pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Ypač jei turite silpną imuninę sistemą, vartojate tam tikrus vaistus ar sergate lėtine liga. Gydytojas gali padėti jums pasirinkti tinkamą probiotiko rūšį, dozę ir formą, atsižvelgiant į jūsų individualius poreikius.
 
 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

    Gydytojas ir pacientas


    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    „Galbūt rega prastėja, gal judesiai nebe tokie greiti, bet tu kiekvieną dieną galvoji, kad rytoj operacinėje būsi stipresnis...
    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Antrąjį gegužės pirmadienį yra minima Nacionalinė moters sveikatos patikros diena. Nors informacijos apie prevencinių patikrų naud...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Sveika šeima


    Daug vargo dėl invazinių rūšių

    Atšilus orams tarnybos suskubo priminti apie aplinkosaugai pavojingas invazines augalų ir gyvūnų rūšis – jas neapdairūs gyventojai dažnai platina patys. „Europoje yra šalių, kur daugiau nei 5 procentai visos floros sudaro svetimžemės rūšys. Lietuvos invazinių rūšių sąraše tokių ga...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Pradėta gydyti reta vėžio forma

    „Pirmą kartą įrodėme, kad tokio tipo vaistas gali pagerinti mezotelioma sergančių pacientų išgyvenamumą be ligos progresavimo, palyginti su įprastu gydymu. Tai suteikia didžiulę viltį pacientams ir jų šeimoms“, – komentavo Sautamptono klinikinių tyrimų skyriaus direktorius prof. Garethas Griffithsas. J...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Piliulė nuo vienatvės
    Henrikas Vaitiekūnas Piliulė nuo vienatvės

    Naujas numeris