Privati ar valstybinė klinika – kur atlikti plastinę operaciją?

www.lsveikata.lt
2018-07-27
Plastinės operacijos Lietuvoje atliekamos tiek privačiose, tiek valstybinėse klinikose. Dažniausiai šios operacijos atliekamos estetiniais tikslais, todėl pacientai už paslaugas turi mokėti patys, tiesa, pasitaiko ir išimčių. Vis dėlto prieš nusprendžiant svarbu įvertinti abiejų – tiek valstybinių, tiek privačių – klinikų skirtumus, apie kuriuos pasakoja dr. Saulius Vikšraitis, „SV plastinės chirurgijos centro“ vadovas bei plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos ekspertas.
Privati ar valstybinė klinika – kur atlikti plastinę operaciją?
Prieš nuspręsdami, ar rinktis privačią, ar valstybinę kliniką, apsvarstykite visus abiejų įstaigų aspektus, apsibrėžkite savo reikalavimus ir lūkesčius bei finansinį aspektą.

Prioritetas – kokybė
Planuodami estetinę plastinę operaciją ar kitas procedūras, žmonės patarimų ir rekomendacijų tiek dėl operacijų kokybės, tiek dėl specialistų priežiūros ieško internete, įvairiuose forumuose ar paprasčiausiai klausinėja pažįstamų.
 

Be abejonės, svarstant ir renkantis, prioritetas pirmiausia teikiamas paslaugų kokybei. Dažnai pacientai sprendimą priima nuėję nors į kelias konsultacijas su skirtingais plastinės chirurgijos ekspertais. Dalis plastinės chirurgijos specialistų vienu metu gali dirbti ir valstybinėje, ir privačioje klinikoje, kiti – tik konkrečioje. Be abejonės, ir pačių gydytojų, ir klinikų užimtumai skiriasi, taigi, iš dalies valstybinės ar privačios klinikos pasirinkimą gali lemti galimybė norimu metu patekti pas vieną ar kitą specialistą.
 
Kainų skirtumai ir panašumai
Ne mažiau svarbesnis kriterijus pacientams yra paslaugų kainos. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad dauguma atvejų už plastinę ir rekonstrukcinę operaciją reikia mokėti pačiam pacientui, nesvarbu, ji atliekama valstybinėje ar privačioje klinikoje. Tiesa, paprastai kainos privačiame sektoriuje yra kiek aukštesnės, tačiau reikėtų įvertinti ir tai, kas į jas įskaičiuojama.
Tais atvejais, jei operacija yra kompensuojama Teritorinių ligonių kasų, vienodai šia kompensacija galima pasinaudoti ir valstybinėje, ir privačioje klinikoje. Tiesa, pasirinkus privačią kliniką, reikia mokėti nustatytą priemoką už tam tikras papildomas paslaugas ir priemones.
 
Vis dėlto, kalbant apie papildomas išlaidas, ne išimtis yra ir valstybinės klinikos, kuriose reikia primokėti, pavyzdžiui, norint gauti erdvesnę palatą su atskiru tualetu ir dušu. Tuo metu privačioje klinikoje dažnai iš karto į kainą įskaičiuojamos net menkiausios smulkmenos, pavyzdžiui, asmens higienos priemonės. Taigi renkantis reikėtų iš karto įvertinti visą paslaugų paketą, kuris įeina ar neįeina į kainą.

 
Svarbus komfortas
Be abejonės, svarbiausia, kad klinikoje, kur atliekama operacija, būtų profesionalus personalas, taip pat modernios operacinės ir įranga jose.
Po plastinių operacijų dažniausiai nėra poreikio daug laiko praleisti ligoninėje – įprastai pacientai namo išleidžiami kitą ar net tą pačią dieną. Vis dėlto pacientų savijautai daug įtakos turi ir tokie niuansai kaip palatų įrengimas, jaukumas, patogumas. Įprastai privačių klinikų įrengimui skiriama daugiau dėmesio.
 
Pavyzdžiui, dauguma privačių klinikų palatos yra vienvietės, su individualiu dušu ir tualetu, jose būna įrengta kondicionavimo sistema. Pasitaiko atvejų, kai į kliniką žmonės atvyksta su antrosiomis pusėmis ar vaikais. Jiems kartais sunku išsiskirti, todėl privačiose klinikose lanksčiai suteikiama galimybė likti nakvoti ir kitiems asmenims.
 
Taip pat įprasta, kad valstybinėse ligoninėse maistas tiekiamas griežtai tik nustatytu metu. Tuo metu dauguma privačių klinikų taikosi prie kiekvieno paciento individualiai. Maistas patiekiamas atsižvelgiant į operacijos laiką, kai pacientas jau spėja atsigauti ir išalksta – galima rinktis iš specialaus meniu, pritaikyto pooperaciniam režimui.
Galiausiai, prieš nuspręsdami, ar rinktis privačią, ar valstybinę kliniką, apsvarstykite visus abiejų įstaigų aspektus, apsibrėžkite savo reikalavimus ir lūkesčius bei finansinį aspektą. Įvertinę visus argumentus, pasirinksite tinkamiausią įstaigą estetinei plastinei operacijai.
 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

    I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

    „Tėvai atvesti vaiką pas specialistus neretai delsia dėl baimės, kad bus nustatyta diagnozė, kurią lydės „etiketė&ldqu...
    NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

    NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

    Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...

    Budinti vaistinė


    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

    razinka


    Sveika šeima


    Kodėl mes viską skaičiuojame?

    „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

    Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Egalitarizmo kritika
    Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

    Naujas numeris