Prezidentūra: sugebėję panaudoti visas vakcinas, vasarą galime vakcinuoti 70 proc. žmonių

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2021-04-01
Vakcinų kiekiai, kuriuos Lietuva gaus antrąjį ketvirtį, yra pakankami paskiepyti 70 proc. suaugusių žmonių, todėl objektyvių priežasčių neįgyvendinti šio tikslo nėra, sako prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.
Prezidentūra: sugebėję panaudoti visas vakcinas, vasarą galime vakcinuoti 70 proc. žmonių
S. Krėpšta

„Tas tikslas yra ambicingas, bet jį kelia ir Europos Sąjunga ir kitos Europos Sąjungos valstybės, Europos Komisija ir tikrai prezidentas mano, kad to tikslo pasiekti per vasarą tikrai įmanoma, nes mes matome, kad gaunamų vakcinų kiekis bus pakankamas tam tikslui pasiekti“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė prezidento patarėjas.

„Tai jeigu mes to tikslo nepasieksime, čia jau bus nacionaliniai iššūkiai: nesugebėjimas tų vakcinų panaudoti, pakviesti žmones, juos įtikinti ir tai be abejo būtų tikrai didelis minusas mūsų socialiniam ir ekonominiam gyvenimui“, – pridūrė jis.
 
Nors masinė gyventojų vakcinacija šiuo metu planuojama birželį, S. Krėpšta pastebėjo, kad vien skiepijant prioritetines grupes turėtų būti paskiepyta ženkli šalies gyventojų dalis.
„Žvelgiant į šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą prioritetų sąrašą – tiksliai aš neskaičiavau, bet galima įtarti, kad perėjus per visus tuos prioritetus – žmonės, turintys lėtines ligas, senjorai, mokytojai, policininkai, kariškiai – tai turbūt bus koks pusė Lietuvos. Ir jeigu mes sakome, kad prie masinio vakcinavimo pereisime tik tada, kai paskiepiję pusę Lietuvos, tai gal ir bus birželis“, – kalbėjo prezidento patarėjas.
 
Jo turimais duomenimis, Lietuvą per antrąjį šių metų ketvirtį turėtų pasiekti daugiau kaip 2 mln. vakcinos dozių.
„Antrojo ketvirčio pabaigoje, jeigu sugebėsime panaudoti visas vakcinas, iš tikrųjų būsime tikrai labai netoli to tikslo ir pasiekti 70 proc. suaugusių vakcinuotų žmonių per vasarą yra ambicingas, bet tikrai pasiekiamas tikslas“, – pabrėžė jis.
Statistikos departamento ketvirtadienio duomenimis, šalyje bent viena vakcinos doze paskiepyta 349,6 tūkst. žmonių, abiem dozėmis – 165,7 tūkst.
 
BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Penktadienį, balandžio 16 d. iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kviečia visus dalyvauti
  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas gastroenterologas Arūnas Kančauskas 55-erių metų pacientui atliko rektovezikalinės fis...

  Budinti vaistinė


  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Šalies gydytojai ekspertai ragina valdžios atstovus atkreipti dėmesį į vitaminą D, kaip Covid-19 infekcijos pasekmes &scaro...
  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Švelnėjant karantino sąlygoms, gyventojai pamažu grįžta į įprastas darbovietes. Siekiant saugiai dirbti – neužsikrėst...

  Sveika šeima


  Grikiai – ne tik veganų mėsa

  Pasirodo, netgi pabodusios grikių kruopos gali būti patiekiamos gardžiai, įdomiai, o savo skoniu netgi priminti mėsą. Projekto „Inovatyvi mityba“ įkūrėjas Paulius Paulauskas teigia, kad ir mitybos pakeitimas gali atnešti visiškai kitokią gyvenimo kokybę.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija: tikėjimas dievu nugalės viruso baimę

  Dar vasarį indų mokslininkai svarstė, jog sparčiai mažėjantį naujų užsikrėtimų COVID-19 skaičių iš dalies gali lemti ypatingas indų imunitetas infekcinėms ligoms. Tačiau dabar vėl mušami naujus susirgimų rekordai: per kelias savaites COVID-19 atvejų skaičiumi Indija pralenkė ir kurį laiką vienu didžiausių pandemijos žid...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Tik suaugusiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tik suaugusiems
  Kokia nauda iš burbulo?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokia nauda iš burbulo?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica