Prezidento patarėjas siūlo nedelsti su sprendimais dėl ekstremalios situacijos

Milena Andrukaitytė, BNS
2020-02-25
Plintant koronavirusui, prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta siūlo nedelsti su sprendimais dėl ekstremalios situacijos.
Prezidento patarėjas siūlo nedelsti su sprendimais dėl ekstremalios situacijos
S.Krėpšta

„Vakar priimti tam tikri sprendimai, yra siūlymai Vyriausybei toliau priimti sprendimus, ir tikrai norime paraginti, kad su tais sprendimais nebūtų delsiama“, – antradienį interviu Žinių radijui sakė S.Krėpšta.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) pirmadienį dėl koronaviruso grėsmės pasiūlė valstybės mastu skelbti ekstremalią situaciją. Šį sprendimą priima Vyriausybė.
Prezidento patarėjas teigė, kad tokio sprendimo nereikėtų baimintis – jis padėtų pasirengti galimoms grėsmėms, institucijos galėtų lanksčiau reaguoti į situaciją.
„Dėl tos ekstremalios situacijos nereikėtų per daug gąsdintis, tokia situacija priimama, kai vyksta sausra vasarą, tai nėra koks nors retas reiškinys, tačiau tai svarbus žingsnis institucijoms suteikiant tiek finansinį, tiek veiksmų lankstumą pasiruošti visiems įmanomiems scenarijams, todėl tikrai neturėtų būti delsiama“, – pažymėjo S.Krėpšta.
 
Pirmadienį po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis teigė, kad sprendimas dėl ekstremalios situacijos turėtų būti priimtas artimiausiu metu, tačiau kada tiksliai, nenurodė.
„Dėl paskelbimo įsijungia kiti mechanizmai, galima naudotis tam tikromis priemonėmis prevencijai iš valstybės rezervo, ko dabar negalima daryti. (...) Esant pokyčiui situacijos, galėtume priimti sprendimus dėl papildomų priemonių įsigijimo be viešųjų pirkimų“, – sakė A.Šešelgis.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, iki sekmadienio užsikrėtusiųjų koronaviruso pasaulyje registruota beveik 79 tūkst. žmonių, mirė maždaug 2,5 tūkstančio.
Naujasis virusas COVID-19 jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Pranešama, kad Italijoje jau mirė penki šiuo virusu užsikrėtę asmenys, užkratas šioje šalyje patvirtintas daugiau nei 200 žmonių, uždaryta per dešimt miestų draudžiant gyventojams išvykti ir patekti į juos.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Lauktuvės“ iš Nepalo

  Kol Jungtinėje Karalystėje toliau plinta Delta vadinama koronaviruso atmaina, o šalies Vyriausybė rengiasi švelninti karantino ribojimus, Vakarų Europos žiniasklaida praneša apie naują COVID-19 mutaciją iš Nepalo. Mokslininkai sako, kad ją sunkiau veikia vakcinos. 

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica