Prezervatyvai ir saugus seksas: ką reikia žinoti?
www.lsveikata.lt
2023-11-06
Ne paslaptis, kad šiandien jauni žmonės vis anksčiau pradeda savo lytinį gyvenimą, todėl ypač svarbu teikti dėmesį seksualinei sveikatai ir apsaugai. Vienas veiksmingiausių būdų apsisaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų (LPL) ir nepageidaujamo nėštumo yra saugus seksas, o prezervatyvai čia atlieka svarbų vaidmenį.
Tad pakalbėkime:
-
ką reikia žinoti apie prezervatyvus, jų naudą ir veiksmingumą;
-
kaip tinkamai naudoti apsisaugojimo priemones;
-
ką dar vertėtų žinoti, kad jūsų seksualiniai potyriai būtų ne tik malonūs, bet ir saugūs?
Prezervatyvų tipai
-
Klasikiniai latekso prezervatyvai – tai bene populiariausia ir ypač efektyvi apsisaugojimo priemonė, kadangi šie prezervatyvai siūlo veiksmingą apsaugą tiek nuo LPL, tiek nuo nepageidaujamo nėštumo.
-
Storesni prezervatyvai – pagaminti iš aukščiausios kokybės latekso, šie prezervatyvai išlaiko neįtikėtiną jautrumo pojūtį lytinio akto metu ir užtikrina dar didesnį saugumą.
-
Polizopreno prezervatyvai – puiki alternatyva alergiškiems lateksui. Šie prezervatyvai yra ypač ploni, tačiau leisdami mėgautis natūraliais pojūčiais užtikrina tokią pat apsaugą kaip ir latekso prezervatyvai.
-
Moteriški prezervatyvai – šie prezervatyvai suteikia kontrolę moteriai, todėl ji gali jaustis apsaugota nuo neplanuoto nėštumo ir lytiškai plintančių ligų.
Prezervatyvus galite
įsigyti internetu el. parduotuvėse, tuomet jie bus greitai ir diskretiškai pristatyti į namus.
Prezervatyvų privalumai
-
Tinkamas prezervatyvų naudojimas žymiai sumažina riziką užsikrėsti LPL, tokiomis kaip chlamidija, gonorėja, ŽIV/AIDS ir sifilis.
-
Taip pat tinkamai naudojami prezervatyvai yra patikimas kontracepcijos metodas.
-
Prezervatyvai yra plačiausiai prieinama ir palyginti nebrangi apsisaugojimo priemonė.
Kaip tinkamai naudoti prezervatyvus?
Tinkamas prezervatyvų naudojimas – tai ne tik galiojimo laiko patikrinimas, bet ir teisingas prezervatyvo užsidėjimas.
-
Atsargiai atplėškite prezervatyvo pakuotę, venkite aštrių daiktų, galinčių pažeisti prezervatyvą.
-
Prezervatyvą svarbu užsidėti prieš bet kokį lytinį kontaktą, kai varpa yra pilnai pasiekusi erekcijos būseną.
-
Įsitikinkite, kad prezervatyvas yra visiškai prigludęs, o ant paties galiuko yra palikta nedidelė erdvė, skirta spermai surinkti. Kitu atveju, ypač padidėja rizika, kad jūsų naudojamas prezervatyvas gali plyšti.
-
Iš karto po ejakuliacijos prezervatyvą saugiai nuimkite, kad išvengtumėte pratekėjimo.
Ką dar turėtumėte žinoti?
-
Naudokite lubrikantus – vandens arba silikono pagrindo lubrikantai gali pagerinti komfortą sekso metu ir sumažinti prezervatyvo plyšimo riziką.
-
Prezervatyvus laikykite vėsioje, sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ar ekstremalių temperatūrų. Nepasitikėkite prezervatyvais, kurie buvo ilgai laikyti piniginėje ar automobilyje.
-
Jokiu būdu nenaudokite dviejų prezervatyvų vienu metu – tai neužtikrina geresnės apsaugos, o kaip tik padidina plyšimo riziką.
-
Prezervatyvai taip pat neturėtų būti naudojami pakartotinai – jie skirti tik vienkartiniam naudojimui.
-
Rinkitės tik savo dydžio prezervatyvus, kurie užtikrins ne tik saugumą, bet ir patogumą lytinio akto metu.
-
Asmenims, nerimaujantiems tiek dėl LPL, tiek dėl nepageidaujamo nėštumo, rekomenduojama prezervatyvų naudojimą derinti su kita kontracepcijos forma, kuri suteiktų visišką pasitikėjimą (pvz., hormoniniais metodais).
Mėgaukitės saugiais lytiniais santykiais
Taigi prezervatyvai yra puiki priemonė, skatinanti saugius ir sveikus seksualinius potyrius. Kadangi ši apsisaugojimo priemonė yra plačiai prieinama ir veiksminga, tai yra puikus pasirinkimas apsisaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų ir neplanuoto nėštumo. Teisingai naudodami prezervatyvus asmenys gali jaustis saugūs, todėl niekada nesileiskite į kompromisus dėl apsaugos – prezervatyvai gali užtikrinti ne tik saugumą, bet ir malonius potyrius.
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
Komentuoti: