Policija perspėja, kad gali griežtinti kontrolę viešose vietose per karantiną

Vaidotas Beniušis, BNS
2020-03-19
Policija sako, kad jai gali tekti imtis griežtesnių priemonių kontroliuoti viešąsias erdves, kur būriuojasi daug žmonių, kad būtų užtikrintas karantino sąlygų laikymasis, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą.
Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad parkuose, laisvalaikio zonose besibūriuojantys žmonės, kiemuose kartu žaidžiantys vaikai kelia rizikų, ir pareigūnams gali tekti priiminėti „valdingus sprendimus“, jei situacija nesikeis.
Policija perspėja, kad gali griežtinti kontrolę viešose vietose per karantiną
R.Požėla

„Ne visi suvokia grėsmes. Matome kiemus pilnus vaikų, matome užpildytas viešąsias erdves, matome turizmo vietas bent jau aplink Vilnių, kur pakankamai gausu piliečių“, – žurnalistams Vyriausybėje ketvirtadienį sakė policijos vadovas. 
„Reikalinga dar kartą labai aiškiai gyventojams paaiškinti, kad saviizoliacija – nereiškia vaikščiojimas kažkur, buvimas viešose vietose ar susitikimai su kitais žmonėmis, tai reiškia iš esmės buvimą uždarose teritorijose. Jeigu tai neveiks, tikėtina, kad reikės priiminėti tam tikrus valdingus sprendimus“, – perspėjo R.Požėla. 

Iš užsienio grįžusiems žmonėms, kuriems privaloma dviejų savaičių izoliacija, į lauką galima eiti tik ten, kur jie nesutiks kitų žmonių.
 
Visiems kitiems siūloma rinktis nuošalesnes vietas, kur yra sąlygų išlaikyti dviejų metrų atstumą, vaikams negalima žaisti kontaktinių žaidimų.
Policijos departamento atstovas žiniasklaidai Ramūnas Matonis BNS sakė, kad griežtesnes priemones būtų galima taikyti, jei tokį sprendimą priims Ekstremalių situacijų centro vadovas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
„Šiuos sprendimus turės priimti Ekstremalių situacijų centro vadovas, tada galima bus taikyti griežtesnes priemones. Pavyzdžiui, jei bus uždrausti parkų, pažintinių takų lankymai, policija galės sustatyti laikinus ženklus, riboti žmonių patekimą“, – sakė R.Matonis.
Pasak jo, per penktadienio Vyriausybės pasitarimą policija pristatys situacijos analizę ir grėsmių vertinimą.

 
R.Požėla taip pat pranešė, kad policijos ekipažams nurodyta dirbti arčiau ligoninių, kad būtų galima operatyviai reaguoti į pranešimus apie pasišalinusius koronaviruso infekcija įtariamus žmones. Tokių incidentų pastarosiomis dienomis buvo keli. 
Jo teigimu, karantino metu policijos ekipažų skaičius jau padidintas daugiau kaip pusantro karto.
„Jeigu anksčiau per parą išleisdavome 450–500 policijos patrulių, tai šiuo metu tokių patrulių per parą dirba apie 800“, – kalbėjo R. Požėla.
Nuo trečiadienio per parą policija sulaukė 350 pranešimų apie karantino režimo ir saviizoliacijos galimus pažeidimus Lietuvoje. Sekmadienį tokių pranešimų buvo 50, pirmadienį – 135, antradienį – 255.
„Mes kiekvienu atveju susisiekiame su tuo asmeniu, kuris galima pažeidė egzistuojančią tvarką ir daugeliu atveju mums pavyksta įtikinti, kad jis principingai laikytųsi nustatytų tvarkų. Ten, kur mums nepavyksta susitarti, reaguoja mūsų pareigūnai ir vykdomos kitos priemonės“, – sakė R. Požėla.
Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą Lietuvoje nuo pirmadienio dviem savaitėms paskelbtas karantinas.  

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica