POLA: kaip karantino sąlygomis teikiama pagalba onkologiniams ligoniams

POLA inf.
2020-03-17
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija feisbuke skelbia, kaip karantino sąlygomis teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams.
POLA: kaip karantino sąlygomis teikiama pagalba onkologiniams ligoniams

Pateikiame tekstą:

Šiandien susisiekėme su visų 6 Lietuvoje onkologinius pacientus gydančių ligoninių vadovais ir žemiau pateikiame šiuo metu turimą informaciją.
Chemoterapijos procedūros įprastine tvarka teikiamos: Kauno klinikose (KK), Santaros klinikose (SK), Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), Respublikinėje Šiaulių ligoninėje (RŠL), Panevėžio Respublikinėje ligoninėje (PRL).
Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atsižvelgiant į tai, kad gydoma daugiau nei pusė visų Lietuvos pacientų srautai mažinami. Chemoterapijos procedūros teikiamos apie 50% pacientų. Gydantis gydytojas įvertinęs Jūsų būklę sprendžia, ar Jums chemoterapiją galima nukelti 2 savaičių laikotarpiui, ar turėtumėte ją gauti įprastiniu būdu.
 

Biologinės terapijos procedūros įprastine tvarka teikiamos: KK, SK, KUL, RŠL, PRL.
NVI pacientų srautai mažinami, todėl biologinės terapijos procedūros teikiamos apie 50% pacientų. Gydantis gydytojas įvertinęs Jūsų būklę sprendžia, ar Jums biologinę terapiją galima nukelti 2 savaičių laikotarpiui, ar turėtumėte ją gauti įprastiniu būdu.
Spindulinės terapijos (radioterapijos) procedūros įprastine tvarka teikiamos: KK, KUL, RŠL. Santaros klinikose ir Panevėžio Respublikinėje ligoninėje spindulinės terapijos procedūros nebuvo teikiamos ir anksčiau.
NVI pacientų srautai mažinami, todėl spindulinės terapijos procedūros teikiamos apie 50% pacientų. Gydantis gydytojas įvertinęs Jūsų būklę sprendžia, ar Jums biologinę terapiją galima nukelti 2 savaičių laikotarpiui, ar turėtumėte ją gauti įprastiniu būdu.

Planinės operacijos įprastine tvarka teikiamos: KK, SK, KUL, RŠL, PRL laikantis papildomų saugos priemonių.
NVI atliekamos tik būtinos operacijos, keliančios grėsmę paciento gyvybei. Kitos operacijos nukeliamos vėlesniam laikotarpiui. Sprendžia gydytojų konsiliumas. NVI operacijų apimtis mažina tam, kad laikantis karantino reikalavimų galėtų užtikrinti pacientų saviizoliaciją po operacijos palatoje.
Naujų atvejų diagnozavimas per „žalią koridorių“ (tyrimų ir konsultacijų atlikimas be eilės) vyksta įprastai visose gydymo įstaigose: NVI, KK, SK, KUL, RŠL, PRL.
Skubūs tyrimai - kompiuterinė tomografija, magnetinis rezonansas, genetiniai tyrimai, molekuliniai tyrimai atliekami įprastai visose gydymo įstaigose: NVI, KK, SK, KUL, RŠL, PRL. 
Paliatyvūs pacientai gali būti lankomi KK, KUL, RŠL, PRL. 
Planinės konsultacijos turint šeimos gydytojo siuntimą ar antrinio lygmens specialisto siuntimą karantino sąlygomis nevyksta nė vienoje gydymo įstaigoje.

Jei į gydymo įstaigą planavote vykti vizitui, kad gautumėte receptą vaistams ar atliktumėte tyrimus ilgalaikei stebėsenai - žinokite, kad receptą ir konsultaciją gausite nuotoliniu būdu - skambinkite Jus gydančiam gydytojui.
Visų gydymo įstaigų gydytojai patys stengiasi susisiekti su kiekvienu pacientu, kuriam buvo paskirtas vizitas šiandien ar rytoj - ir paaiškina, ar konsultacijai, tyrimui, gydymui reikės atvykti, ar ne. Ir taip susisieks su visais, kas turėtų atvykti iki kovo pabaigos. Jei su Jumis nesusiekė - patys susisiekite su Jus gydančiu gydytoju.
KK, KUL, RŠL, PRL nuolat budi onkologinių pacientų koordinatorius, kuris pasitinka kiekvieną pacientą ir užduoda būtinus klausimus dėl karantino (ar buvote išvykęs per 2 sav., ar turėjote kontaktą su asmeniu, kuriam patvirtintas COVID-19). Atsakius į klausimus Jums bus matuojama temperatūra. Neišsigąskite - tai standartinė procedūra.
 
Į NVI patekti galite per 4 punktus, kiekviename iš jų tikrinant Jūsų sveikatos būklę. Supraskime, kad NVI gydoma daugiau nei pusę visos Lietuvos onkologinių pacientų. Todėl tam, kad būtų galima įgyvendinti karantino reikalavimus - užtikrinti 1 metro atstumą, saugos priemones ir t.t. NVI siekia pacientų srautą sumažinti 50 proc. NVI per šiandien paskelbs praktinius patarimus pacientams - jais nedelsiant pasidalysime.
Atkreipiame dėmesį, kad SMS, kuriuos gavote šiandien kalbama tik apie NVI teikiamų paslaugų apribojimą.

Bendra žinutė - skambinkite įstaigoje nurodytais telefonais arba savo gydytojui ir klauskite - ar Jums atvykti suplanuotam vizitui.
Supraskite, kad gydytojai tik įvertinę Jūsų konkretų atvejį gali atsakyti, ar Jums gydymą galima sustabdyti dviems savaitėms ar ne. Nes onkologinės ligos progresavimo riziką būtina lyginti su COVID-19 rizika.

Statistika niūri - 50% aktyviame gydyme buvusių onkologinių pacientų susirgusių COVID-19 mirė (dėl silpno imuniteto ir organizmo išsekimo). Todėl visų onkologinių pacientų ir jų artimųjų pirmas prioritetas - saugoti save (6 nurodymai žemiau):‼️
1. Pasirūpinkite atsargomis, ypač vaistų (bet paprašykite, kad kiti asmenys juos nupirktų).
2. Laikykitės 1-2 m. atstumo nuo kitų asmenų.
3. Nebendraukite su jokiomis užkrečiamomis ligomis sergančiais asmenimis (gripu, tuberkulioze ir pan.).
4. Bent kas 2 val. plaukite rankas.
5. Nebūkite minioje (daugiau nei 10 žmonių).
6. Jei tik įmanoma, likite namuose.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica