Pirmasis naujo direktoriaus darbas – medikų paieškos

Sima Kazarian
2024-08-30
Su naujuoju Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriumi Mindaugu Vaitkumi kalbėjomės jo pirmąją darbo dieną, po sveikatos apsaugos ministro Aurimo Pečkausko vizito. Buvęs direktoriaus pavaduotojas medicinai, gydytojas pulmonologas teigia, kad ateiti į šias pareigas paskatino didžiulis kolektyvo palaikymas.
Pirmasis naujo direktoriaus darbas – medikų paieškos
„Mėgstu žaisti kompiuterinius žaidimus. Šį pomėgį turiu nuo vaikystės ir turbūt jam galiu padėkoti, kad išsiugdžiau savybę greitai priimti sprendimus čia ir dabar“, - sako Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Mindaugas Vaitkus.

- Nugalėjote net devyniolika stiprių kandidatų, tarp kurių daug sveikatos priežiūros įstaigų vadovų, buvęs jūsų viršininkas Arvydas Skorupskas. Kaip manote, kokios buvo jūsų stipriosios pusės?
 
Aš pats savo pergale netikėjau. Po antrosios konkurso dalies maniau, kad greičiausiai nelaimėsiu, pasveikinau save, kad turėjau ryžto pabandyti.
Sužinojus apie pergalę aplankė išties netikėtas džiaugsmas ir euforija. Tiesa, greitai ją pakeitė suvokimas, kokia atsakomybė laukia. Tačiau žinau, su kuo teks dirbti, profesionali komanda leidžia jaustis ramiai.
 
Kaip reagavo įstaigos bendruomenė sužinojusi, kad laimėjote konkursą?

- Kai kas stebėjosi, kodėl nedalyvavau, kai konkursas buvo skelbiamas pirmą kartą. Man einant koridoriais, skyriuose visi kalbino, sveikino... Išties malonu jausti palaikymą ir žinoti, kad žmonės nenusivylė išgirdę, kas laimėjo konkursą.
 
Viena priežasčių, dėl ko tikote šioms pareigoms, galėjo būti ir tai, kad kaip direktoriaus pavaduotojas puikiai pažįstate ligoninę. Nuo ko pradėsite darbus?
 
- Taip, tikrai, tai viena mano stipriųjų pusių. Na, o pradėsiu nuo bendravimo kultūros, konkrečiai – direktoriaus komunikacijos su ligoninės kolektyvu. Be abejo, su visais dviem tūkstančių darbuotojų pabendrauti nepavyks, tačiau tikrai pabendrausiu su visų skyrių vedėjais.
Nors teko tai daryti ir anksčiau, bet į pavaduotoją kreipiamasi su vienokiais argumentais, tikslais ir tikėjimu, o į vadovą – kitokiais. Norėsiu išgirsti kolektyvo mintis, pasitarti, sužinoti, kur mato problemas, tobulėjimo kryptis, kaip ir kuo gyvena.
Dar vienas labai man svarbus dalykas – jaunų naujų gydytojų, slaugytojų pritraukimas. Tai – tikrai pats sunkiausias manęs laukiantis darbas. Vyksiu į didžiąsias universiteto ligonines, kalbėsiuosi su klinikų vadovais, pristatysiu mūsų įstaigą.
 
Kokių gydytojų jums trūksta? Pavasarį teko skaityti, kad panevėžietė alergologo turėjo ieškoti aštuoniasdešimties kilometrų spinduliu...
 
- Specialistų trūksta beveik visų, tik vienų daugiau, kitų – mažiau. Viename skyriuje reikalingas gal tik vienas žmogus, kuris palengvintų darbą likusiems, o yra skyrių, kur tikrai striuka su medikais ir ten reikės jų daugiau.
 
- Kokiais argumentais kreipsitės į potencialius darbuotojus? Kokios Panevėžio ligoninės stipriosios pusės?

 
- Vienas argumentų, kad esame iš didžiausių mažiausi. Kad tai yra pliusas, įsitikinau pats, atvykęs čia dirbti iš didesnės įstaigos. Čia kolegos vienas kitą gerai pažįsta, dalijasi patirtimi, bendradarbiauja pacientų labui, dėl to pakankamai greitai sprendžiamos įvairios situacijos.
Kita vertus, net ir mažiausia respublikinė ligoninė nenusileidžia universiteto ligoninei turima įranga.
 
Kokia jūsų vizija įstaigai, kokius pokyčius norėtumėte įgyvendinti?
 

- Prisigalvoti galima daug, net sraigtasparnio nusileidimo aikštelę įrengti, bet didelių perversmų nedarysime, tęsis jau įsivažiavę projektai. Turime pasistatyti vakarietišką, modernia įranga aprūpintą infekcinę ligoninę, vyks atnaujinimo darbai Skubios pagalbos, Intensyvios terapijos skyriuose, visa kita matysime eigoje, kokia bus finansinė padėtis, kiek leis galimybės, remontuosime skyrius.
Turėsime atspindėti ir reformą, kuri nestovi vietoje. Matome, kaip keičiasi asmens sveikatos paslaugų teikimas: jei anksčiau buvo guldomas kone kiekvienas atvykęs į priėmimo skyrių, dabar suteikus pagalbą pacientas, jei tik gali, keliauja sveikti namo. Savoje aplinkoje žymiai greičiau gyjama, nėra streso, kurį kelia svetimos sienos ir žmonės.
 
Papasakokite šiek tiek apie save, ką mėgstate, kaip leidžiate laisvalaikį?
 
- Esu lygiai toks pat žmogus, kaip ir kiti – to paties kraujo, to paties mąstymo, lygiai taip pat bijau nelaimių ir džiaugiuosi sėkmėmis, turiu pomėgių, keliauju su šeima...
Man patinka klausytis muzikos, skaitau knygas. Gal rečiau tarp kolegų sutinkamas hobis, kad mėgstu žaisti kompiuterinius žaidimus. Gal ir keistai atrodo direktorius, žaidžiantis žaidimus, bet galiu patikinti, kad to nedarau darbe (Šypsosi). Šį pomėgį turiu nuo vaikystės ir turbūt jam galiu padėkoti, kad išsiugdžiau savybę greitai priimti sprendimus čia ir dabar.

 
Trumpai
M.Vaitkus Lietuvos sveikatos mokslų universitete yra įgijęs gydytojo pulmonologo profesinę kvalifikaciją ir biomedicinos mokslų daktaro laipsnį. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirba nuo 2016 m., 2017 m. paskirtas direktoriaus pavaduotoju medicinai.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    E.Juozaitytė: spindulinė terapija – galingas ginklas

    E.Juozaitytė: spindulinė terapija – galingas ginklas

    „Spindulinė terapija yra galingas ginklas: jeigu vėžys diagnozuojamas anksti, aparatu galima išgydyti apie pusę pacie...
    Sveikatos patikrų karštligė – paskutinę minutę

    Sveikatos patikrų karštligė – paskutinę minutę

    Rugpjūčio pabaiga ir rugsėjis šeimos gydytojams – itin intensyvus laikotarpis. Į kabinetą plūsta ne tik įvairiomis ūminėmis...

    Budinti vaistinė


    Vaistų trūksta jau ir ligoninėse

    Vaistų trūksta jau ir ligoninėse

    Vaistų tiekimo sutrikimai – nemenkas rūpestis. Vaikų bronchų astmai gydyti mažų dozių inhaliatoriai didmeninės vaistų prekyb...
    Vaistininkai: geidžiami, bet nevertinami

    Vaistininkai: geidžiami, bet nevertinami

    Nors šalies vaistinių tinklas yra vienas tankiausių Europoje, o vaistininkų skaičius, tenkantis gyventojams, viršija...

    razinka


    Sveika šeima


    Žindymo kelionėje koją kiša nerimas

    Sveikatos ekspertai sutaria: žindymas yra geriausia investicija į kūdikio ir mamos sveikatą. Nors dėl fiziologinių priežasčių žindyti negali iki 2 proc. pasaulio moterų, kūdikio krūtimi nemaitinančių moterų dalis kur kas didesnė. Priežastys – informacijos trūkumas, mitai ir pogimdyviniai psichologiniai sunkumai.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Ateitis be plaučių vėžio: testuojama nauja vakcina

    „Kartu su dabartiniu standartiniu gydymu – imunoterapija ir chemoterapija – galėsime suteikti papildomą imuninį impulsą“, – BBC programai „Today“ sakė tyrimo vadovas prof. Siow Ming Lee. Jungtinėje Karalystėje pradėta testuoti vakcina nuo plaučių vėžio gali atverti kelią naujiems gydymo būdam...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Miško maudynės su ponia Apolonija
    Henrikas Vaitiekūnas Miško maudynės su ponia Apolonija
    Dėl visko kalta kontroversija
    Henrikas Vaitiekūnas Dėl visko kalta kontroversija
    El Nino, La Nina ir kiti
    Henrikas Vaitiekūnas El Nino, La Nina ir kiti

    Naujas numeris