Pirmasis naujo direktoriaus darbas – medikų paieškos

Sima Kazarian
2024-08-30
Su naujuoju Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriumi Mindaugu Vaitkumi kalbėjomės jo pirmąją darbo dieną, po sveikatos apsaugos ministro Aurimo Pečkausko vizito. Buvęs direktoriaus pavaduotojas medicinai, gydytojas pulmonologas teigia, kad ateiti į šias pareigas paskatino didžiulis kolektyvo palaikymas.
Pirmasis naujo direktoriaus darbas – medikų paieškos
„Mėgstu žaisti kompiuterinius žaidimus. Šį pomėgį turiu nuo vaikystės ir turbūt jam galiu padėkoti, kad išsiugdžiau savybę greitai priimti sprendimus čia ir dabar“, - sako Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Mindaugas Vaitkus.

- Nugalėjote net devyniolika stiprių kandidatų, tarp kurių daug sveikatos priežiūros įstaigų vadovų, buvęs jūsų viršininkas Arvydas Skorupskas. Kaip manote, kokios buvo jūsų stipriosios pusės?
 
Aš pats savo pergale netikėjau. Po antrosios konkurso dalies maniau, kad greičiausiai nelaimėsiu, pasveikinau save, kad turėjau ryžto pabandyti.
Sužinojus apie pergalę aplankė išties netikėtas džiaugsmas ir euforija. Tiesa, greitai ją pakeitė suvokimas, kokia atsakomybė laukia. Tačiau žinau, su kuo teks dirbti, profesionali komanda leidžia jaustis ramiai.
 
Kaip reagavo įstaigos bendruomenė sužinojusi, kad laimėjote konkursą?

- Kai kas stebėjosi, kodėl nedalyvavau, kai konkursas buvo skelbiamas pirmą kartą. Man einant koridoriais, skyriuose visi kalbino, sveikino... Išties malonu jausti palaikymą ir žinoti, kad žmonės nenusivylė išgirdę, kas laimėjo konkursą.
 
Viena priežasčių, dėl ko tikote šioms pareigoms, galėjo būti ir tai, kad kaip direktoriaus pavaduotojas puikiai pažįstate ligoninę. Nuo ko pradėsite darbus?
 
- Taip, tikrai, tai viena mano stipriųjų pusių. Na, o pradėsiu nuo bendravimo kultūros, konkrečiai – direktoriaus komunikacijos su ligoninės kolektyvu. Be abejo, su visais dviem tūkstančių darbuotojų pabendrauti nepavyks, tačiau tikrai pabendrausiu su visų skyrių vedėjais.
Nors teko tai daryti ir anksčiau, bet į pavaduotoją kreipiamasi su vienokiais argumentais, tikslais ir tikėjimu, o į vadovą – kitokiais. Norėsiu išgirsti kolektyvo mintis, pasitarti, sužinoti, kur mato problemas, tobulėjimo kryptis, kaip ir kuo gyvena.
Dar vienas labai man svarbus dalykas – jaunų naujų gydytojų, slaugytojų pritraukimas. Tai – tikrai pats sunkiausias manęs laukiantis darbas. Vyksiu į didžiąsias universiteto ligonines, kalbėsiuosi su klinikų vadovais, pristatysiu mūsų įstaigą.
 
Kokių gydytojų jums trūksta? Pavasarį teko skaityti, kad panevėžietė alergologo turėjo ieškoti aštuoniasdešimties kilometrų spinduliu...
 
- Specialistų trūksta beveik visų, tik vienų daugiau, kitų – mažiau. Viename skyriuje reikalingas gal tik vienas žmogus, kuris palengvintų darbą likusiems, o yra skyrių, kur tikrai striuka su medikais ir ten reikės jų daugiau.
 
- Kokiais argumentais kreipsitės į potencialius darbuotojus? Kokios Panevėžio ligoninės stipriosios pusės?

 
- Vienas argumentų, kad esame iš didžiausių mažiausi. Kad tai yra pliusas, įsitikinau pats, atvykęs čia dirbti iš didesnės įstaigos. Čia kolegos vienas kitą gerai pažįsta, dalijasi patirtimi, bendradarbiauja pacientų labui, dėl to pakankamai greitai sprendžiamos įvairios situacijos.
Kita vertus, net ir mažiausia respublikinė ligoninė nenusileidžia universiteto ligoninei turima įranga.
 
Kokia jūsų vizija įstaigai, kokius pokyčius norėtumėte įgyvendinti?
 

- Prisigalvoti galima daug, net sraigtasparnio nusileidimo aikštelę įrengti, bet didelių perversmų nedarysime, tęsis jau įsivažiavę projektai. Turime pasistatyti vakarietišką, modernia įranga aprūpintą infekcinę ligoninę, vyks atnaujinimo darbai Skubios pagalbos, Intensyvios terapijos skyriuose, visa kita matysime eigoje, kokia bus finansinė padėtis, kiek leis galimybės, remontuosime skyrius.
Turėsime atspindėti ir reformą, kuri nestovi vietoje. Matome, kaip keičiasi asmens sveikatos paslaugų teikimas: jei anksčiau buvo guldomas kone kiekvienas atvykęs į priėmimo skyrių, dabar suteikus pagalbą pacientas, jei tik gali, keliauja sveikti namo. Savoje aplinkoje žymiai greičiau gyjama, nėra streso, kurį kelia svetimos sienos ir žmonės.
 
Papasakokite šiek tiek apie save, ką mėgstate, kaip leidžiate laisvalaikį?
 
- Esu lygiai toks pat žmogus, kaip ir kiti – to paties kraujo, to paties mąstymo, lygiai taip pat bijau nelaimių ir džiaugiuosi sėkmėmis, turiu pomėgių, keliauju su šeima...
Man patinka klausytis muzikos, skaitau knygas. Gal rečiau tarp kolegų sutinkamas hobis, kad mėgstu žaisti kompiuterinius žaidimus. Gal ir keistai atrodo direktorius, žaidžiantis žaidimus, bet galiu patikinti, kad to nedarau darbe (Šypsosi). Šį pomėgį turiu nuo vaikystės ir turbūt jam galiu padėkoti, kad išsiugdžiau savybę greitai priimti sprendimus čia ir dabar.

 
Trumpai
M.Vaitkus Lietuvos sveikatos mokslų universitete yra įgijęs gydytojo pulmonologo profesinę kvalifikaciją ir biomedicinos mokslų daktaro laipsnį. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirba nuo 2016 m., 2017 m. paskirtas direktoriaus pavaduotoju medicinai.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

    A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

    „Esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes“, – nebesikuklina profesinės stiprybės pripažinti Klaipėdo...
    R.Gailiuvienė: pokalbis su draugu kartais atstoja psichoterapiją

    R.Gailiuvienė: pokalbis su draugu kartais atstoja psichoterapiją

    „Bendravimas – labai svarbus gyvenime“, – sako Raseinių psichikos sveikatos centro direktorė, gydytoja psi...

    Budinti vaistinė


    Pokyčiai dėl vaistų prieinamumo – tik kosmetiniai?

    Pokyčiai dėl vaistų prieinamumo – tik kosmetiniai?

    Įvairiuose formatuose ne kartą kalbėta, kad gyvybiškai svarbių vaistų kompensavimas Lietuvos pacientams stringa ir dėl itin...
    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  

    razinka


    Sveika šeima


    Kaip nesugriūti per egzaminus?

    Prasidėjusi vasara vyresnių klasių mokiniams bei studentams tampa įtampos, nerimo ir miego stokos laikotarpiu. Vaistininkai pastebi, kad pagalbos į vaistinę šiuo laikotarpiu užsuka vis daugiau jaunuolių, ir įspėja: ilgalaikis stresas ne tik mažina mokymosi efektyvumą, bet ir gali paveikti fizinę sveikatą.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Celine Dion: šliaušiu, bet nesustosiu

    Drąsus dainininkės Celine Dion sprendimas dokumentiniame filme atskleisti skaudžiausius ligos momentus – kūno sąstingį, nekontroliuojamus spazmus ir bejėgiškumą – sujaudino ir medicinos bendruomenę. „Celine atvirumas paskatino didesnį susidomėjimą sustingusio žmogaus sindromu. Tikimės, kad tai paskatins skirt...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Pranašystės... 2025-iesiems
    Henrikas Vaitiekūnas Pranašystės... 2025-iesiems

    Naujas numeris