Patalpų pritaikymas neįgaliesiems bus prižiūrimas griežčiau

Sniegė Balčiūnaitė, BNS
2021-01-25
Neįgaliesiems priekaištaujant, kad nemažai įstaigų bei viešųjų pastatų vis dar nepritaikyti jų poreikiams, Aplinkos ministerijos specialistai užsimena apie griežtesnę šio proceso kontrolę.
Patalpų pritaikymas neįgaliesiems bus prižiūrimas griežčiau

Tuo metu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) norėtų daugiau įgaliojimų tikrinant, ar  įrengiamos šiems žmonėms pritaikytos sanitarinės patalpos maitinimo įmonėse. 
Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos posėdyje praėjusią savaitę aptariant viešųjų statinių pritaikymą žmonėms su negalia jos pirmininkė Monika Ošmianskienė piktinosi, kad verslas apeina reikalavimus. 
„Galima priduoti patalpas, kurių paskirtis nežinoma, kad būtų bent koks sanitarinis mazgas, o vėliau tose patalpose imtis viešosios veiklos“, – teigė ji.     

 
Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Danutos Narbut aiškinimu, statybų  leidimai neišduodami, jeigu nepaisoma reikalavimų, tačiau ji pripažino, kad empatijos šioje srityje stinga.    
„Nebus statybos leidimas išduotas, jeigu trūksta kažkokio niuanso. Vilnius nepraleidžia nė vieno dokumento (statybos projekto – BNS), jeigu nėra neįgaliųjų atstovo parašo“, – tvirtino D. Narbut.  
„Ar užtenka mūsų empatijos šitoje vietoje? Manau, kad ne“, – pridūrė ji. 
„Čia ne empatijos klausimas, o korupcijos“, – replikavo parlamentaras Justas Džiugelis, siūlantis uždaryti visas įstaigas, jeigu jos nepritaikytos neįgaliesiems. 
„Jeigu negebame kontroliuoti aplinkos pritaikymo proceso, tai tokiu atveju turi būti uždaryta, kol nebus pritaikyta iki galo“, – teigė J. Džiugelis.  
 
Aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius sakė neatmetantis, kad bus sugriežtinta viešųjų įstaigų pritaikymo neįgaliesiems priežiūra. 

„Čia matome galimybes situaciją gerinti, nes dabar kontrolę užtikrina turbūt vien tik savivaldybės. Atsiremiam į jų turimus resursus. Didesni miestai turi daugiau galimybių, o mažose savivaldybėse tvarką prižiūri vienas-du specialistai“, – komisijos nariams sakė viceministras.    
Be kita ko, jis kvietė į kontrolės procesą įsitraukti ir pačius neįgaliuosius.  
 
VMVT direktoriaus pavaduotoja Jurgita Bakasėnienė siūlo leisti tarnybos specialistams vertinti, ar maitinimo įstaigose įrengtos higienos patalpos, pritaikytos neįgaliesiems. 
„Inspektoriai galėtų įvertinti, ar tualetai pritaikyti neįgaliesiems, ar visi bendri. Tada informuotume savivaldybę, jeigu nepritaikyta neįgaliesiems“, – aiškino ji.  
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos vyriausiasis patarėjas Aidas Valys  ir parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė susiginčijo, nuo kada visi statiniai turi būti pritaikyti neįgaliesiems. 
 
R. Šalaševičiūtės teigimu, reikalavimas, kad renovuojami pastatai turi būti pritaikyti neįgaliesiems, galioja nuo 2017 gegužės, o A. Valys tikino, kad maitinimo ar kitoms įstaigoms iki 2020 metų nebuvo tokio reikalavimo.  
„Statybos techninis reglamentas reikalavo, kad visuomeninio pastato kiekviename aukšte neįgaliesiems būtų pritaikytas ne mažiau kaip bent vienas sanitarinis mazgas (...) bet kiekvienoje atskiroje nuomojamoje ar parduodamoje patalpoje tokiame pastate nebuvo reikalavimo“, – parlamentarams teigė jis. 
Pasak A. Valio, nuo praėjusių metų neįgaliesiems būtina pritaikyti sanitarinius mazgus kiekvienoje atskiroje tame pačiame pastate esančioje įstaigoje. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Atidėta kardiologinė pagalba – it tiksinti bomba

  Atidėta kardiologinė pagalba – it tiksinti bomba

  Rizika sveikatai dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą dažnai yra nepalyginamai didesnė, nei pavojus užsikrėsti koronavirusine...
  Staigi gydytojo netektis prislėgė visus

  Staigi gydytojo netektis prislėgė visus

  Turėjusi būti eilinė darbo diena Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro gydytojui kardiologu...

  Budinti vaistinė


  Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

  Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

  Pandemijos pradžioje, kai visame pasaulyje buvo sunku užtikrinti reikiamą apsauginių kaukių kiekį, daug žmonių ėmė jas savaranki&s...
  „Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

  „Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos – patalpos, įranga, dokum...

  Sveika šeima


  Vakcinos vaikams: kada vėluoti negalima

  Pandemija turi ir teigiamų dalykų – nepaprastai išaugo susidomėjimas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems skirtais skiepais. Deja, nerimą kelia su metais vis labiau menkstantis skiepijimas dviem svarbiomis vakcinomis. 

  Sveikatos horoskopas


  Vasario 1-7 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indai atsparesni COVID-19?

  Indijoje, turinčioje gerokai per milijardą gyventojų, koronavirusas buvo sutiktas su didžiule baime. Ir ne veltui: per pandemijos laiką COVID-19 šalyje užsikrėtė arti 11 milijonų žmonių ir net per pusantro šimto tūkstančių mirė. Tačiau pastaruoju metu šalyje stebimas nuolatinis naujų atvejų mažėjimas, mokslininka...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gerovės valstybės miražai
  Henrikas Vaitiekūnas Gerovės valstybės miražai
  Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Henrikas Vaitiekūnas Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Loterijos – pramoginės kultūros dalis?
  Gediminas Navaitis Loterijos – pramoginės kultūros dalis?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica