Panevėžio ligoninė tikisi per dvi savaites atidaryti laboratoriją koronaviruso tyrimams

Ignas Jačauskas, BNS
2020-04-03
Respublikinė Panevėžio ligoninė tikisi per dvi savaites atidaryti laboratoriją koronaviruso tyrimams, laukiama įrangos, sako ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.
Jis sako, kad iki šiol Panevėžyje mėginiai siunčiami į laboratorijas kituose miestuose, o tai neleidžia atlikti tiek tyrimų, kiek norėtųsi. 
Panevėžio ligoninė tikisi per dvi savaites atidaryti laboratoriją koronaviruso tyrimams
A.Skorupskas

„Yra pasirašyta sutartis su tiekėjais, kad jie turėtų mums pristatyti reikiamą rangą per dvi savaites. Jei jie mūsų neapgaus ir išpildys sutartį taip, kaip ji parašyta, tikimės po dviejų savaičių paleisti laboratoriją Panevėžio ligoninėje“,  – spaudos konferencijoje penktadienį teigė A.Skorupskas.

Anot jo, šiuo metu laboratorijai rengiamos patalpos, vyksta kiti pasirengimo procesai.
„Kai gausime patvirtinimus, tikrai įsijungsime į bendrą laboratorijų tinklą Lietuvos ir galėsime daugiau tyrimų atlikti mūsų ligoninėje“, – pridūrė jis.
 
Ligoninės vadovas taip pat patvirtino, kad šiuo metu ligoninėje yra septyni pacientai, šešių iš jų būklė yra lengva ar vidutinio sunkumo, vienas pacientas yra reanimacijoje. Jis sako, kad kelios dienos Panevėžyje nėra naujų infekcijos atvejų, o du pacientai gali būti išleisti kaip pasveikę po papildomų pakartotinių tyrimų penktadienio vakare.
„Galima daryti prielaidą, kad situacija teikia vilčių, kad galbūt pavyks išvengti blogiausio scenarijaus ir galėsime lengviau atsikvėpti. Bet tai yra tik pirmoji kregždė, reikėtų laukti patvirtinimo, nes gali sekti antroji banga, kuri gali būti netgi didesnė už pirmąją“, – sakė jis.
Šiuo metu Lietuvoje tyrimai dėl koronaviruso atliekami devyniose laboratorijose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, trys jų – privačios.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica