Opozicija reikalauja asmeninės premjero atsakomybės

www.lsveikata.lt
2020-03-25
Reikšdami susirūpinimą dėl koronaviruso plitimo, bet kartu ir vertindami, kad krizės valdymas virsta vis labiau chaotišku, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas ir opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė kreipiasi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami nedelsiant prisiimti asmeninę atsakomybę už situacijos valdymą.
Opozicija reikalauja asmeninės premjero atsakomybės

Pasak trijų opozicinių frakcijų seniūnų, priverstinis grįžusių asmenų karantinavimas, vienoje patalpoje izoliuojant galimai sveikus ir sergančius asmenis, yra netinkamas, todėl Vyriausybė turi skubiai atšaukti privalomą grupinį nuo vakar dienos grįžtančiųjų karantinavimą, pradėti testuoti visus grįžtančius asmenis ir, pasitelkus elektronines priemones, kontroliuoti visus, kurie privalo laikytis karantino, o ne tik grįžtančius nuo kovo 24 dienos.

 
„Karantinas Lietuvoje tęsiasi jau antra savaitė. Nuo to momento kiekvieną dieną į Lietuvą iš užsienio šalių grįžo šimtai ir tūkstančiai žmonių, kurie turėjo privalomai saviizoliuotis. Tačiau tūkstančiai karantino nesilaikančių asmenų nevaržomai galėjo platinti virusą. Jų laisvės neapribojamos lyginant su tais, kurie privalomai izoliuojami nuo vakar. Kuo šie žmonės skirtingi ir ką tai iš esmės pakeis? Nuo pat pradžių Lietuvoje nebuvo pakankamai testuojama žmonių, medicinos darbuotojai neturėjo tinkamų apsaugos priemonių, o problemos neigtos ir menkintos. Privalomas visų grįžusiųjų – tiek sveikų, tiek galimai infekuotų asmenų – izoliavimas tinkamai neparuoštose, perpildytose patalpose pirmiausia kuria sąlygas sveikiems užsikrėsti. Kartu izoliuojamos šeimos su mažamečiais vaikais, asmenys, esantys rizikos zonoje, su asmenimis, patiriančiais ligos simptomus. Šis chaosas privalo būti sustabdytas nedelsiant“, – į premjerą kreipiasi G.Landsbergis, V.Čmilytė-Nielsen ir R.Budbergytė.
 
Pasak parlamentinių partijų atstovų, grįžę asmenys pirmiausia turėtų būtų tinkamai testuojami, o visų privaloma saviizoliacija būtų kontroliuojama pasitelkiant išmaniuosius sprendimus, elektronines stebėjimo priemones. Taip pat siūloma stiprinti kontrolę, pasitelkiant policijos ir savivaldybių pagalbą.
„Krizės valdymas apima gausybę visuomenės sričių: ne tik sveikatos, bet ir socialinių, saugumo, švietimo, ekonomikos ir t. t. Todėl mes, opozicinių frakcijų atstovai, siūlome koordinavimą ir krizinės situacijos valdymą pakelti į Vyriausybės lygmenį ir, Jums, premjere, pačiam tiesiogiai imtis vadovavimo pandeminės situacijos suvaldymui Lietuvoje. Laikas negailestingas, todėl dar kartą kreipiamės imtis tiesioginio situacijos koordinavimo. Visi esame suinteresuoti, kad mūsų šalis kuo efektyviau tvarkytųsi su užklupusia krize, išgelbėtume kuo daugiau gyvybių ir patirtume kuo mažesnius nuostolių“, – kreipimesi ragina G.Landsbergis, V.Čmilytė-Nielsen ir R.Budbergytė.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Jei po žiemos priaugote svorio

  Po žiemos ne vienam pavasariniai rūbai tampa kiek ankštoki, tad artėjant šiltajam sezonui tenka sukti galvą, kaip atsikratyti priaugtų kilogramų. Gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit pataria nepulti laikytis drastiškų dietų, o stengtis valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica