NVSC atstovė: Antavilių pensionate koronavirusas plinta dėl infekcijų kontrolės pažeidimų

Augustas Stankevičius, BNS
2020-05-08
Antavilių pensionate koronavirusas plinta dėl infekcijų kontrolės pažeidimų – netinkamai ar nedėvimų visų būtinų asmens apsaugos priemonių, teigia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
NVSC atstovė: Antavilių pensionate koronavirusas plinta dėl infekcijų kontrolės pažeidimų

„Detales išsiaiškinsime, kai atliksime epidemiologinį tyrimą. (...) Asmens apsaugos priemonių trūkumo kažkokio nepastebėjome. Tokie skaičiai didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų gali būti tik pažeidus protokolus ir grubiai juos pažeidus“, – penktadienį spaudos konferencijoje kalbėjo NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.
NVSC penktadienį pranešė, kad koronavirusu užsikrėtė dar dvi Antavilių pensionato darbuotojos. Pirminiais duomenimis, sąlytį su jomis turėjo 57 asmenys – 10 darbuotojų ir 47 globotiniai.

Kaip BNS sakė Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė, abi darbuotojos ir dirbo, ir gyveno įstaigos patalpose, todėl už įstaigos ribų virusu užsikrėsti negalėjo.
„Jos dirba nuo balandžio 28 dienos tokiu režimu, kai gyvena ir dirba konkrečiame skyriuje. (...) Galim tik numanyti, kad kažkuris gyventojas yra užsikrėtęs ir jos nuo jo užsikrėtė, nes jos nebuvo išėjusios“, – teigė įstaigos atstovė.
 
„Gyventojai buvo testuoti, bet yra toks dalykas kaip inkubacinis periodas, todėl testas galėjo būti neigiamas“, – pridūrė ji.
Paklausta, ar negalėjo būti taip, jog pačios darbuotojos sirgo, tačiau, kaip ir gyventojams, testai rodė neigiamus atsakymus, B. Šarakauskienė tokį variantą atmetė.
„Jos neturėjo jokio kontakto su sirgusiais asmenimis, buvo atrinktos darbuotojos, kurios jokio kontakto neturėjo“, – kalbėjo ji.
R.Lingienė spaudos konferencijoje teigė, kad šios darbuotojos greičiausiai taip pat užsikrėtė dėl to, jog nebuvo tinkamai dėvimos asmens apsaugos priemonės.
 
„Jei asmuo, kuris turi teikti slaugos paslaugas, dėvės tinkamai priemones, jis jokiu būdu neis į jokią izoliaciją. Kitaip mes tada nebeturėtume nei veikiančių ligoninių, nieko nebeliktų. Tai yra akivaizdūs pažeidimai“, – sakė ji.
Anot NVSC, viena iš naujai užsikrėtusiųjų – darbuotoja, kuri globotiniams teikia psichologinę pagalbą.
„Tai jos (psichologinės pagalbos – BNS) arba neturėtų teikti, arba teikti nuotoliniu būdu. Ten, kur nustatytas viruso plitimas, paslaugas, kurias galima atidėti, tai jas būtina atidėti“, – teigė R.Lingienė.
NVSC duomenimis, Antavilių pensionate koronavirusas diagnozuotas iš viso septyniems darbuotojams ir 11 pacientų.
Lietuvoje koronavirusas, penktadienio duomenimis, patvirtintas 1436 asmenims, nuo šios infekcinės ligos pasveiko 765 žmonės, mirė – 49 asmenys.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

   Budinti vaistinė


   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

   Sveika šeima


   Vyriškumui sušlubavus

   Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

   Sveikatos horoskopas


   Gruodžio 14-20 d.

   Avi­nas
   Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

   Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

   Komentarai


   Tema ir būsimos potemės
   Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
   Pulti ant kelių? Taip!
   Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
   Keistoji medicina
   Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica