Nuo kitų metų Lietuvoje žadama pradėti teikti telemedicinos paslaugas

Jūratė Skėrytė, BNS
2020-01-16
Kitąmet Lietuvoje planuojama pradėti teikti telemedicinos paslaugas rajonų ir regionų ligoninėms.
Nuo kitų metų Lietuvoje žadama pradėti teikti telemedicinos paslaugas
Telemedicinos projektui ketinama skirti 3,1 mln. eurų iš ES fondų.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šiemet bus pradėtas įgyvendinti bandomasis projektas, kai telemedicinos centrai bus įsteigti trijose respublikinėse ligoninėse.
„Manome, kad Lietuva tikrai yra pribrendusi tokiam sprendimui“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė A.Veryga.
Pagal pirminį sumanymą, Kauno klinikos, Santaros klinikos ir Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė turės po tris konsultuojamus skubiosios medicinos pagalbos skyrius rajonų ar regionų ligoninėse. Joms bus teikiamos telekonsultacijos, o esant poreikiui – ir stebėjimo paslauga.

 
Regionų gydymo įstaigose bus naudojama mobili įranga su galimybe prijungti diagnostinius prietaisus, pavyzdžiui, otoskopą, oftalmoskopą, ultragarsinį aparatą ir kt.
Respublikinėje ligoninėje esantis gydytojas konsultantas, skubos tvarka įvertinęs paciento būklę, galės skirti tyrimus, koreguoti gydymą, pateikti rekomendacijas dėl tolesnio ištyrimo ir gydymo. 
Taip pat didieji telemedicinos centrai turės galimybę keistis informacija, taip sudarydami sąlygas konsultuoti vienas kitą ar vienas kito konsultuojamus rajonus.
Kokios rajonų ir regionų gydymo įstaigos dalyvaus projekte, dar nėra žinoma. Kol kas analizuojama, kokios gydymo įstaigos daugiausia pacientų siunčia į didžiąsias Vilniaus ir Kauno ligonines.
 
Ministro teigimu, telemedicinos paslauga pirmiausia skirta skubiai medicinos pagalbai, tačiau ateityje pagalba plėsis. Anot jo, ateityje turėtų daugėti ir ligoninių, turinčių mobilią įrangą, skirtą telekonsultacijoms.

Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai Kęstutis Stašaitis per spaudos konferenciją sakė, kad telemedicinos paslaugos turėtų sumažinti pacientų skaičių didžiųjų ligoninių priėmimo skyriuose.
Anot jo, pastaraisiais metais priėmimo skyriaus pacientų dramatiškai daugėja. Be to, apie 13 proc. pacientų iš rajonų ligoninių atvežami be reikalo, jie galėtų būti gydomi vietoje.
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės direktorės Jelenos Kutkauskienės teigimu, kolegų konsultacijos turėtų kelti mažesnių gydymo įstaigų gydytojų kompetenciją ir kvalifikaciją.
 
„Kolegoms kitose ligoninėse galėsime patarti, kad jie jaustųsi drąsiau skirdami gydymą“, – sakė ji.
Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Motiejūnienė Bilotienė teigė, kad skubi konsultacija leis anksčiau pradėti gydymą.
„Esant sudėtingam pacientui ar sudėtingai būklei nereikėtų laukti, kol pakonsultavus pacientą, jis atvyktų į vieną iš daugiaprofilinių ligoninių. Galėtų prasidėti gydymas pakeliui, neprarastume laiko, turėtumėm geresnę paslaugą ir geresnius rezultatus“, – sakė ji.
Telemedicinos projektui ketinama skirti 3,1 mln. eurų iš ES fondų.
Planuojama, kad per šiuos metus bus atlikti visi įrangos pirkimai, o nuo kitų metų sausio pradėta teikti paslauga.  

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    „Būčiau susirgusi vėžiu, senai būčiau mirusi, o nuo šios ligos mirtis neateis. Nebent galėjau mirti nuo vaistų“...
    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...

    Budinti vaistinė


    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

    razinka


    Sveika šeima


    Buriavimas: mėlynos kojos, bet rami galva

    Kad buriavimas yra vandens sportas, žino kiekvienas. Tačiau ties čia daugelio žinios apie šią sporto šaką tikriausiai ir baigiasi. Kuo ypatingas buriavimas, kokia jo nauda ir žala sveikatai, kaip įveikti jūrligę ir krantligę, pasakoja buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ įkūrėjas Vilius Tamkvaitis.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JAV – rekordinis vaistų trūkumas

    Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

    Naujas numeris