Nori išsitirti pakartotinai? Papūsk į dūdą

Tautvilė Linkutė
2020-07-31
Taip jau nutiko, kad vilnietės Ingos sūnui prieš planinę operaciją buvo atliktas rutininis COVID-19 testas ir jo atsakymas buvo teigiamas. Bet tai, kas vyko po to, verta atskiros istorijos.
Nori išsitirti pakartotinai? Papūsk į dūdą

Taigi, COVID-19 testas vaikui teigiamas, šeimos nariams – neigiamas. Simptomų nejaučia niekas. Ikimokyklinio ugdymo įstaigos grupė NVSC nurodymu karantinuojasi ir patalpos dezinfekuojamos, o kontaktą turėjusiems asmenims paskiriamas laikas atlikti testus dėl koronaviruso grėsmės valstybės lėšomis.

Savo ruožtu atsakingi tėvai jau spėjo pasidomėti, jog nemažai greitųjų testų duoda klaidingai teigiamus arba klaidingai neigiamus rezultatus ir nori testą vaikui pakartoti. Juolab kad net ir praėjus kelioms dienoms simptomų niekas šeimoje nejaučia. Greičiau dėl COVID-19 nori pasitikrinti ir kiti tą pačią ugdymo įstaigą lankantys vaikai bei jų tėvai. Tik pasirodo, tai nėra taip paprasta, kaip viešai deklaruojama.
 
Pasiskambinus į privačias laboratorijas ir paklausus, ar galima atvykti pasidaryti mokamą COVID-19 testą, visos vienbalsiai sako: „Žinoma, laukiam“. Tiesa, kai kur eilės ir geriausiu atveju lauks po poros savaičių. Bet, kai pasakai, kad tai būtų antras, pakartotinis testas, norint išsiaiškinti, ar pirmasis nebuvo folce positive, visi taip pat vienbalsiai pasako, kad tokiu atveju nepriims. Siūlyk kiek nori pinigų, ne ir viskas. Nepriims, jeigu pirmasis koronaviruso testas buvo teigiamas jums, jūsų šeimos nariui, artimam kolegai ir jeigu turėjote nors menkiausią kontakto galimybę. Nesvarbu niekam, kad simptomų nejaučiate. Privačios klinikos siunčia atgal prašyti pagalbos pas NVSC, mat šie privalo užtikrinti galimybę pakartotiniams tyrimams, bet taip vėl be galo užtęsiamas laikas. Galiausiai vienintelė privati laboratorija sutinka paimti mėginį iš automobilio, privažiavus prie klinikos ir atlikti mokamą pakartotinį tyrimą be problemų ir kaip įmanoma greičiau.
 
Kyla klausimas, kiek žmonių ima ir atvirai prisipažįsta, dėl ko jie nori atlikti COVID-19 testą. Juk tie, kurie nepasako, kad turėjo kontaktą ar pirmą teigiamą, vis tiek yra registruojami bent vizito, kurio metu dar tik bus ryškinamasi, ar keliavo, kaip jaučiasi, kontaktavo ar ne su kovidiniais ir t.t. Tai vis tiek bus sudaryta teorinė ir praktinė galimybė virusą paskleisti plačiau, ypač, jeigu atvejis nekaltai besimptomis. O jei prisipažinsi sąžiningai dar telefonu, 90 proc. tikimybės, kad už pinigus nusipirkt gali viską, tik ne skubų pakartotinį koronaviruso tyrimą. Tad kam tuomet privačios laboratorijos juos daro apskritai? Nori tirti tik akivaizdžiai sveikus? Reikia surinkti tik neigiamus rezultatų atsakymus? Kokia iš viso tuomet yra nauda iš jų?


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    „Šiuo metu tikrai yra didžiulis gydytojų reabilitologų poreikis. Todėl įstaigų vadovai, siekiantys aukšto lygi...
    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    „Kuo daugiau veiklos, tada nėra kada dejuoti! Išmokau suprasti organizmo signalus ir rasti laiko poilsiui, supratau, ...

    Budinti vaistinė


    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Nuo kitų metų ES startuos svarbus sveikatos politikos pokytis – jungtinis sveikatos technologijų vertinimas (STV). Ar tai bu...
    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...

    razinka


    Sveika šeima


    Vyrai jau verkia

    Nors visuomenėje apie vyrų psichoemocinę sveikatą kalbama drąsiau ir garsiau, statistika liudija, kad emocinių sunkumų slegiami vyrai nėra linkę kreiptis pagalbos. Visgi pirmasis žingsnis jau žengtas – kino salėse vyrai išdrįsta parodyti ir džiaugsmą, ir ašaras.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    „Titaniko“ II ateitis: fiasko ar bravo?

    „Titanikas“ II gali sukurti taiką. Šis gali tapti taikos laivu visoms pasaulio valstybėms“, – sako ekscentriškasis australų verslininkas Clive Palmeris. Pastarasis savųjų planų sukurti istorinio tragiško likimo laivo repliką nepamiršo. Jis prisimena ne tik romantinę Džeko ir Rouzės ...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Henrikas Vaitiekūnas Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Ar gudresnis valgo skaniau?
    Henrikas Vaitiekūnas Ar gudresnis valgo skaniau?
    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija

    Naujas numeris