Ne visi koronaviruso patikros mobilieji punktai dirba visa apimtimi

Augustas Stankevičius, BNS
2020-03-24
Regionuose pradėjus veikti keturiems mobiliesiems koronaviruso patikros punktams, ne visi jie pacientus priims iki vakaro, praneša Kauno greitosios medicinos pagalbos stotis, administruojanti Karštąją liniją 1808.
Ne visi koronaviruso patikros mobilieji punktai dirba visa apimtimi

Kaip BNS sakė Kauno GMPS direktorius Nerijus Mikelionis, Karštoji linija į Alytaus ir Marijampolės punktus paskutinius antradieniui pacientus užregistravo 16.50 val., o į Telšių punktą – 15.10 val.
Vienintelis naujai atidarytas punktas iki 20 val. pacientus priims Šiauliuose.
„Visi šie punktai užpildyti, daugiau registracija antradienį į juos nevyks“, – kalbėjo N.Mikelionis.
 

Kaip teigia Alytaus ir Marijampolės atstovai, punktai dirba ne iki 20 val. vakaro, nes į juos antradieniui pristatytos priemonės leidžia paimti 30-ies žmonių mėginius.
„Yra situacija tokia, kad kiek mums terpių duoda, tiek mes imam. Esam padarę brigadas, galėtume imti ir daugiau, bet, deja, neturim tam terpių“, – BNS antradienį sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė.
Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, skirti 30 mėginių numatoma ir trečiadieniui.
Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Almantas Lukavičius sako, kad mieste esančiame punkte tepinėlių yra pakankamai ir užtektų paimti daugiau mėginių nei šiuo metu leisti 20.
„Negalim daugiau paimti dėl reagentų trūkumo laboratorijoje Klaipėdoje, nes ji aptarnauja ne tik mūsų savivaldybę“, – kalbėjo A.Lukavičius.
 
Dėl šios priežasties ir punktas Klaipėdoje paskutinį pacientą antradienį priims 18.30 val.
„Kiek Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorija gali padaryti tyrimų, kiek turi reagentų, tiek mes ir imam mėginių. Pagal ministro įsakymą, mes su ja derinam kiekvienos dienos darbą“, – BNS sakė Klaipėdos miesto poliklinikos vadovė Loreta Venckienė. 
„Yra ribojama. Reagentų gauta tik 5 tūkst. tyrimų, o šiandien dar atsidarė 4 punktai“, – pridūrė ji.

Kaune vienas punktas veiks iki 19.20 val., kitas – iki 19.30 val. Anot N.Mikelionio, jie taip pat „pilnai užpildyti“.
Kaip teigia Kauno GMPS vadovas, Vilniuje visi trys punktai pacientus priims iki 20 val., tačiau pilnai užpildytas tik vienas.
 
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia negalintis tiksliai pasakyti, kodėl punktai pacientus priima ne iki 20 val. vakaro, tačiau tikina, kad taip yra ne dėl reagentų trūkumo.
„Reagentų netrūksta (...). Greičiausiai, tai ne su reagentais ir terpėmis susijęs dalykas. Turėkim galvoje, kad punktai, kurie tik pradeda darbą, jiems reikia procesus suderinti, žiūrėti, ar viskas tinkamai vyksta, ar duomenys tinkamai suvaikšto ir juos galima perduoti laboratorijoms. Laiko klausimas, kada jos tą laiką išplės“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė A. Veryga.

Sekmadienį į Lietuvą buvo atgabenta reagentų, skirtų 5 tūkst. tyrimų dėl koronaviruso atlikti. Pirmadienį pranešta, kad regentus tieks bei gamins ir „Thermo Fisher Scientific Baltics“.
Pasak ministro, nuo trečiadienio vidurdienio taip pat darbą pradės punktai Panevėžyje bei Tauragėje.
 
„Vienas likęs punktas Utenoje intensyviai ruošiasi, kai bus pasiruošęs, bus pasirašytas leidimas atlikti mobiliuosius tyrimus“, – kalbėjo A.Veyga.
SAM skelbia, jog pacientų registracija vykdoma tik tik tai dienai, kai kreipiamasi, tačiau Kauno GMPS vadovas sako, kad tai yra „ne visai tiksli ta informacija“.
„Registracija pradedama iš vakaro – nuo to momento, kai punktai žino, kiek kitą dieną galės priimti žmonių“, – teigė N.Mikelionis.
Mobilieji koronaviruso patikros punktai iš viso turėtų būti atidaryti dešimtyje Lietuvos miestų. Dabar jie veikia septyniuose: trys Vilniuje, du Kaune ir po vieną Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Telšiuose bei Marijampolėje.
Į mobilųjį punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. Tiems žmonėms, kurie negali atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.
 
BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica