Ministras: kitą savaitę dešimtyje apskričių bus atidaryti „drive-in“ tyrimų punktai

Milena Andrukaitytė, Jūratė Skėrytė,BNS
2020-03-15
Kitą savaitę dešimtyje apskričių bus atidaryti koronaviruso patikros „drive-in“ punktai.
Ministras: kitą savaitę dešimtyje apskričių bus atidaryti „drive-in“ tyrimų punktai

Į juos automobiliu atvykę gyventojai galės atlikti tyrimus ir važiuoti namo laukti rezultatų, pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
„Kitą savaitę suplanuota, kad startuoja dešimt punktų Lietuvoje vadinamųjų drive-in, kaip šalys kitos naudoja techniką, kai žmonės atvykę automobiliu gali tą tyrimą atlikti, po to važiuoti namo ir laukti rezultato, kad jiems nereikėtų į ligoninę važiuoti“, – sekmadienį per spaudos konferenciją Kaune sakė A.Veryga.


Ministras teigė kol kas negalintis pasakyti, kokiais atvejais žmonės galės tuos tyrimus atlikti, ar tik jaučiantys simptomus, įtariantys kontaktą su apsikrėtusiais asmenimis, taip pat, kur šie patikros punktai bus įrengti.
„Ketinama tuos taškus, (pasitikrinti žmonėms – BNS) kurie turi simptomus, išplėsti, dešimtyje apskričių specialistai ruošia aprašą. Kai bus suderinta su įtaigoms, bus paskelbta, kur galima atvažiuot ir kam“, – sakė A.Veryga.
Jis taip pat patvirtino, kad galimybė medikų brigadoms vykti į namus paimti koronaviruso tyrimų yra „labai teorinė galimybė“.
 
„Supraskite, kad atvykusi į namus komanda turi būt pilnai apsirengusi, tai vėlgi didžiuliai ištekliai, ta komanda turi važiuoti. Paprasčiau, kad gyventojai patys atvažiuoja į tam tikrą punktą, nes absoliuti dauguma jų yra su labai nesunkiais simptomais“, – kalbėjo ministras.
Jis taip pat pabrėžė, kad net ir neigiamas tyrimo rezultatas nereiškia, kad iš užsienio grįžę gyventojai galės nesilaikyti saviizoliacijos taisyklių.

„Nesureikšminkime taip tų tyrimų. Tai, kad tyrimų daug padarysime, visiškai nepaneigsime saviizoliacijos, karantinavimo būtinybės. Jei yra bent menkiausias įtarimas, kad turėjote kontaktą, karščiuojate, sloguojate, sėdėkite namuose – tokia yra rekomendacija. Ne važinėtis kažkur, aiškintis ir rizikuot, kaip atsitiko kai kuriais atvejais, kad žmonėms pakeliavo, pavažiavo autobusais, dabar mes jų net kontaktų nebegalime atsekti, nes nebeįmanoma, o tiesiog būti namie, – dabar pagrindinė rekomendacija“, – kalbėjo A. Veryga.
Lietuvoje kol kas nustatyti devyni koronaviruso atvejai, visi – atvežtiniai.
Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo pirmadienio Vyriausybė šalyje įveda karantiną.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica