Mėginiai dėl koronaviruso Saločių pasienio punkte neimami, nes nepasiruošta – meras

BNS
2020-03-31
Mėginiai dėl koronaviruso grįžtantiems per Saločių-Grenctalės pasienio punktą neimami, nes tam nebuvo pasiruošta, sako Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas.
Mėginiai dėl koronaviruso Saločių pasienio punkte neimami, nes nepasiruošta – meras

„Ne, tai nevyksta“, – LRT radijui antradienį sakė meras, paklaustas, kaip vykdoma tvarka, numatanti grįžtančiųjų patikrą.

„Jei naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį gauname įsakymą, kad turėsime pradėti imti mėginius, tam dalykui turi būti pasiruošta, per vieną dieną tai nepadaroma, turi medikai apmokymus praeiti. Galiausiai provincijos savivaldybės turi gydytojų problemą, vyresnio amžiaus ir tą personalą surasti, su juo susitarti irgi nėra taip paprasta. Todėl mėginiai kol kas Pasvalio pasienio poste neimami“, – sakė G.Gegužinskas. 
 
Mero vertinimu, mėginių paėmimu turėtų rūpintis ne savivaldybės, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, organizuojantis žmonių sutikimą pasienyje ir grįžtančiųjų srautų skirstymą.
Anot G.Gegužinsko, pirmadienį šios problemos aptartos savivaldybių vadovų vaizdo konferencijoje su Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijų atstovais.
„Tikiuosi, kad išgirdo, bet ar mūsų žodis eis Dievui į ausį, nežinia“, – sakė G.Gegužinskas.
Su panašiomis problemomis patvirtino susiduriantis ir Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius. Anot jo, mažesnės savivaldybės pačios nepajėgios organizuoti mobiliųjų punktų veiklos, todėl siūlo organizuoti grįžtančiųjų nuvežimą iki didesniuose miestuose esančių mobiliųjų punktų mėginiams paimti.
Artimiausias punktas nuo Pagėgių - Tauragėje, nuo Pasvalio – Panevėžyje.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica