Medikui ir penkiems pacientams už kyšininkavimą skirtos baudos

BNS
2020-02-21
Šiaulių apylinkės teismas penktadienį medikui ir penkiems pacientams už kyšininkavimą skyrė pinigines baudas.
Medikui ir penkiems pacientams už kyšininkavimą skirtos baudos

Kaip pranešė teismas, medikas buvo kaltinamas tris kartus paėmęs po 20 eurų kyšį, o penki pacientai – gydytojams davę nuo 20 iki 600 eurų dydžių kyšius.
Tris kartus kyšį iš pacientų paėmusiam 61 metų neurologui Kęstučiui Dainiui teismas skyrė 4,5 tūkst. eurų dydžio baudą ir konfiskavo 60 eurų, gautus kaip kyšius.
Už mediko papirkimą ir sukčiavimą 78 metų vyrui teismas skyrė daugiau kaip 3,7 tūkst. eurų dydžio baudą. Jis „Sodrai“ turės sumokėti 1,3 tūkst. eurų civilinį ieškinį.

Tokio paties dydžio baudą gavo ir 64-erių vyras, jau kartą teistas už kyšio davimą.
Devynis kartus teistam ir recidyvistu pripažintam 62 metų vyrui už kyšio davimą teismas skyrė daugiau kaip 2,6 tūkst. eurų dydžio baudą.
 
Subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, jam paskirta galutinė laisvės atėmimo bausmė pusmečiui ją atidedant metams ir beveik 4,6 tūkst. eurų bauda.
Kartą teistai, kyšį davusiai 41 metų moteriai teismas skyrė 376 eurų baudą, kurią subendrino su ankstesne bausme ir paskyrė galutinę 565 eurų baudą.
Kyšį davusiam 66 metų vyrui skirta beveik 1,9 tūkst. eurų dydžio bauda.

Pasak bylą nagrinėjusio teisėjo Martyno Galvičiaus, kaltę dėl papirkimo pripažino du kaltinamieji, tačiau vienas iš jų neigė sukčiavęs.
„Visi kiti kaltinamieji savo kaltės nepripažino, tačiau teismas jų duotus parodymus paneigė byloje esančiais ir teismo posėdžio metu ištirtais įrodymais. Teismas rėmėsi vaizdo ir garso įrašais, kriminalinės žvalgybos metu surinktais duomenimis, liudytojų parodymais ir kita medžiaga“, – pranešime cituojamas teisėjas.
 
Teismas konstatavo, kad atlikus patikrinimą dėl kelių asmenų darbingumo lygio pagrįstumo, nustatyta, kad Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos priimti sprendimai yra teisėti ir pagrįsti. Todėl asmenų veiksmai paperkant medikus neturėjo įtakos dėl darbingumo lygio nustatymo.
Teismas nustatė, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos 2017 metų pirmoje pusėje Šiauliuose, vienoje privačioje medicinos klinikoje, gydytojo darbo kabinete. Gydytojas K.Dainius iš trijų pacientų paėmė ne daugiau nei po 20 eurų kyšį už medicininę konsultaciją ir vienu atveju – dar ir už vaistų išrašymą.
Trys klinikos pacientai papirko tos pačios medicinos klinikos gydytoją Egi­di­jų Jan­kaus­ką, kuris už kyšininkavimą yra teisiamas Šiaulių apygardos teisme.
Teismo duomenimis, nuo 50 iki 600 eurų siekiantys kyšiai buvo duoti už dokumentų klastojimą ir jų suruošimą, laikino nedarbingumo pažymėjimų išdavimą.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica