Medikui ir penkiems pacientams už kyšininkavimą skirtos baudos

BNS
2020-02-21
Šiaulių apylinkės teismas penktadienį medikui ir penkiems pacientams už kyšininkavimą skyrė pinigines baudas.
Medikui ir penkiems pacientams už kyšininkavimą skirtos baudos

Kaip pranešė teismas, medikas buvo kaltinamas tris kartus paėmęs po 20 eurų kyšį, o penki pacientai – gydytojams davę nuo 20 iki 600 eurų dydžių kyšius.
Tris kartus kyšį iš pacientų paėmusiam 61 metų neurologui Kęstučiui Dainiui teismas skyrė 4,5 tūkst. eurų dydžio baudą ir konfiskavo 60 eurų, gautus kaip kyšius.
Už mediko papirkimą ir sukčiavimą 78 metų vyrui teismas skyrė daugiau kaip 3,7 tūkst. eurų dydžio baudą. Jis „Sodrai“ turės sumokėti 1,3 tūkst. eurų civilinį ieškinį.

Tokio paties dydžio baudą gavo ir 64-erių vyras, jau kartą teistas už kyšio davimą.
Devynis kartus teistam ir recidyvistu pripažintam 62 metų vyrui už kyšio davimą teismas skyrė daugiau kaip 2,6 tūkst. eurų dydžio baudą.
 
Subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, jam paskirta galutinė laisvės atėmimo bausmė pusmečiui ją atidedant metams ir beveik 4,6 tūkst. eurų bauda.
Kartą teistai, kyšį davusiai 41 metų moteriai teismas skyrė 376 eurų baudą, kurią subendrino su ankstesne bausme ir paskyrė galutinę 565 eurų baudą.
Kyšį davusiam 66 metų vyrui skirta beveik 1,9 tūkst. eurų dydžio bauda.

Pasak bylą nagrinėjusio teisėjo Martyno Galvičiaus, kaltę dėl papirkimo pripažino du kaltinamieji, tačiau vienas iš jų neigė sukčiavęs.
„Visi kiti kaltinamieji savo kaltės nepripažino, tačiau teismas jų duotus parodymus paneigė byloje esančiais ir teismo posėdžio metu ištirtais įrodymais. Teismas rėmėsi vaizdo ir garso įrašais, kriminalinės žvalgybos metu surinktais duomenimis, liudytojų parodymais ir kita medžiaga“, – pranešime cituojamas teisėjas.
 
Teismas konstatavo, kad atlikus patikrinimą dėl kelių asmenų darbingumo lygio pagrįstumo, nustatyta, kad Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos priimti sprendimai yra teisėti ir pagrįsti. Todėl asmenų veiksmai paperkant medikus neturėjo įtakos dėl darbingumo lygio nustatymo.
Teismas nustatė, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos 2017 metų pirmoje pusėje Šiauliuose, vienoje privačioje medicinos klinikoje, gydytojo darbo kabinete. Gydytojas K.Dainius iš trijų pacientų paėmė ne daugiau nei po 20 eurų kyšį už medicininę konsultaciją ir vienu atveju – dar ir už vaistų išrašymą.
Trys klinikos pacientai papirko tos pačios medicinos klinikos gydytoją Egi­di­jų Jan­kaus­ką, kuris už kyšininkavimą yra teisiamas Šiaulių apygardos teisme.
Teismo duomenimis, nuo 50 iki 600 eurų siekiantys kyšiai buvo duoti už dokumentų klastojimą ir jų suruošimą, laikino nedarbingumo pažymėjimų išdavimą.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris