L.Kasčiūnas prašo informuoti, ar Lietuva pasirengusi gydyti lengvas COVID-19 formas namuose

www.lsveikata.lt
2020-03-27
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą prašydamas atsakyti, ar yra nustatyta, kaip bus konsultuojami ir stebimi lengvos ar vidutines būklės pacientai, besigydantys namuose.
L.Kasčiūnas prašo informuoti, ar Lietuva pasirengusi gydyti lengvas COVID-19 formas namuose
L.Kasčiūnas

„Jei koronaviruso epidemija plėsis ir užsikrėtusiųjų skaičius augs, masinė hospitalizacija gali tapti nebeįmanoma ir netikslinga, o vietų gydymo įstaigose gali trūkti net sunkios ar kritiškos būklės pacientams. Pavyzdžiui, Italijoje, Ispanijoje dėl didžiulio pacientų skaičiaus ir dėl lovų trūkumo pacientai guldomi tiesiog koridoriuose, laukimo kambariuose, išnaudojama kiekviena erdvė. Kyla klausimas, ar pasirengta tokiam scenarijui ir Lietuvoje“, – sako L.Kasčiūnas.

Seimo nario teigimu, situaciją apsunkina ir tai, kad koronavirusu neišvengiamai apsikrės ir dalis gydytojų bei slaugytojų, o kai kurios gydymo įstaigos gali tapti infekcijos židiniais ir turės būti laikinai uždarytos. Deja, bet būtent tokia tendencija pastebima Lietuvoje, nes medikai buvo laiku nepakankamai aprūpinti asmeninėmis apsaugos priemonėmis, jie nebuvo testuojami.
 
„Didinant testavimo apimtis, tikėtina, bus nustatyta ir daugiau lengvos formos pacientų, kurie gydysis namuose. Tokioje situacijoje yra itin svarbu sukurti pagalbos sistemą šiems asmenims, nustatyti, kaip bus konsultuojami ir stebimi lengvos ar vidutines būklės pacientai, besigydantys namuose. Toks lengvomis ar vidutinėmis koronaviruso ligos formomis sergančiųjų gydymas namuose leistų išvengti galimos ligoninių perkrovos, kokia šiuo metu yra kitose užsienio valstybėse, apsaugotų kitus pacientus ir medicinos personalą nuo galimo užkrato plitimo, padėtų minimizuoti dėl asmens apsauginių priemonių trūkumo kylančias rizikas“, – sako L.Kasčiūnas.
Seimo narys prašo sveikatos apsaugos ministro informuoti, kaip yra pasirengta galimam koronaviruso liga užsikrėtusiųjų skaičiaus augimui, kai plataus masto hospitalizacija taptų nebeįmanoma arba nereikalinga, kaip jie būtų stebimi, kokios pagalbos sulauktų.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica