„Litexpo“ gali virsti laikina ligonine užsikrėtusiems koronavirusu

Sniegė Balčiūnaitė, BNS
2020-03-22
Lietuvai grumiantis su intensyvėjančiu koronaviruso protrūkiu, jau planuojama, kokias patalpas ir kaip pertvarkyti, kad jos tiktų taikyti gydymo procedūras, izoliuoti ar kitoms reikmėms.  Pasak parodų centro „Litexpo“ direktoriaus Justino Bortkevičiaus, kuo netrukus virs „Litexpo“ paaiškės kitą savaitę
„Litexpo“ gali virsti laikina ligonine užsikrėtusiems koronavirusu

„Taip. Yra svarstoma. Rytoj (pirmadienį) turime su atsakingomis institucijomis virtualų susisiekimą ir spręsime“, – BNS teigė J. Bortkevičius. 

Keli paskirties scenarijai  

„Litexpo“ vadovas nedetalizavo, kokiai paskirčiai patalpos būtų pritaikytos. Anot jo, jos galėtų virsti ir laikina gydymo įstaiga, ir pritaikytos kitoms reikmėms. 

„Gali būti įvairių scenarijų – ir savanorių pajėgoms lokalizuoti, ir ligoninė, ir užkrėstiems ligoniams. Specialistai pagalvos ir nuspręs, kaip tinkamiausiai „Litexpo“ infrastruktūrą pritaikyti. Kada ta tinkamiausia paskirtis bus rasta, bus pristatyta visuomenei“, – BNS aiškino J. Bortkevičius.  
Pasak jo, kol kas svarstoma apie vidaus patalpų panaudojimą, tačiau reikalui esant būtų pertvarkoma ir šalia „Litexpo“ esanti didelė automobilių stovėjimo aikštelė.   

„Kol kas kalbame tik apie vidaus patalpas, o jeigu bus poreikis aikštelei, ten galima ir laikinas palapines statyti ir ką tik nori“, –  teigė J. Bortkevičius. 

„Litexpo“ vidaus infrastruktūra siekia 33 tūkst. kvadratinių metrų, o iš jų 16 tūkst. kvadratinių metrų sudaro salių plotas. 

Savivaldybės į Turto banką dėl patalpų nesikreipia
Turto banko komunikacijos skyriaus vadovas Tomas Bagdonas BNS pranešė, kad vienintelis Turto bankui priklausantis pastatas – tuščias buvęs Kulautuvos reabilitacijos centras jau perduotas Kauno miestui rūpintis jo pritaikymui su koronavirusu susijusioms reikmėms.  
„Jį perdavėm Kaunui laikinai, kol tęsis epidemija“, – sakė Turto banko atstovas.
Pasak jo, kol kas daugiau savivaldybių į Turto banką dėl laisvų patalpų nesikreipė.  

„Kol kas iš savivaldybių nesame gavę jokių prašymų, nebuvo kreipimusi. Reikia, kad savivaldybės kreiptųsi, jos geriau žino, kiek vietų suplanuoti reikia“,– sakė T. Bagdonas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

   Budinti vaistinė


   Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

   Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

   Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

   Sveika šeima


   Šiandien tartis dėl gimdymo su gydytoju - nerekomenduojama

   Būsimos gimdyvės neretai iš anksto tariasi su gydytojais akušeriais ginekologais, kad būtent jie priimtų gimdymą. Kokia viso to prasmė? Ar verta? Bijau, kad taip tik medikas bus įpareigojamas „budėti“. Margarita, 32 m. 

   Sveikatos horoskopas


   Lapkričio 23 - 29 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

   Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Kiekvienam teks nuvykti...
   Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
   Leonardas Cohenas ir jausmai
   Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica