Ligos išmoką tėvams už izoliacijoje esančius vaikus siūloma mokėti ir be specialaus režimo

Augustas Stankevičius, BNS
2020-09-11
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo ligos išmoką tėvams už izoliacijoje esančius kontaktą su sergančiuoju turėjusius vaikus mokėti ir tais atvejais, kai mokykloje nėra paskelbtas infekcijų plitimą ribojantis režimas.
Ligos išmoką tėvams už izoliacijoje esančius vaikus siūloma mokėti ir be specialaus režimo

Kaip BNS penktadienį sakė socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėja Eglė Samoškaitė, šiuo metu ir nedarbingumą, ir ligos išmoką už izoliacijoje esantį vaiką tėvai gali gauti tik tuomet, kai ugdymo įstaigoje paskelbiamas toks režimas.
Be to, išmoka gali būti mokama tik už darželinukus, priešmokyklinukus ir pradinukus.

Jei tokio režimo nėra, tėvai gali pretenduoti tik į nedarbingumą – vadinasi, tuo metu, kai tėvai prižiūri vaiką, turi teisę neiti į darbą, tačiau už tai jiems nėra mokami pinigai.
Infekcijų plitimą ribojantis režimas, anot ministro patarėjos, yra laikinas kontaktinio ugdymo nutraukimas klasei, kelioms klasėms ar visai mokyklai, tačiau jis būti skelbiamas tik suderinus su savivaldybe.
 
„Norime kad tokiais atvejais tėvai gautų ne tik nedarbingumą, bet ir ligos išmoką tuo laikotarpiu, kai vaikui dėl koronaviruso grėsmės yra paskiriama izoliacija. (...) Siūlysime Seimui, kad ligos išmokos būtų išmokamos visiems tėvams ir už ankstesnius laikotarpius iki įstatymo pakeitimo įsigaliojimo“, – sakė ji.
TTaip pat ligos išmoką galės gauti ir tie tėvai, kurių atžala sąlytį turėjo ne mokyklos aplinkoje, priešingai nei yra dabar.
Ji taip pat pabrėžė, kad šiuo metu galiojanti tvarka, kuomet Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tėvams gali suteikti galimybę gauti nedarbingumą už saviizoliacijoje esantį vaiką iki 14 metų, yra prieštaraujanti įstatymams. Nesvarbu, ar mokykloje galioja specialus režimas, ar ne, nedarbingumas tėvams turi būti suteiktas tik už ankstyvojo ir pradinio ugdymo procese dalyvaujančius vaikus.
 
„Šiuo metu galiojantis įsakymas yra keičiamas, nes 14 metų įstatyme yra nurodomi tik prie sergančių vaikų, kai juos slaugo tėvai, globėjai ar dirbantys seneliai. Tuo tarpu saviizoliacijai ar kitais atvejais nėra tokio dalyko kaip 14 metų, yra pradinio ugdymo pabaiga – ketvirtokas yra vyriausias asmuo, už kurį tėvai turėtų gauti nedarbingumą, ligos išmoką“, – aiškino ministro patarėja.
Anot jos, šiuo metu yra susidariusi situacija, kai poįstatyminis teisės aktas prieštarauja įstatymui.
„Yra atsiradusi klaida“, – komentavo E.Samoškaitė.
Be kita ko, ministro patarėja priminė, kad izoliaciją paskirti vaikui gali tik NVSC, priešingu atveju tėvams nebus skiriamas nei nedarbingumas, nei ligos išmoka.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveika šeima


  Meilė – ne spermatozoido ir kiaušidės susitikimas

  „Tie, kurie galvoja, kad gali gyventi gerai ir vieni, nemoka mylėti – jie nepažįsta nei meilės rizikos, nei pasitenkinimo ja“, - psychologies.ru interviu sako psichologas, rašytojas, Ž.Lakano mokinys Jacques-Alain Miller.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  R.B.Ginsburg: liberalų ikoną sustabdė tik vėžys

  Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo Teismo teisėja Ruth Bader Ginsburg (1933-2020) – kovos už demokratiją ir liberalias idėjas simbolis. Ilgus metus ji grūmėsi ir už savo gyvybę. Tačiau galiausiai nusileido per daugiau nei dešimtmetį nepailsusiam varžovui – kasos vėžiui. Jos gyvybė užgeso rugsėjo 18-tą, tačiau ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica