Medikų sąjūdis kelia galingą bangą ir jau išsirinko lyderį

www.lsveikata.lt
2017-11-07
Penktadienį Vilniuje susikūrusi Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) iniciatyvinė grupė jau steigia medikų judėjimą, kuris rūpintųsi ir medicinos darbuotojų, ir pacientų interesais.
Medikų sąjūdis kelia galingą bangą ir jau išsirinko lyderį
Į LMS susivieniję medikai sekmadienį išsirinko ir laikinąjį pirmininką, Norvegijoje psichiatro darbą dirbantį Ramūną Aranauską.

Pirmojoje medikų sąjūdžio diskusijoje dalyvavęs gydytojas Gediminas Urbonas sako, kad sąjūdis susikūrė vedinas ne tik idėjos, jog už medikų darbą turėtų būti teisingai atlyginta, o sveikatos apsaugos sistemai skiriama daugiau lėšų, bet ir kaip veikia visa sveikatos apsaugos sistema.

„Mums svarbu, kaip visoje šioje sistemoje medikas jaučiasi apskritai. Medikai emigruoja, nematydami kitos išeities, o paskutiniai sprendimai, taikyti sankcijas gydymo įstaigoms už tai, jei gydytojas per 7 dienas nepriims užsiregistravusio paciento buvo paskutinė paspirtis susirinkti ir pasikalbėti“, – kalbėjo G.Urbonas.

Lapkričio 3 d. paskelbtoje peticijoje, kurią užregistravo Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Kasiulevičius, reikalaujama nedelsiant 30 proc. padidinti visų sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų, įskaitant ir gydytojus rezidentus, atlyginimus.

Taip pat valdžios reikalaujama per artimiausius metus medikų atlyginimus padidinti 50 procentų.
LMS reikalauja iš esmės reformuoti ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) formavimo principus, atitinkamai didinant visų sveikatos priežiūros paslaugų įkainius.

Peticijoje įvardijama ir daugiau reikalavimų, su kuriais galima susipažinti čia (http://peticijos.lt/visos/74520) ir dokumentą pasirašyti. Iki antradienio popietės peticiją pasirašė apie 25 tūkst. piliečių.

Pasak G.Urbono, Lietuvos medikų sąjūdis nėra prieš Lietuvos gydytojų sąjungą nukreiptas judėjimas, bet „sąjungą išjudinti reikėtų“.

„Lietuvos gydytojų sąjunga veikia kažkaip inertiškai, paprastai niekur nesikiša arba jos veikla mažai matoma. Dalis kalbėtojų mano minėtame susirinkime Vilniuje gydytojų sąjungos vadovus kaltino ir pataikavimu visiems iki šiol buvusiems Sveikatos apsaugos ministerijos vadovams“, – kalbėjo G.Urbonas.

Į LMS susivieniję medikai sekmadienį išsirinko ir laikinąjį pirmininką, Norvegijoje psichiatro darbą dirbantį Ramūną Aranauską.

„Laikinasis pirmininkas politiškai nepriklausomas, jo neįmanoma pažeisti ir jokiomis lietuviško administracinio poveikio priemonėmis, ką galėtų daryti sąjūdžio oponentai, jei LMS lyderiu būtų Lietuvoje dirbantis medikas“, – akcentavo G. Urbonas.


Lietuvos medikų sąjūdžio iniciatyvinė grupė kol kas svarsto, kokį juridinį statusą turės judėjimas. Pavadinimą jau pavyko užregistruoti.
Prie Lietuvos medikų sąjūdžio prisijungti gali kiekvienas medicinos darbuotojas.
 
Naudingi kontaktai:
 

LMS laikinasis pirmininkai Ramūnas Aranauskas, LMS pirmininkas, tel. +47 939 89999
ramunas.aranauskas@gmail.com
 
LMS koordinatorius Vaidotas Grigas, tel. +370 68844062
vaidgrig@yahoo.com
 
Toma Kundrotė, LMS Kauno regiono lyderė, tel. +370 673 01547
toma.kundrote@gmail.com
 
Lietuvos medikų sąjūdžio el. paštas medikusajudis@gmail.com
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Jau turime pagrindo kalbėti apie plaučių vėžio gydymo perspektyvas

   Jau turime pagrindo kalbėti apie plaučių vėžio gydymo perspektyvas

   Rokiškėnas Stasys Samulionis dar prieš kelias dienas laukė kompiuterinės tomografijos tyrimo atsakymo – prie&s...
   R.Ramonaitė: kartais darbo drausmę pradedame maišyti su mobingu

   R.Ramonaitė: kartais darbo drausmę pradedame maišyti su mobingu

   Net trisdešimt devynerių metų slaugytojos darbo stažą sukaupusi, Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo apdovanojimą pelniusi Kl...

   Budinti vaistinė


   Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

   Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

   Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
   Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

   Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

   Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

   Sveika šeima


   Širdžiai irgi reikia atostogų

   Vis dažniau kalbama, jog tam, kad širdis būtų sveika, reikia rasti būdų jai pailsėti nuo alinančios įtampos ir streso. Puiki išeitis – poilsinė kelionė. Kelionių nereikėtų vengti sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, tik prieš išvykstant rekomenduojama pasitikrinti sveikatą. Ir visiems ...

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Suvalkų koridorius – NATO Achilo kulnas

   Suvalkų koridorius – siauras 70 km ilgio žemės ruožas, jungiantis Kaliningradą ir Baltarusiją. Daugelį metų jis buvo vadinamas NATO Achilo kulnu, o rusijos invazija į Ukrainą pavertė jį tikru galvosopiu.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip susapnuoti dramblį?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip susapnuoti dramblį?
   Jei peršalo jūsų siela...
   Henrikas Vaitiekūnas Jei peršalo jūsų siela...
   Dar viena lietuviška dvejonė
   Henrikas Vaitiekūnas Dar viena lietuviška dvejonė

   Naujas numeris