KUL vadovas: sunku pasakyti ne tik, kas bus rytoj, bet ir kas bus po valandos

www.lsveikata.lt
2020-03-23
Klaipėdos universitetinės ligoninės medikei pirmadienį diagnozuotas koronavirusas, dėl to izoliuotas 21 jos kolega. Gydymo įstaigos vadovas teigia, jod situacija nelengva - mažėja gydytojų pajėgos.
KUL vadovas: sunku pasakyti ne tik, kas bus rytoj, bet ir kas bus po valandos
V.Janušonis

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas prof. Vinsas Janušonis:

- Nelengva, bet laikomės. Karantinuojamas ne visas skyrius, tačiau nemaža jo dalis. Pajėgos mažėja dvidešimčia žmonių iš beveik dviejų tūkstančių. Žinoma, dalis darbuotojų turi nedarbingumą, kiti saviizoliavosi po kelionių į užsienio šalis ar buvę kontaktę su žmonėmis, kuriems diagnozuotas arba įtariamas virusas. Pajėgos sumažėjo, darbo su COVID-19 daugėja, tačiau kitų skyrių darbas sumažėjo. Todėl kol kas žmogiškųjų išteklių netrūksta. Dėl aprūpinimo priemonėmis, visi pyksta, kai pasakai, jog šiuo metu pagal dabartinius nustatytus privalomus reikalavimus turime apsirūpinę jomis galbūt savaitei. Tačiau šioje vietoje labai sunku ką nors tiksliai pasakyti, nes viskas priklauso nuo pacientų srauto.
 
Šiuo metu ne tai, kad negalime pasakyti, kas bus rytoj, bet ir kas bus po valandos. Jei išaugs pacientų srautas, išaugs ir priemonių poreikis. Manau, kad šiuo metu nėra nė vienos ligoninės, kuri neturėtų visiškai apsaugos priemonių, bet čia yra tokia kolizija. Suprantu žmonių baimes ir kai kuriems kylančią paniką ir tai, kad yra nemaža dalis, kurie norėtų, jog visi medikai gydymo įstaigoje vaikščiotų kaip kosmonautai su priešmariniais kostiumais. Deja, to tikrai nebus. Sutinku su Medikų sąjūdžiu, kuris teigia, kad visi gydytojai privalo turėti respiratorius. Tikrai taip. Tačiau pagal šiuo metu galiojančią numatytą tvarką, visas priemones privalo turėti tik medikai dirbantys su COVID – 19 infekcija. Prevenciškai, jei visi medikai turėtų respiratorius, galėtume sumažinti viruso plitimą tarp medikų, nes juos parasdami  atsidursime nepavydėtinoje padėtyje. Jei būtų nustatyta nauja tvarka, kad visi medikai turėtų būti aprūpinti respiratoriais, be abejonės, visos šalies gydymo įstaigos susidurtų su problema, nes tokių kiekių neturėtų.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica