Koronaviruso tyrimai šimtui NVSC darbuotojų turėtų būti atlikti iki penktadienio

Ignas Jačauskas, BNS
2020-03-26
Koronaviruso tyrimai 102-iems Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotojams turėtų būti atlikti iki penktadienio, specialistų darbas nenutrūko, sako centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.
Koronaviruso tyrimai šimtui NVSC darbuotojų turėtų būti atlikti iki penktadienio
D.Razmuvienė

„Yra padarytas sąrašas, 10-20 žmonių grupės atvažiuoja į paskirtą vietą ir jiems imami mėginiai. Manau, kad šiandien popiet arba rytoj turėtų tyrimai būti baigti“, – sakė ekspertė, atsakinga už informaciją apie koronaviruso situaciją visoje Lietuvoje.

Anot jos, atlikus tyrimus ir antradienį nustačius COVID-19 diagnozę Vilniaus oro uoste dirbusiam NVSC specialistui, iš viso izoliuoti 102 NVSC darbuotojai, tarp jų – ir ji pati, taip pat Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė ir kiti vadovai. Ji teigia, kad Vilniuje ir toliau dirba ekspertų brigada, neturėjusi kontaktų su užsikrėtusiųjų.
„Darbas nėra paralyžiuotas, visi, kas gali, dirba nuotoliniu būdu, aš taip pat. Kas neturėjo kontaktų su tuo žmogumi, visi turi būti darbe“, – tvirtino D.Razmuvienė.
 
Ji pabrėžė, kad užsikrėtęs bendradarbis niekur nebuvo išvykęs ir užsikrėtė šalies viduje, bet nebūtinai savo darbo vietoje oro uoste.
„Žinome, kad žmonės nėra tvarkingi, tie, kurie buvo saviizoliacijoje, jos nesilaikė, tai virusas visuomenėje plinta, nors dar prieš porą dienų tų vietinių, kurie užsikrėtė šeimoje, buvo registruota tik iki 20. Dabar kiekvienam grįžusiam daromas testas oro uoste, manau, kad tų atvejų bus daugiau, bet vien dėl to, kad žmonės nesilaikė to, kas jiems sakoma: tupėk namie“, – sakė epidemiologė.
Iki ketvirtadienio ryto Lietuvoje patvirtinta 290 susirgimų koronavirusu COVID-19, mirė keturi žmonės. Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą kovo 16 dieną Lietuvoje paskelbtas karantinas. Jis pratęstas iki balandžio 13 dienos.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Vyriškumui sušlubavus

  Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
  Keistoji medicina
  Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica